Petr Spálený našel u Milušky Voborníkové to, co mu doma chybělo – a zůstali spolu napořád!

Zdá se, že legendární zpěvák je „dítě štěstěny“ i v osobním životě!

Vztah dvojice zpěváků Petra Spáleného (73) a Milušky Voborníkové (67) začal jako dlouhodobá nevěra. Čas ale ukázal, že k sobě doopravdy patří!

Koncem 60. a začátkem 70. let prožíval zpěvák Petr Spálený skvělé období. Jeho kariéra šla rychle nahoru, v jednom ročníku soutěže Zlatý slavík skončil dokonce druhý! A vypadalo to, že našel také ženu, se kterou by mohl zůstat na celý život.

Také vás může zajímat ...
Malý velký muž s úžasným hlasem.
Malý velký muž s úžasným hlasem.

Trvalo to šest let

Onou ženou ale nebyla jeho současná partnerka Miluše Voborníková. Petr se v divadle Apollo, kde zpíval se svojí skupinou, dal dohromady s herečkou a zpěvačkou Pavlínou Filipovskou (75). Nevadilo mu, že si bere rozvedenou ženu. Láska takové věci neřeší. Oba se do sebe zamilovali a svůj vztah zpečetili jednak manželským slibem, jednak tím, že dali život dvěma dcerám.

U některých žen ale dochází po narození dětí a splnění mateřské povinnosti k vyhasnutí vášně. To byl bohužel případ Pavlíny, jak s odstupem času po letech odhalila. Brala manželství jako instituci, kde ona bude tou tolerantní a důvěřivou ženou, která se stará hlavně o děti. O Petra ztratila zájem.

Bylo jasné, že s takovým postojem se zpěvák nesmíří a poohlédne se jinde, aby našel to, co je mu doma odpíráno. Jeho zájem padl opět na zpěvačku a opět na takovou, která si prošla divadlem Semafor. S pohlednou dlouhovláskou Miluškou Voborníkovou, po níž toužily zástupy mužů, se začal stýkat nejprve tajně. Neušlo to ale zvídavým očím v okolí.

K Pavlíně se postupně donášely různé zvěsti, ale ona je brala jako fámy a pomluvy nebo si jich snažila nevšímat.

Vydrželo jí to šest roků!

Pavlína nakonec sama neskončila.
Pavlína nakonec sama neskončila.

Spadl kvůli ní z 23 metrů!

Když už to opravdu věděla celá Praha, jak to s Pavlínou, Petrem (a Miluškou) ve skutečnosti je, řešení přišlo během jediného půl dne. Pavlína se definitivně naštvala a řekla svému manželovi, ať odejde za svojí novou láskou. A on to udělal. Nikdy toho nelitovala a později si také našla jiného partnera.

V případě Petra a Milušky se ukázalo, že nešlo jen o nějaký dočasný milenecký vztah, ale opravdové osudové spojení. Petr samozřejmě nebyl jediný muž, který chtěl Milušku získat. Ze známých osobností to byl například i Jiří Hrzán (+41), známý záletník. Ten se za ní jednou na zájezdu v Ostravě dokonce pokoušel dostat riskantním způsobem: z jednoho balkonu na druhý ve výšce 23 metrů.

Stálo ho to skoro život, protože se zřítil dolů na betonový chodník.

Tehdy ještě přežil, o pár let později v Praze si ale kvůli jiné ženě stejným způsobem přivodil smrtelné zranění.

Jiří Hrzán kvůli Milušce málem přišel o život.
Jiří Hrzán kvůli Milušce málem přišel o život.

Na koncerty jezdil vleže

Vztah Petra a Milušky je sice pevný a stálý, musel ale čelit různým zdravotním problémům. Co se týká zpěvačky, ta kdysi přišla o polovinu sluchu. Stalo se to kvůli autonehodě na Moravě. Náraz způsobil zlomeninu lebky a odnesly to i pravé ucho a zvukový nerv. Přesto to neohrozilo kariéru Milušky: nikdo nikdy žádné nedostatky nezaznamenal! Petra zase dostihly potíže se zdravím ve zralém věku.

Vyvrcholily kolapsem na jednom koncertě v Brně před šesti lety. Tehdy zpěvák nedokončil vystoupení. Jednalo se o přepracování: dostal křeč do obličeje a nemohl ovládat obličejové svaly. Lékaři měli dokonce podezření na mrtvici. Později se přidaly bolesti páteře, kvůli kterým musel Petr na operaci.

Do těla mu zavedli šest šroubů, ani to ale nezabránilo, aby delší cesty na koncerty z poloviny neproležel. Nikdy si nepřál, aby ho někdo litoval a zpěvačka potvrdila, že než si Petr stoupl k mikrofonu, hodně si toho vytrpěl. Přízeň publika, které oběma i po půl století bouřlivě tleskalo, byla ale dobrou odměnou i motivací!

Bolesti ale nakonec stejně donutily Petra kariéru ukončit dřív, než plánoval!

Ženská krása s léty dozrává.
Ženská krása s léty dozrává.

Na svatbu si zeť vydělal v zahraničí!

Petrovi a Milušce se začátkem 80.let narodila dcera Barbora (35). Když se před časem měla vdávat, byl to pro její rodiče trochu problém. Brala si totiž dlouholetého přítele, který byl „jenom“ zedník. Jednalo se ale o podnikavého muže – kvůli tomu, aby si vydělal na plánovanou velkou svatbu, jel vydělat peníze do Skotska. Veselka se nakonec odehrála ve velkém stylu.

Dalo by se čekat, že zpívající rodiče na svatbě vystoupí u mikrofonu, ale Petr s Miluškou nechtěli pozornost od dcery poutat na sebe.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...