Po letech povýšila z hospodyně na manželku

BOLEK POLÍVKA (70), vynikající herec, neúspěšný podnikatel, milující otec šesti dětí a milovník žen. Zamilovaný byl už mockrát, MARCELA ČERNÁ (50) mu ale doslova ukradla srdce.

Budoucí herec Bolek Polívka (70) se narodil v roce 1949 ve Vizovicích, kde také prožil opravdu šťastné dětství. Odmalička byl posedlý divadlem, proto ho rodiče podporovali, když se rozhodl pro studium na brněnské Janáčkově akademii múzických umění, kde se vedle činohry zabýval i pantomimou.

Také vás může zajímat ...

Od roku 1972 hrál v divadle Husa na provázku, v roce 1990 si pak v Brně založil vlastní Divadlo Bolka Polívky. Brzy se mu dařilo i před kamerou.

Diváci ho poprvé viděli v romantickém muzikálu Balada pro banditu z roku 1978, do širšího povědomí se zapsal díky režisérce Věře Chytilové (†85) a rolím v jejích filmech Kalamita a Šašek a královna.

Děti zdědily herecké geny

V roce 1992 pak do kin vtrhl film Dědictví aneb Kurvahošigutentag, na kterém se Bolek podílel i jako scenárista. Brzy nato přišly dnes již kultovní komedie Pelíšky, Musíme si pomáhat a Pupendo.

To už byl Polívka známý také jako věčný milovník ženské krásy a otec několika dětí. S první manželkou Stanislavou (66) má dceru, scénografku a úspěšnou divadelní režisérku Kamilu Polívkovou (45).

V dalším vztahu s kolegyní Evelynou Steimarovou (75) se Bolkovi narodila dcera Anna (41), dnes skvělá herečka. Na konci sedmdesátých let se Bolek znovu zamiloval.

Musela se naučit cizí řeč

A to, když se v Ženevě seznámil s francouzskou divadelní a fi lmovou herečkou Chantal Poullain (63). A světe, div se, svobodomyslná Chantal se rozhodla svého Bolečka následovat do socialistického Československa.

Kvůli němu se dokonce naučila žít v zemi, jejíž řeči vůbec nerozuměla. Přesto si zde kvůli lásce k Bolkovi zvykla a porodila mu syna Vladimíra (30). I ten se dnes, stejně jako jeho starší sourozenci, věnuje herectví.

Vůbec nedoufala, že ho někdy potká

Manželství Polívky a půvabné Chantal skončilo v roce 2002, patrně také vinou hercovy náklonosti k alkoholu. Co však ale mnoho lidí netuší, jsou okolnosti seznámení s půvabnou tmavovláskou Marcelou Černou (50), další osudovou ženou Bolkova života.

My jsme ale vypátrali, že některé detaily už před lety novinářům prozradila sama Marcela. Poprvé se měli setkat v době, kdy Polívka natáčel film Zapomenuté světlo, který měl premiéru v roce 1996.

Marcela se dokonce svěřila s tím, že by ji nikdy v životě nenapadlo, že potká právě Bolka Polívku a ten že se do ní zamiluje. Jenže se to stalo, a dokonce poněkud kuriózním způsobem.

Bolek právě procházel krizí s Chantal, a tak pochopitelně hledal útěchu ve vlídné ženské náruči. To ostatně potvrdila i sama Marcela, když řekla: „Bolek ženskou péči potřeboval a já mu ji s láskou poskytla.“

Stalo se to po jejich prvním setkání na lodi Kamýk, kde si Černá jako studentka přivydělávala za barem. Když přítomným hostům, mezi nimiž byl i Polívka se svými přáteli, oznámila, že má svátek, dostala od něho velikou pusu.

Ačkoli se jí tehdy samým štěstím podlomila kolena, vůbec ji nenapadlo, že slavného herce ještě někdy uvidí.

Raději odjela do Německa

Proto ji velmi překvapilo, když se Bolek druhý den na lodi znovu ukázal. Tehdy ji měl chytit za ruce a řekl: „Včera jsem se zamiloval a dneska se jdu podívat, do koho.“

Marcela sice byla z jeho vyznání blahem bez sebe, jenže si také moc dobře uvědomovala, že má slavný herec své závazky. Proto po nějakém čase bez sebemenšího zaváhání odjela studovat do Německa.

V té době si myslela, že Polívku jeho bláznivé okouzlení přejde. To se ale opravdu spletla. Po svém návratu začala chodit do soukromé herecké školy. Jednoho dne pak zašla do pražského Činoherního klubu a ještě předtím se zastavila v Bolkově šatně.

Najednou vypadal jako rozechvělý kluk

Slavný herec byl prý tak překvapený, že najednou vypadal jako rozechvělý kluk. Ten večer Marcela cítila, že Bolek hraje jenom pro ni. Pak už nevynechala žádné jeho představení, a dokonce za ním jezdila i na natáčení.

Zkrátka mladá studentka herectví a slavný Bolek Polívka v tom byli až po uši. Brzy nato Marcela zanechala studia a veškerý svůj čas věnovala muži svého srdce. Jak sama později řekla, pochopila, že lepší než špatnou herečkou je být dobrou hospodyní.

Je trochu podivné, že Marcele nevadilo, když ji Polívka jako hospodyni představoval svým přátelům. Ona však byla ve své nové roli opravdu šťastná. Chtěla vytvářet Bolkovi dokonalé zázemí, což se jí také podařilo.

Kvůli finanční krizi se vrátila do práce

Když se z ní pak stala maminka Bolkových synů Františka (14) a Jeníka (16) a dcerky Mariany (12), byla doslova na vrcholu blaha. Polívka se totiž ukázal jako starostlivý a milující otec, jenž chtěl se svými dětmi trávit každou volnou chvíli, kterou měl mezi natáčením, hraním a péčí o svou farmu.

Ta mu totiž přidělávala čím dál větší starosti. Když definitivně zkrachovala a Polívkovi zbyly obrovské dluhy, musela se obětavá a tolerantní Marcela vrátit do práce. V roce 2016 vyplulo na povrch, že matka jeho tří dětí pokouší štěstí jako realitní makléřka.

Musel se ženit

Jak se jí v této nové pozici dařilo, nevíme. Jisté je ale to, že ani tato prekérní situace nevzala oblíbenému herci jeho pověstný smysl pro humor. Navíc se nedávno ukázalo, že pracovitý Polívka dokázal patrně ze svých honorářů splatit všechny pohledávky.

Aby dokázal, jak moc si váží dlouhodobé podpory své partnerky, tak si Marcelu po téměř dvaceti čtyřech letech od jejich osudového seznámení konečně odvedl k oltáři.

A jak je u něho obvyklé, ani veselku nenechal bez humoru jemu podobnému. „Já se musel ženit. Takzvaná sociální plastika,“ žertoval. Prohlásil také, že dal svatbu Marcele k padesátinám.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama