Pět tipů pro krásné obočí

Hezky upravené obočí dokáže opticky zvětšit vaše oči a udělat s obličejem doslova zázrak. Proto se vyplatí, když si s jeho úpravou dáte pěkně záležet. I když vám příroda nenadělila takové klenuté a výrazné obočí, jaké byste chtěla, vše se dá změnit. Máme pro vás skvělé nápady.

Pokud problém nepřichází zevnitř organizmu zkuste vyzkoušet pečlivou a pravidelnou péči, která může s hustotou obočí udělat divy. V několika tipech jsme pro vás shrnuli, jak lze obočí zahustit nejen přírodní cestou, ale třeba i líčidly.

Také vás může zajímat ...

1. Ricinový olej

Je známý svými skvělými účinky na růst řas a obočí. Můžete si ho pořídit v drogerii či lékárně. Aplikujte jej pomocí speciálního kartáčku na obočí, který seženete opět v jakékoli drogerii.
Tento způsob zahuštění obočí je vhodný pro ženy, které nemají nějaký větší problém s řídnutím a chtějí jej zahustit přírodní cestou.

2. Růstové sérum na obočí

Když dojde k poškození, špatnému vytrhání nebo ztrátě obočí je možné použít speciální výživná séra pro růst a zahuštění řas a obočí. Například Renokin lash lash je dobré přírodní sérum bez konzervantů, které pomáhá při řídnoucím obočí.

Při každodenní aplikaci na oblast růstu chloupků se výsledek nedostaví ihned, ale přibližně kolem jednoho měsíce, takže se snažte být trpělivá.

3. Permanentní make-up

Tento způsob zvýraznění obočí není žádná novinka. Jde vlastně o tetování, které může upravit tvar, barvu, intenzitu, hustotu a délku obočí. Tetování by se mělo vždy přesně předkreslit. Barva musí působit přirozeně a je vybírána na základě celkového vzhledu obličeje klientky (barva očí, pleti i vlasů). Po aplikaci vzniká mírný otok kolem tetovaného místa.

Čtyři dny po zákroku je barva obočí o 60 % tmavší než vybraný odstín. V tuto dobu se začínají odlupovat stroupky, které aplikací vznikly, a objevuje se zvolený odstín barvy. Cena permanentního make-upu se pohybuje od 3 500 Kč.

Není to sice úplně levná záležitost, ale výsledek pak bude stát za to.

4. Tvar a správné trhání je důležité

K obličeji se nejvíce hodí tvar obočí, který narostl přirozeně, proto jej raději moc neměňte. Vytrhejte pouze ty chloupky, které rostou mimo hlavní oblouk obočí. Pokud chcete obočí vytrhat důrazněji, svěřte se do rukou kosmetičky. Vytrhání stojí kolem 50 Kč. Když si budete obočí trhat sama, nezapomeňte si pořídit kvalitní pinzetu s ostrými hroty, aby chloupky neprokluzovaly.

Vypněte palcem a ukazováčkem pokožku a chloupky vytrhávejte po směru jejich růstu.

5. Dobarvení vám pomůže

Každodenní líčení je dobré dokončit úpravou obočí. Pokud jej máte málo výrazné, můžete jej lehce dokreslit nebo zvýraznit tužkou. Použít můžete i matné stíny, které většinou vypadají přirozeněji než tužka. Odstín volte podle barvy vašich očí, vlasů, pleti a inspirujte se i k aktuálním líčením. Tužku a stíny rozmažte do ztracena.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...