Po dvou dcerách přemýšleli Petr Janda a jeho žena o dalším potomkovi, ale rozum zvítězil!

Kdysi vymetal hospody a večírky, dnes rocker čte dětem na noc pohádky!

Čtyřicet let věkového rozdílu? Pokud se jedná o slavnou celebritu a navíc rockera, asi na tom není divného. Petr Janda (78) a jeho výrazně mladší manželka Alice (38) by mohli dosvědčit, že léta nehrají žádnou roli!

Se skupinou Olympic, které je zakladatelem a hlavní postavou, prožil Petr Janda (78) více než půl století. Většinu z té doby se rocková kapela držela na vrcholu. Během těch let se hudebník stačil třikrát oženit a prožít i tragické a dramatické události. Ve zralém věku se ale konečně usadil a vychutnává si, že už je i pradědečkem.

Také vás může zajímat ...

Nevěru následovala facka!

Slavní rockeři se nikdy nemuseli moc starat o přízeň žen, ty za nimi přicházely samy. Petr si životní partnerku našel už v 60. letech. Šťastné manželství ale skončilo velkou bolestí. Jeho milovaná manželka zemřela na rakovinu.

Nebyl to bohužel poslední blízký člověk, kterého zákeřná nemoc Petrovi vzala. S nádorem na mozku bojoval pak i jeho syn. Pral se statečně, ale zemřel v pětatřiceti letech. Útěchu hledal Petr ve vztahu s mladší partnerkou. Martině (51), která se stala jeho druhou ženou, bylo o sedmadvacet let méně. Tenhle rozdíl se bohužel projevil v tom špatném slova smyslu.

Martina byla hudebníkovi nevěrná, o čemž se Petr přesvědčil na vlastní oči, když se nečekaně vrátil domů. Jak později přiznal, tehdy poprvé v životě dal nějaké ženě facku. Po rozvodu už se mu do dalších vztahů příliš nechtělo.

Říkal si, že si sežene nějakou zhruba čtyřicetiletou partnerku na nezávazný vztah. Zjistil ale, že v tomto věku většinou ženy nemají na partnera čas. Začal tedy lovit v mladších vodách. Alici (38) bylo tenkrát teprve osmnáct let!

Zvědavost ho přivedla na porodní sál!

Petra samotného překvapilo, jak moc se do mladičké Alice zamiloval. Jiskra přeskočila vzájemně. Hudebník pozval dívku na koncert a brzy se z nich stal milenecký pár. Problémy se objevily ve chvíli, kdy si Alice přála mít dítě. Dvakrát to nevyšlo a zdálo se, že se nerovný vztah dostal do krize.

Petr se rozhodl k zásadnímu životnímu kroku – a sice že se potřetí ožení. V 64 letech tak opravdu vstoupil do dalšího, v pořadí třetího manželství. Pak se zadařilo i po stránce rodičovství a hudebník se stal znovu otcem, dokonce dvojnásobně.

Postupně přišly na svět dvě dcerky. Zatímco u předchozích potomků Petr nebyl přítomen u porodu, tentokrát se nechal přemluvit. Nelitoval. „Zvědavost mě nakonec přemohla.

Bylo to krásné, dali mi přestřihnout pupeční šňůru,“ popisoval. A další rozdíl v jeho pokročilém otcovství oproti minulosti byl ten, že si vyrůstání svých dcer mohl opravdu vychutnat.

V době, kdy se mu narodily předchozí děti, měl totiž diář popsaný měsíce dopředu a byl stále někde na cestách. „Dnes každý večer čtu dětem pohádky a celé dny si hrajeme. Je to úplně jiné,“ liboval si.

Miminka se dočkal!

Pozdní rodičovství Petra uchvátilo natolik, že přemýšlel o dalším dítěti. „Holky už jsou samostatnější a já bych chtěl zažít mít ještě jedno miminko,“ prozradil v jednom rozhovoru. „Žena by si přála klidně dvě. Bohužel musel zvítězit rozum.

Řekli jsme si, že by to kvůli mému věku nebylo správně.“ Miminka se ale Petr přece jen dočkal, ovšem ne svého. Stal se totiž pradědečkem a liboval si, jaké to je skvělé držet v náručí vlastního pravnuka.

Někdejší bouřlivák je dnes opravdu rodinným typem. Když slavil před časem tři čtvrtě století na tomto světě, prohlásil: „Mám pocit, že to jde nějak moc rychle. Nebaví mě mít pětasedmdesát, ani se na ně necítím. Žiju podobný život jako před čtyřiceti lety, ale už mě nebaví večírky a hospoda.“

V posledních letech už prý také sepisuje závěť. Chce spravedlivě rozdělit majetek a namluvit posmrtný vzkaz. „Řeknu dětem i vnoučatům, že jsem je měl rád a že jsem se je snažil spravedlivě podělit,“ uvedl. Současně ale připravuje s Olympicem nové album!

Bývalá a současná žena měly mezi sebou mediální rozpory!

Mezi Alicí a předchozí Petrovou manželkou Martinou se svého času odehrála mediální přestřelka. Podle současné Petrovy ženy prý dělala Martina hudebníkovi problémy s jejich společnou dcerou.

Ta se bránila, že je to lež. „Snažila jsem se s Alicí vyjít, ale z její strany to nebylo možné. Petr vám potvrdí, že všechno mezi námi bylo a je v pořádku.“ Martina pak popisovala, že i po rozvodu ještě trávila s exmanželem hodně času, ale že návrat už nebyl možný, protože ho nemilovala.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...