Petr Novotný: Podcenil cukrovku

Několikrát přežil svou smrt. Před lety se málem zabil při bungee jumpingu, překonal také těžkou mrtvici a nyní se zotavuje po infarktu a kolapsu ledvin. Na přelomu roku musel být Petr Novotný (69) hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze kvůli zánětu plic.

Zároveň začaly selhávat ledviny. Baviče zradilo několik orgánů najednou, nakonec i srdce. Aby toho nebylo málo, dlužno podotknout, že na podzim roku 2013 prodělal těžkou mrtvici. Částečně za ni mohl jeho lehkomyslný přístup k cukrovce, kterou léta trpí.

Dlouhou dobu ji ignoroval, nedodržoval patřičnou životosprávu. Byl to známý workoholik. Pracoval přes míru, k tomu zapomínal na medikaci kvůli vysokému tlaku, a přišla mrtvice. Od té doby má moderátor potíže s hybností jedné ruky, navíc musí trénovat mluvení a paměť.

Zhubnout, což doporučovali lékaři, se mu nepodařilo. Ale už se blýská na lepší časy. Bavič je po dvou operacích, má dvojitý bypass a viditelně pookřál. Ledviny se obdivuhodně srovnaly a nepotřebují další zásah.

Také vás může zajímat ...

Novotný už má zase chuť k jídlu, sype ze sebe čtyřicet let staré historky a živě se zajímá o Slavii..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...