Péče o ruce se opravdu vyplatí

Přílišné mytí nedělá pokožce dobře

Trápí vás suché a popraskané ruce a ať děláte, co děláte, jejich stav se nelepší? My víme, co můžete udělat, aby byly opět příjemné na dotek.

Vysušené a popraskané ruce nejenže nevypadají příliš hezky, ale navíc ještě pěkně bolí a jsou i vstupní branou infekce do těla. Nejdůležitější je, abyste se zamysleli nad samotnou příčinou, která je klíčem k nápravě. Pokud se nejedná o zdravotní problém, jde o neblahé působení okolního prostředí. .

NEŠKODÍTE SI NÁHODOU SAMI?

Často hledáme složitě příčinu, někdy i vyhledáme lékaře, ale nejčastěji se jedná o důsledky našich vlastních chyb, které vedou k nevzhledným rukám. Přílišné mytí nedělá pokožce příliš dobře. Na rukách se totiž vyskytuje malý počet mazových žláz, který nedokáže nadměrnému kontaktu s vodou čelit.

Také vás může zajímat ...

Další příčinou je pravidelný kontakt s čisticími prostředky, to opravdu nemohou vaše ruce ustát ve zdraví. Jak tedy správně mýt ruce? Vždy je jen krátce namočte, namydlete a poté rychle opláchněte vlažnou vodou a na promazání použijte vždy hydratační krém.

Jednou z příčin také může být nevyvážený jídelníček, který je chudý na vitaminy, minerální látky, ale především na obyčejnou vodu či jiné tekutiny.

REGENERAČNÍ PROCEDURY

Extrémně suché pokožce mohou pomoci domácí regenerační procedury z dostupných ingrediencí. Vhodná je například koupel v lehce nahřátém oleji, do nějž ponoříte ruce asi tak na 10 minut. Velmi účinné a i příjemné jsou také zábaly. Postačí jen ruce namazat silnější vrstvou krému a na celou noc si po nanesení krému navléknout bavlněné rukavice.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...