Pleťové maskování

Pleťové masky představují poměrně rychlou pomoc, když potřebujete okamžité viditelné výsledky, například když se chystáte na ples či večírek.

Odličte se a vyčistěte

Také vás může zajímat ...

Před nanesením pleťové masky vždy pleť dobře odličte a vyčistěte, jedině tak se účinné látky dostanou tam, kam mají. Maska bude účinnější, pokud před jejím nanesením opláchnete obličej teplou vodou nebo na ni na pár vteřin přitisknete nahřátý ručník. Teplo otevírá póry a účinné látky se tak do kůže lépe vstřebají.

Na množství nehleďte

Na rozdíl od pleťových krémů masku naneste v dostatečně silné vrstvě. Rozetřete ji počlivě na obličej, krk i celý dekolt, vynechte jen okolí očí a rtů – pokud ovšem nepoužijete speciální masku určenou přímo na tyto delikátní partie. Masku nechte působit 10–20 minut, podle návodu na ní uvedeného.

Smývejte jemně

Po uplynutí doby působení masku smyjte vlažnou vodou. Můžete k tomu použít i přizvat mokrou žínku, houbičku nebo kosmetický tampon. Pokožku ale při tom nikdy nedrhněte ani nevytahujte, oplachujte do té doby, než se zaschlé kousky samy uvolní.

Nakrémujte se

Po osušení pleť ošetřete denním nebo nočním krémem, okolí očí speciálním očním. Toho už postačí malé množství. Díky masce se jeho účinky ještě prohloubí.

Vybírejte podle účinků

Potřebujete rychle zmírnit vrásky, vyživit suchou pleť, rozjasnit unavenou a popelavou pleť, zbavit se černých teček a stáhnout rozšířené póry? Na každý problém existuje maska s potřebnými účinky. Některé jich v sobě kombinují i několik a existují i masky, které se během působení dokonale vstřebají a není pak potřeba je smývat.

Pozorně si na obalu přečtěte, pro jaký typ pleti a jaký druh péče je daná maska určena a jak ji použít.

Krém, gel, nebo textil?

Na výběr je také z několika typů masek. Krémové se používají podobně jako běžné pleťové krémy, jen ve větším množství. Slupovací se nanášejí v tenčí stejnoměrné vrstvě a nechají se zaschnout, čímž se vytvoří souvislý film. Po uplynutí doby působení se z pleti jemně sloupnou. Textilní stačí jen přiloží na obličej – jsou napuštěny aktivními látkami, které se pod textilem do pleti vstřebají.

Poté se jednoduše sundají.

Namíchejte si vlastní

Když nutně potřebujete použít masku a zrovna žádnou doma nemáte, nevadí. Neváhejte improvizovat. Určitě v lednici nebo ve spíži najdete potřebné suroviny, ze kterých si masku můžete sami připravit. Na suchou pleť využijete třeba olej a smetanu, banán nebo avokádo. Na pleť mastnou a problematickou zvolte lehčí ingredience – jogurt, mléko, okurku a podobně.

Med, tvaroh, ovesné vločky a droždí se hodí pro téměř všechny typy pleti. Pokud máte citlivou pokožku, opatrně s ovocem; obsahuje kyseliny, které by ji mohly podráždit.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...