Petr Vondráček (44) – Ulovit ho nelze, v manželství nevěří

Interesantní krasavec obvykle hraje v seriálech na slovo vzatého svůdce žen. Tichý a nenápadný nebývá ani ve skutečnosti. A rád se napije.

Pochází z učitelské rodiny, učí maminka i tatínek. Říká o nich: „Moji rodiče jsou skvělí, jsou stále spolu. Učitelé, ale zároveň normální lidi. Ne takoví ti deformovaní kantoři s nervy v kýblu.“ Elegantnímu klavíristovi, herci a moderátorovi sláva do hlavy nestoupla, on sám je o tom přesvědčen a jeho okolí to potvrzuje.

Také vás může zajímat ...

Měl hezké, poklidné dětství, pěkné známky v žákovské knížce. Děvčata o něj jevila zájem i v době, kdy ještě nebyl známým hercem. „Nikdy jsem neměl s holkama problém. Prostě v pořádku,“ tvrdí Petr Vondráček spokojeně. „Tohle šlapalo tak, jak má.

Nemusel jsem se doprošovat nebo na sebe strhávat umělými způsoby zájem.“ Rodáka z Ústí nad Labem bavila politika a ekonomika, snil o tom, že to dotáhne až na ministerstvo.

Sladký dřevo

Skutečně na tom začal pracovat, přijali jej na Vysokou školu ekonomickou v Praze. Vyhodili ho třikrát, potřetí definitivně. Má pro to vysvětlení, byl líný se učit a soustavně se připravovat. Místo přednášky šel raději s děvčetem na procházku. „A vlastně když došlo k tomu třetímu vyhození, začala paralelně spolupráce naší kapely s panem Šimkem.

Klavír, muzika, televize, bezvadnej Šimek, zájezdy, to bylo hodně lákavé,“ vzpomíná na spolupráci s Miloslavem Šimkem (†64) a Věrou Bubílkovou (68), v jejichž satirických pořadech vystupoval s kapelou Lokomotiva. Hudbu miloval odmalička. Hrál na piano, brzy však došel k závěru, že by se těžko stěhovalo k táboráku, proto se rozhodl i pro kytaru.

Všiml si, že když, jak říká, zmáčkne sladký dřevo, dívky k němu uznale zvedají oči, což se mu zalíbilo.

Rozhodl se být jako Elvis. S tátou, strejdou a kamarádem založili dvougenerační rokenrolovou kapelu. V roce 1986 si Petra vyhlédl Karel Zich (†55), s nímž jako desetiletý kluk nazpíval duet. „Neměl jsem v plánu, že bych si vydělával hraním. Docela mi to pálilo, matika mi šla dobře a po revoluci bylo hospodářství hrozně atraktivní.

Všude byli ti podnikatelé ve fialových sakách,“ směje se dnes představě, že by byl obchodníkem v obleku.

Úspěch na něj čekal jinde.Díky pořadu Hádej, kdo jsem, ve kterém se populární osobnosti snažily uhodnout povolání neznámého člověka, získal Petr Vondráček v roce 2007 zrcátko TýTý v kategorii Objev roku. Zábavná show ve stejném roce bodovala jako nejoblíbenější pořad v České republice a následujícím rokem úspěch zopakovala. Petr zaujal také v seriálech Rodinná pouta či První republika.

V divadle byl okouzlujícím Limonádovým Joem, ukázalo se, že je pro tuto roli jako stvořený.

Legenda Šimek

Hodně společného měl i s Miroslavem Šimkem. Oba se narodili ve znamení Ryb, oba měli rádi skauty, Rychlé šípy, rokenrol a tenis. „Domnívám se, i když to musí posoudit druzí, že se neměním, že jsem pořád ten Vondráček, kterého znají moji kamarádi z gymplu,“ skromně míní herec a hudebník.

Manželství svých rodičů považuje za harmonické, ti dva spolu sdíleli dokonce jeden kabinet, přesto si nelezli na nervy, rozuměli si. Je tedy s podivem, že Petr nemá v tuto instituci důvěru.

Polapit se nedal a patrně ani nedá.

Proč vlastně? „Za bolševika se lidé brali i z toho důvodu, aby jako manželé dostali byt. To už dneska nemusí. Je to krásné, když se dva lidi milují a když se vezmou, ale když se podívám kolem sebe, tak mi to přijde trochu přežité,“ objasňuje svůj pohled na manželství úspěšný herec s tím, že beztak se každé druhé legitimní partnerství rozpadá.

Dnes má podle něj člověk víc možností, víc se rozhlíží kolem sebe a chce ochutnávat z vícero bonboniér.

Možná i vzhledem k této filozofii se rozpadl jeho vztah s krásnou divadelní herečkou Bárou Janatkovou (38), s níž má dceru Aničku (11). Seznámili se při konkurzu do muzikálu Pokrevní bratři, kde Bára zazpívala Každý ráno na piano hraje Jack, čímž Petra okouzlila.

Soužití bohéma a puntičkářky vypadalo zprvu idylicky, vždyť se také říká, že se protiklady přitahují.

Piju všechno, piju rád

Střety na sebe však nedaly dlouho čekat. Bára třeba chtěla vědět, kdy přijde partner domů. Jenomže bohém na tohle odpověď prostě nezná! Před dvěma lety se prý celkem v klidu dohodli, že spolu nebudou žít. Byli rozdílní až příliš. Jako oheň a voda. Hudebník se spoutat prostě nedá. „Piju všechno a piju rád,“ říká spokojeně.

„Už samozřejmě nevypiju čtrnáct piv jako ve dvaceti, ale těch pět ještě jo.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...