Po naprosté beznaději přišlo nečekané štěstí!

Nejprve jsem přišla o všechno, potom jsem získala něco navíc.

Do nepříjemné situace jsem se dostala vlastní chybou. Naštěstí přišla nečekaná záchrana.

V jedné písničce se zpívá, že nejsou jen ztráty, jsou i nálezy. Mně se to přesně v tomhle pořadí před časem přihodilo. Nejprve jsem propadla zoufalství, pak se všechno změnilo ve štěstí, které trvá dodnes.

Také vás může zajímat ...

Přišla jsem o všechno

Rozvedla jsem se po padesátce a to už bývá dost těžké najít nového partnera. Byla jsem v pravidelném kontaktu s oběma dětmi. Kdykoliv jsem něco potřebovala, pomohli mi. Na nákupy jsem si ale samozřejmě chodila sama, nejraději do nedalekého supermarketu v obchodním centru.

Právě tam jsem byla nakupovat i onoho osudného večera. Když jsem si pak doma uklízela nákup, nemohla jsem najít peněženku. Zoufale jsem začala prohledávat tašku i oblečení, ale bohužel bez výsledku. Zmocnilo se mě naprosté zoufalství.

V peněžence jsem měla jednak určitou hotovost, ale také všechny doklady a platební kartu. Přemýšlela jsem o tom, jestli mě někdo třeba neokradl, i to se mohlo stát. První věc, kterou jsem podnikla, byl návrat do prodejny.

Zeptala jsem se na informacích, jestli někdo nevrátil peněženku nebo alespoň doklady. Bohužel se tak nestalo. Domů jsem proto dojela v ještě smutnější náladě než předtím.

Nejkrásnější dopoledne

Špatně se mi tu noc spalo, neustále jsem se probouzela s výčitkami i obavami. Druhý den byla sobota. Kolem desáté ráno někdo zazvonil. Nikoho jsem nečekala. Když jsem otevřela, stál tam neznámý muž asi mého věku. K mému úžasu mi beze slova podal moji ztracenou peněženku.

Bylo tam úplně všechno, nic se neztratilo. Dala jsem se do úlevného smíchu, který doprovázely i slzy. Doslova jsem svému zachránci vnutila, že musí zůstat na kávu. Příliš se nebránil. Ukázalo se, že je to opravdu člověk se srdcem na dlani.

A věřte nebo ne, ten den jsem znovu našla nejen ztracené peníze a doklady, ale také nového partnera, který je se mnou dodnes!

Věra L. (57), Třinec

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama