Po děsivé autonehodě se mezi lidmi šířily fámy o smrti Milušky Voborníkové!

Při nehodě narazila hlavou do popelníku a pak deset dnů strávila v bezvědomí!

Úspěšně se rozvíjející kariéru zpěvačky Miluše Voborníkové (68) ohrozila v polovině 70. let vážná dopravní nehoda, při které přišla o část sluchu. Přesto se udržela na výsluní!

Na svět přišla Miluška Voborníková (68) za poněkud dramatických okolností. Z malé vesnice poblíž Mladé Boleslavi musel otec vézt její maminku k porodu na žebřiňáku, protože po ruce nebylo žádné auto. Tohle malé dobrodružství se ale na životě budoucí krásné zpěvačky nijak nepodepsalo.

Také vás může zajímat ...

Až na jednu výjimku, o které bude ještě řeč, se její život odvíjel většinou nekonfliktně, a to jak po stránce kariéry, tak i po té osobní.

Manžel je současně i kolegou na pódiu.

Ani baletka, ani zdravotní sestra

Jednou ze známých písniček mladé Milušky byla Baletka Lenka. Nejspíš se v ní odrážel i její dětský sen: opravdu toužila tancovat na jevišti, nejlépe v Národním divadle. Talent by na to nejspíš měla, jenže se vyžadoval i dobrý prospěch, a v některých předmětech Miluška pokulhávala. Baletu se sice věnovala, na slavnou primabalerínu to ale nedotáhla.

Díky jedné kamarádce, která poněkud neprůbojnou Milušku neustále přihlašovala na různé konkurzy, se v osmnácti letech dostala tmavovlasá kráska do Divadla Semafor. V té době ještě studovala střední zdravotnickou školu. Tu ale ukončila ve třetím ročníku.

Zajímavou shodou okolností na jevišti Semaforu nahradila v jednom představení Naďu Urbánkovou (79), další zpěvačku, která studovala „zdrávku“. Příjemný hlas, atraktivní vzhled a také minisukně, jejichž propagátorkou se Miluška stala, sklidily velký úspěch.

Cesta ke kariéře známé zpěvačky byla nastoupena, přišly první písničky, dokonce od legendární dvojice Jiří Suchý (87) a Jiří Šlitr (+45).

Posledně jmenovaný pro ni napsal i song Líbej mě víc, což byla jeho vůbec poslední práce na tomto světě před tragickou smrtí.

Ve Zlatém slavíku byla na předních místech.

Náraz přišel ve spánku

První polovina sedmdesátých let byla pro Milušku velice úspěšná. Její písničky se často hrály v rádiu, natáčela televizní klipy, vydala dlouhohrající desky. Pak přišla pro zpěvačku ta největší životní osudová rána. Psal se 15. červen roku 1976. Auto, ve kterém jela se svojí skupinou, havarovalo. Došlo k tomu tak, že ho vůz v protisměru vytlačil mimo vozovku.

Všichni utrpěli nějaká zranění, většinou zlomeniny, ale nejhůř dopadla právě Miluška. Ta neměla možnost nějak reagovat, protože zrovna spala. Při havárii narazila hlavou do kovového popelníku v autě a omdlela. Z bezvědomí se v nemocnici dostala až po dlouhých deseti dnech.

Následky byly drsné, zejména vzhledem k tomu, že se jednalo o zpěvačku: úraz poškodil centrum rovnováhy v hlavě a na jedno ucho Miluška úplně ohluchla! V době, kdy pobývala v nemocnici, se dokonce šuškalo, že už je po smrti. Jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré – Milušce tahle nejistota mezi lidmi pomohla totálně vyprodat její druhé album.

Trvalo půl roku, než se mohla znovu vrátit k mikrofonu.

S Petrem Spáleným spojila svůj život.

Z tajného vztahu životní láska!

O populární a půvabnou zpěvačku měli samozřejmě zájem muži. Někteří kvůli tomu i riskovali život, jako například herec Jiří Hrzán (+41), který se málem zabil, když za ní šplhal z jednoho balkonu na druhý. Osudovým mužem Milušky se stal ale její kolega z pěvecké branže: Petr Spálený (74). Problém byl v tom, že když se do ní zakoukal, byl ženatý s Pavlínou Filipovskou (77).

Doma mu to ale neklapalo, jeho slavná manželka poté, co přivedla na svět děti, neměla o Petra moc zájem. To se o Milušce říct nedalo. S Petrem udržovala nejprve dlouhodobě tajný vztah, jakmile se ale Pavlína Filipovská rozhodla s Petrem rozejít, byla to otázka půl dne. Zpěvák se rozvedl, Milušku si vzal a měli spolu dceru.

Dodnes jim to bezvadně klape nejen doma, ale – s určitými zdravotními přestávkami – také na jevišti při společném vystupování!

Jak to bylo s jejím jménem a minisukní?

Oba charakteristické znaky, které byly se zpěvačkou spojovány, vznikly prý náhodou. Miluši říkali všichni „Míla“, ale když přišla do Semaforu, už tam byli tři takto oslovovaní pánové. Proto dostala jinou zdrobnělinu „Miluška“, která už jí zůstala.

S minisukněmi to zase bylo tak, že když zpěvačky Semaforu stály v řadě na pódiu, napadlo Miloslava Šimka (+64), že by potřebovaly nějak oživit a tak jim rekvizitář začal stříhat sukně nůžkami.

Otázkou je, zda je ta historka pravdivá nebo si ji Šimek jen vymyslel.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...