Péče o pleť v zimě

Výfukové plyny, kouř a prach. To všechno nechává na pokožce svou stopu a způsobuje její podráždění, vysušování a předčasné stárnutí. Na nás je, abychom jí pomohli zachovat si vitalitu a svěžest. Klíčem ke zdravé a zářivé pleti je také správná hodnota pH její svrchní vrstvy. Ta funguje jako ochranný štít mezi buňkami a vnějším prostředím.

Aby pH pleti zůsalo v ideálních hodnotách, je dobré používat přípravky, které ho zachovávají.

Také vás může zajímat ...

Potrava pro pokožku

Důležité je pravidelně aplikovat hydratační kosmetiku s antioxidanty jako jsou třeba zelený čaj, kyselina hyaluronová, koenzym Q10 a ovoce – borůvky, brusinky, ostružiny, maliny, granátové jablko, nebo třeba grep. Pokud pro sebe chcete udělat maximum, dopřávejte si výše zmíněné antioxidanty i ve fromě jídla a pití.

Pleti prospívá i pravidelná konzumace jablek, brokolice, citronů, špenátu, kiwi, kapusty, špenátu, česneku, mrkve nebo avokáda. Jako ochranný štít funguje i make-up, který byste měla používat každý den.

Večer je důležité unavenou a zatíženou pokožku velmi pečlivě očistit.

Noční relax

Ženy z více znečištěného prostředí by kromě pravidelného čištění pomocí micelární vody měly jednou týdně dopřát pleti peeling, aby mohla kůže dýchat, a po něm pleťovou masku. Před spaním na tvář naneste noční krém, který pomůže pokožce odpočinout si a zregenerovat se. Nebojte se použít i noční pleťovou masku, která má intenzivní účinky.

Bez kávy a dortu

Pleť pod tlakem smogu už nesnese další zátěž. Nejlépe pro ni uděláte, když omezíte nebo úplně vypustíte z jídelníčku cukr, alkohol a kávu, které ji neprospívají. Naopak ocení, když budete dodržovat pitný režim a začnete se pravidelně hýbat. Skvělé jsou svižné procházky na čerstvém vzduchu. A jak to souvisí s krásou? Díky pohybu se vám rozproudí krev a okysličená se vám pak dostane i do kůže.

Tím dochází k omlazení a oživení pleti.

Cvičte jógu

Jeden z elixírů mládí je jóga. Všimla jste si, jak neskutečně mladě vypadají všechny jogínky? Umí totiž díky cvičení odbourávat stres, našly vnitřní klid a navíc posilují svaly i vnitřní orgány. Absolutní jednička v omlazení je stoj na hlavě nebo také aero joga. V obou případech je vtip v tom, že jste alespoň nějakou dobu hlavou dolů, takže se vám maximálně prokrvuje kůže na obličeji.

Tím dochází k omlazení a pročištění pokožky.

Stejně důležitá je v józe i práce s dechem, která dokáže uvolnit výraz, a z dlouhodobého hlediska je to nejlepší prevence proti vzniku hlubokých vrásek.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...