Pestrý život zpěvačky je jako jízda na horské dráze

Zpěvačka BÁRA BASIKOVÁ (57) byla ke svým fanouškům vždy upřímná. I proto je dnes známo, že zatímco v profesním životě patří k absolutní špičce naší hudební scény, v tom soukromém to právě není žádná sláva.

Zpěvačka Bára Basiková (57) se netají tím, že v minulosti několikrát nastaly chvíle, kdy zcela vážně uvažovala o sebevraždě. Protože jí nevyšlo ani třetí manželství, není divu, že se často cítí velice osamělá. A to přitom byla ochotná pro pohodu domácího krbu udělat úplně všechno.

Také vás může zajímat ...

Musela plnit rodinnou pokladnu

Bára se poprvé vdávala v roce 1990, a to za muzikanta Petra Jíchu (57). Ten se nechal přejmenovat na Alvu Basika, jako by tím chtěl světu naznačit, že hodlá žít ze slávy své úspěšné manželky.

Když se mladým manželům narodila dvojčata, dcery Anna a Marie (28), byla to patrně Bára, kdo tehdy plnil rodinnou pokladnu, zatímco Alva se nejspíš doma staral o děti. Když se jejich manželství o sedm let později rozpadlo, brala to zpěvačka jako svou osobní prohru.

Přerušila svou kariéru

Ani tehdy však nezanevřela na muže a odvážně hledala novou lásku. A našla ji.Už v roce 1998 se provdala podruhé, tentokrát za známého architekta Jaromíra Pizingera (65). I tomuto manželství se Bára zcela podřídila, včetně své osobnosti.

Dokonce se dobrovolně stáhla z koncertních pódií a na několik let přerušila svou úspěšnou kariéru. Na první pohled se zdálo, že si zpěvačka potřebuje po dlouhých letech strávených v showbyznysu konečně odpočinout. Realita byla ale jiná, Pizinger ji totiž chtěl mít jenom pro sebe.

Byl to dominantní a náročný muž

Ačkoli je pochopitelné, že Bára Jaromíra uznávala a respektovala, její přátelé se později shodli na tom, že to až přeháněla. Během jejich manželství totiž úplně potlačila své
pravé já, takže se z úspěšné ženy stala pouhou oddanou manželkou.

Bára ale byla tak zamilovaná, že si ztrátu své osobnosti vůbec neuvědomovala. Dokonce se nějaký čas domnívala, že právě v Pizingerovi našla chápavého partnera, milujícího manžela a otce pro svá dvojčata.

Jaromír se však záhy začal projevovat jako dominantní a náročný muž, který uměl být ke své ženě velmi přísný.

Pořád ji za něco kritizoval

Je až s podivem, že to Báře nějaký čas vyhovovalo a že Pizingera brala jako svého rádce a nezpochybnitelnou autoritu. Navíc se poněkud bláhově domnívala, že se kvůli ní Jaromír vlastně obětoval. Vždyť si na krk uvázal ženu s malými dětmi.

Zpěvačka dokonce časem získala pocit, že za veškeré neshody v jejich manželství může jen ona sama. Jaromír v ní navíc neustále pěstoval vědomí, že on je tím silnějším a ona mu zkrátka nestačí.

„Byla jsem kritizována, že nemám odhad na lidi, neumím se orientovat v profesních vztazích, že neumím dobře vychovávat děti, že dělám spoustu chyb,“ řekla smutně.

Měla pocit, že manžela zklamala

S tím se pochopitelně pojily neustálé výčitky i hořké vědomí další prohry. Ačkoli si Bára v posledních letech manželství moc dobře uvědomovala, že není šťastná, nevyhnutelný rozvod ji doslova srazil na kolena. Tím spíš, že o něj požádal Jaromír, který měl v té době už novou lásku.

Celá situace se zpěvačkou tak zamávala, že se u ní opět projevily úzkostné stavy, kterými trpí už od mládí. Po týdnu, kdy měla v ložnici neustále zatažené závěsy a nedokázala ani vstát, už bylo Báře jasné, že tohle sama nezvládne.

Matkou bude celý svůj život

Konečně vyhledala odbornou pomoc a díky medikamentům se mohla znovu postavit na vlastní nohy. Přesto se v následujícím období několikrát stalo, že zoufalá Basiková uvažovala o sebevraždě.

V takových chvílích, kdy dcery spaly, chodila prý místnostmi svého bytu a říkala si: „Tak, teď to okno otevřu a …“ S odstupem času je více než zřejmé, že zpěvačka tyto těžké časy přežila jen díky svým dětem.

Uvědomila si totiž, že manželkou může být jen nějakou dobu, kdežto matkou bude celý svůj život. Následující rok a půl strávila na antidepresivech.

Její nejkrásnější a nejdražší svatba

Navzdory trpkým zkušenostem z druhého manželství se Basiková v červenci 2008 odhodlala pro třetí sňatek. Tehdy si na moravském hradě Bouzov vzala o patnáct let mladšího herce a producenta Petra Poláka (41).

Ačkoli to byl pro českou veřejnost docela šok, Bára byla na své další manželství připravená. Už dávno jí totiž kartářka předpověděla, že se znovu ocitne před oltářem. V tu chvíli byla šťastná nevěsta doslova na vrcholu blaha.

Později si zase libovala, že to byla její nejkrásnější svatba a také nejdražší. Ačkoli jí známí předpovídali, že tohle manželství nebude mít dlouhého trvání, Basiková se těšila na roky strávené po boku milovaného manžela. A to tak moc, že se nebránila ani myšlenkám na další mateřství.

Ona a Petr se báječně doplňovali

Zamilovaná Bára se totiž tentokrát cítila v manželství jako rovnocenný partner. Oba se báječně doplňovali a podporovali. „Zklidnil mě svou srdečností, laskavostí,“ pochvalovala si. Jen krátce nato se Bára mohla těšit z další radostné události.

V listopadu 2008 totiž proběhla médii zpráva, že Basiková čeká s Polákem dítě. Svého věku se Bára nebála, ačkoli se jí přece jen čas od času vkrádaly na mysl různé pochybnosti. I proto první čtyři měsíce svůj požehnaný stav před novináři tajila.

Až když bylo podle lékařských vyšetření jasné, že je očekávané miminko v pořádku, šla Bára s pravdou ven. Na jaře příštího roku pak porodila chlapečka Teodora (11).

Začalo se schylovat k rozvodu

Bohužel, už za několik let se v médiích objevily spekulace, že manželství známé zpěvačky prochází vážnou krizí. Tehdy se ale Bára pokoušela takové zprávy vyvrátit. Zpěvačka ještě v roce 2017 novinářům tvrdila, že je jejich manželství skutečně spokojené a že se vedle Petra cítí šťastná.

Jen o rok později už ale bylo jasné, že je rozvod slavného páru jen otázkou času. Tehdy Basiková musela konečně kápnout božskou. Řekla, že důvodem jejich rozchodu byla patrně dlouhodobá únava a že ona i Petr najednou přestali věřit ve společnou budoucnost. Bára pak sebekriticky, věrná svému letitému zvyku, hledala vinu za rozpad manželství především u sebe.

Třetí manželství odsoudila k zániku

Vysvětlila, že příliš často poukazovala na jejich věkový rozdíl, až jí Petr začal vyčítat, že tak přivolává konec jejich vztahu. Zda tomu tak bylo doopravdy, nevíme. Jisté je jen to, že právě nízké sebevědomí a pocity viny jsou Bářinou třináctou komnatou.

Tato skutečnost má zřejmě kořeny v komplikovaném dětství. Bára Basiková se totiž narodila jako typické nechtěné dítě matce, kterou v té době zajímaly jen její vlastní problémy. V dceřině touze po zpívání pak viděla jen dětský rozmar a neustále jí naznačovala, že by se měla věnovat něčemu smysluplnějšímu.

Brýlatá holčička bez sebevědomí

Jedinou podporu tehdy Bára cítila u svého dědečka. Byl to totiž právě on, kdo ji ještě jako malou holčičku přivedl do Kühnova dětského sboru. Přes všechno své tehdejší úsilí ani na okamžik nevěřila, že by se jednou mohla zpěvem živit.

Jak sama zpěvačka později přiznala, vyrůstala jako zakomplexovaná brýlatá holčička s minimem sebevědomí. Když ji v patnácti letech nevzali na vysněnou konzervatoř, bylo to ještě horší.

Bára začala studovat ekonomickou školu, kterou jako rozený bohém z duše nenáviděla. Přesto ji zdárně dokončila a během svého středoškolského studia pochopitelně nezapomněla zpívat.

Snaží se být pořád nad věcí

Talentovaná dívka vystupovala s kapelami Precedens a Stromboli a později se věnovala i muzikálům. Ty jí otevřely dveře na špičku české hudební scény, na které se, navzdory svým dávným mindrákům a problémům, drží dodnes. Bára Basiková je zkrátka obdivuhodná žena, ačkoli to v životě moc jednoduché zrovna neměla.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...