Piknikové čokoládové muffinky

Bez sladké tečky by to prostě nešlo. Ideální jsou muffiny v papírovém košíčku. Jejich výhodou je, že je můžete snadno a kreativně ozdobit.

Ingredience

120 g změklého másla, 170 g hladké mouky, 130 g cukru krupice, 120 ml vlažného mléka, 2 celá vejce, 1 vanilinový cukr, 1 kypřicí prášek do pečiva, 50 g čokolády, špetička soli

Postup

Vanilkový cukr a krupici smícháme s máslem. Postupně přidáme vejce, mouku smíchanou s práškem do pečiva, mléko a nastrouhanou jakoukoli čokoládu. Metličkou vyšleháme. Hladké těsto rozdělíme do 12 formiček nebo košíčků na muffiny, vyskládáme je na plech a dáme péct. Pečeme při 180 °C zhruba 20 až 25 minut. Jsou-li hotové, poznáme zapíchnutím špejle – nesmí lepit.

Muffiny klidně můžeme přelít čokoládou a zasypat strouhaným kokosem, ale naprosto postačí, pokud je zasypeme moučkovým cukrem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama