Petr Kracík opustil kvůli Tereze Kostkové partnerku – a ta vyslovila předpověď, která se naplnila!

Během krize se Petr odstěhoval do divadelní garsonky, proslulé jako místo pro zálety.

O minulosti režiséra Petra Kracíka (59) musela Tereza Kostková (41) dobře vědět. Nezabránilo jí to, aby šla do rizika manželství, ale po devíti letech byl konec.

Do půvabné Terezy se prý režisér Petr Kracík zamiloval už v době jejích osmnácti let. V té době měla ovšem dcera slavného hereckého páru Petra Kostky (79) a Carmen Mayerové (72) úplně jiné starosti. S láskou neměla žádné zkušenosti. „Maminka mi říkala, že se cizí lidé nelíbají, takže já se poprvé líbala až v osmnácti,“ uvedla v jednom rozhovoru.

Navíc jí trápila nemoc, konkrétně problémy se štítnou žlázou a to, co způsobovaly. Během tří měsíců přibrala deset kilo navíc, což bylo pro takhle mladou dívku v citlivém věku pohromou. Nepomáhalo nic, zvýšený pohyb ani hladovka.

Až s pomocí lékařů se jí podařilo nepříjemnou bitvu s vlastním tělem zvládnout a definitivně vyrůst do krásy.

Také vás může zajímat ...

Přiznal, že nebyl svatý

O Petru Kracíkovi se vždy říkalo, že je to donchuán a svůdník. Na člověka, který má šest dětí se čtyřmi ženami, se taková charakteristika ale hodí. Ostatně on sám se jí nikdy nebránil, vždyť kterému chlapovi by podobné označení nelichotilo? „Nebyl jsem svatý.

Byly doby, kdy jsem tu pověst rád podpořil,“ přiznal režisér, ale současně dodal: .“„To, že jsem strašný svůdník, se o mně říká právě jen v divadle, kde s ženami-herečkami nějak mluvím, pracuji, provokuji je, hádám se s nimi, ale v rámci pracovního procesu, který je naprosto odlišný od toho civilního života. Ano, jsem rád se ženami, to vám může potvrdit i má žena, ale pouze v divadle!

A někdo neznalý z toho usoudil, že musím být takový i v soukromí.“ Výčet jeho partnerek by ale spíš nasvědčoval, že se nejednalo jen o vztahy pracovní. Petr byl ještě ženatý, když měl kdysi vztah s Vilmou Cibulkovou (54). Ta v té době teprve studovala. Otěhotněla, ale dítě si nenechala. Měla z toho deprese, které jí údajně přivedly až k pokusu o sebevraždu.

Známý režisér chodil i s herečkou Kateřinou Macháčkovou (67), ale ani jeden z nich se po letech k tomuto vztahu moc nehlásil, když se jich na něj ptali novináři.

Odešel ze vztahu po 17 letech!

Sedmnáct let prožil Petr Kracík po boku další herečky, Veroniky Gajerové (54). S tou měl dceru a syna. Nikdy ale nedošlo na svatbu, i když jeden čas byla na spadnutí. Mělo k ní dokonce dojít v kostele, kde si později vzal Petr právě Terezu. Kvůli ní totiž Veroniku opustil. Začalo to běžnou nevěrou. Veronika sice měla podezření, ale jistotu získala až po delším pátrání.

Nejvíc pak Petrovi vyčítala, že všechno nepřiznal hned. Místo toho prý jen lhal, mlžil, několikrát ze vztahu odešel a znovu se vrátil. Veronice pak došla trpělivost a uvědomila si, že jí lépe bude samotné s dětmi. Nakonec byla dokonce Tereze a svému partnerovi vděčná, že jí tímhle způsobem poskytli příležitost ke změně. Neodpustila si ovšem vůči své sokyni varování.

Tereze poslala vzkaz, že ji Petr stejně jednou opustí – ať si na ni pak kolegyně vzpomene.

Věštit budoucnost v tomhle případě ale asi nebylo tak těžké, když mluvíte o člověku, vedle kterého jste žili sedmnáct roků.

Po mamince zdědila talent i půvab.
Po mamince zdědila talent i půvab.

Místo prstýnků dali peníze na charitu

Zamilovaný člověk podobná varování, jaké dostala Tereza od Veroniky Gajerové, obvykle neposlouchá. Tím spíš, že tentokrát se Petr nechal přemluvit i ke svatbě. Pro něho to už byla třetí, ale ty předchozí byly občanské, takže mohli mít obřad v kostele. Stalo se tak po čtyřech letech vztahu a důvod byl celkem jasný a konkrétní: Tereza čekala dítě.

Svatba proběhla tradičním způsobem; jediným netypickým prvkem bylo, že si snoubenci nevyměnili prstýnky. Považovali je za zbytečný luxus. Tereza šperky nosí jen málokdy, nanejvýš tak jako doplněk kostýmu. Shodla se s manželem, že peníze, které by za prstýnky bývali dali, raději věnují na charitu a do pokladničky kostela, kde svatba probíhala.

Manželům se narodil syn Antonín a několik let to vypadalo, že se Petr konečně usadil a s Terezou zůstane. Krize, o které psala i média, se odehrála až zhruba po šesti letech manželství. Celkem logicky přišla na přetřes možná Petrova nevěra. To ovšem oba popírali a režisér zdůrazňoval, že pouto dvou lidí může narušit i něco jiného než třetí osoba.

Každopádně ale došlo k odluce ve společném bydlení. Petr přespával v divadelní garsonce a později v jiném pražském bytě.

Novinářům nicméně zdůrazňoval, že Terezu má jako manželku i jako člověka po tom všem ještě mnohem víc rád.

Rozvod přišel krátce po krizi

Zanedlouho po zmíněné krizi bylo ale jasné, že ani tentokrát ve vztahu Petr nevydrží. Nešlo ale o klasický rozvod kvůli jiné ženě. Okolností, které k rozpadu manželství vedly, bylo několik. Jedním z důvodů bylo určitě odvolání Petra Kracíka z funkce ředitele Divadla pod Palmovkou.

Pokud děláte nějakou práci naplno více než dvacet let a najednou vás z ní vyhodí skoro bez udání důvodů, musí se to nutně projevit i ve vašem soukromí. A problémem mohla být i skutečnost, že Tereza přemýšlela o dalším potomkovi. Ona na to věk měla, o osmnáct let starší Petr už moc ne, navíc těch dětí měl opravdu celkem šest.

Říkalo se, že nebýt syna, šla by od sebe věkově nesourodá manželská dvojice už daleko dříve. Takhle se ještě pokusili o zázrak. Nešlo to. Tereza rozvod novinářům oznámila až tehdy, kdy už bylo po všem. Prohlásila: „Po upřímném oboustranném pokusu o zachování rodinného status quo jsme se loni na podzim dohodli, že bude lepší najít jiné řešení a jinou cestu.

Na konci roku jsme to potvrdili i oficiálně.“ Podle vyjádření společných známých se dvojici po tomto kroku ulevilo. Nepřestali se stýkat. Herečka řekla: „Náš vztah se vlastně nezměnil, akorát už nejsme manželé. Často se vidíme a hodně spolu mluvíme.“ Spekulovalo se dokonce o tom, že by se k sobě mohli vrátit, ale Tereza nejspíš dobře ví, že má ještě čas najít si partnera, který dokáže její sen o trvalé lásce splnit.

Svůdníkem opravdu byl, ale v minulosti

Pověsti přelétavého milence se Petr ve stáří už bránil. Tvrdil, že málokdo ho doopravdy zná. „Já třeba vůbec nikam nechodím, jsem pořád doma,“ uvedl. „Nepiji, nekouřím, vařím, rád spím venku pod noční oblohou, jezdím všude vlakem. Spoustu věcí o mně lidé neví; stovku jsem třeba během pod jedenáct vteřin. A s těmi ženami. Viděl mě někdo v posledních letech někde s nějakou jinou ženou?

Vyfotil mě někdo, jak se válím opilý na večírku?“ Zdá se, že mluvil upřímně.

Ostatně, většině chlapů, i těm nejaktivnějším na milostném poli, začnou po padesátce docházet síly.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...