Pečené plněné brambory

Stačí jen pár surovin a připravíte si báječnou večeři z brambor. A ještě si moc pochutnáte.

Příprava: 60 min

Náročnost: x x

Cena: 55 Kč

Potřebujete:

4 velké brambory

4 plátky slaniny

50 g čedaru

1/2 červené papriky

80 g zakysané smetany

sůl, pepř

olivový olej

pažitku, petrželku

1 Brambory ve slupce omyjte a osušte, položte je na plech vyložený pečicím papírem a pokapejte olejem. Osolte, opepřete a pečte při 200 °C 45 minut. Vyndejte a nechte 5 minut chladnout. Zatím na pánvi opečte slaninu nakrájenou nadrobno a v misce ji smíchejte s nasekanou pažitkou a nadrobno nakrájenou paprikou.


2 Brambory podélně nařízněte, aby držely vcelku. Opatrně vydlabejte vnitřek, bramborovou dužninu dejte do misky, osolte, opepřete a rozmačkejte vidličkou. Přimíchejte zakysanou smetanu, polovinu nastrouhaného sýra a slaninovou směs.

3 Lžicí naplňte směsí brambory, položte je na pánvičku, dejte do trouby a při 220 °C zapečte 8–10 minut. Podávejte posypané pažitkou, petrželkou a zbytkem sýra.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama