Pevné kosti? Jen vápník nestačí!

Pokud chcete mít až do stáří zdravé a pevné kosti, musíte vejte vždy až na konci. tělo zásobovat nejen vápníkem, ale i dalšími látkami, které před ztrátou kostní hmoty tělo ochraňují. Co si dopřát a čemu se naopak vyhnout?

Vhodná strava

Také vás může zajímat ...

Pokud klesne hladina vápníku v krvi, vaše tělo začne uvolňovat vápník, který je uložen v kostech. Tím dochází k jejich oslabení. Proto do jídelníčku denně zařaďte mléčné výrobky, brokolici, špenát, mandle.

Přísun „déčka“

O vstřebávání vápníku ze stravy se postará vitamin D. Jeho přirozeným zdrojem jsou mořské ryby, vaječný žloutek, vnitřnosti. Také choďte na sluníčko, tělo si vitamin D umí vytvořit samo právě za pomoci slunečního záření.

Pravidelný pohyb

Dopřávejte kostem pravidelnou fyzickou zátěž, díky níž se posilují. Pohyb totiž podporuje novou tvorbu kostní hmoty. Ideálními sporty je v tomto případě běh, cyklistika, skákání přes švihadlo, tenis nebo tanec.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...