Piškotová roláda s malinami a kokosem

Zkuste si upéct výbornou a netradiční roládu.

Suroviny na 12 porcí:

90 g hladké mouky

4 vejce

1 špetka soli

80 g cukru krystal

1 hrníček malin

na krém:

125 g cukru moučka

120 g strouhaného kokosu

250 g másla

1/2 kelímku smetany ke šlehání

Postup:

Oddělíme žloutky od bílků a bílky vyšleháme se špetkou soli do hustého sněhu.
V jiné misce si vyšleháme žloutky s cukrem a pomalu přidáváme prosátou mouku. Do této hmoty opatrně zamícháme připravený sníh a těsto vylijeme na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme v předehřáté troubě při 220 °C přibližně 5–10 minut.

Těsto musí být lehce růžové, budeme-li péct příliš dozlatova, plát se při rolování zlomí. Po vyjmutí z trouby placku smotáme i s pečícím papírem. Po chvíli opět rozmotáme, odejmeme pečící papír a necháme vychladnout.

V malém kastrůlku krátce svaříme smetanu ke šlehání, strouhaný kokos a cukr. Tuto směs necháme chvíli zchladnout a poté zamícháme do másla a vyšleháme krém. Je-li krém moc řídký, necháme ještě ztuhnout v lednici.

Placku potřeme 3/4 připraveného krému a poklademe ovocem. Srolujeme, zbytkem krému pomažeme roládu z vrchu a posypeme strouhaným kokosem. Roládu nakrájíme a servírujeme.

Příprava: 30 minut.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...