Po návratu snachy ze zahraničí přišel krutý šok!

Od začátku se mi ta dívka nelíbila, ale respektovala jsem synovo rozhodnutí.

Jakého partnera si v životě vybereme, takový bude potom náš osud.

Každá matka přeje svému synovi jen to nejlepší. Někdy o tom má konkrétní představu. Já jsem moc chtěla, aby si Luděk vzal Helenu, se kterou chodil od střední školy. On se s ní ale rozešel a zanedlouho mi představil Janu, která mi nebyla moc sympatická.

Také vás může zajímat ...

Přestala to zvládat

Na rozdíl od Heleny byla Jana dost panovačná a Luděk jí hodně podléhal. Kdykoliv jsem ale před synem vyslovila nějaké pochybnosti, zuřivě svoji novou partnerku bránil. Musela jsem tedy respektovat jeho volbu a smířit se s tím, že se Jana nejspíš stane moji snachou. A k tomu také po nějaké době došlo.

To už spolu mladí bydleli a jakmile Jana přišla do jiného stavu, rozhodli se vzít ještě předtím, než se miminko narodí. Z malého Honzíčka jsem měla radost a byla jsem opravdu tou nejvzornější babičkou, která je vždy připravená pomoci s hlídáním. Nevadilo mi, že to bylo poměrně často, protože Jana nechtěla zůstat na mateřské dovolené a co nejdříve se vrátila do práce.

Po pár měsících se mi ale Luděk svěřil, že jeho žena už to nezvládá a je toho na ní moc. Chtěl situaci nějak řešit a proto Janě zaplatil šestitýdenní jazykový kurz v Irsku.

Snacha si tam měla jednak odpočinout od toho kolotoče pracovních a mateřských povinností, jednak si rozšířit vzdělání, aby se pak mohla ucházet o jinou práci.

Dodnes to bolí!

Během těch šesti týdnů jsem se v hlídání Honzíčka střídala s matkou Jany, která kvůli tomu přijela z Moravy, kde bydlela. Návrat snachy z Irska přinesl ale šok. Vrátila se úplně vyměněná. Vyšlo najevo, že si tam našla nějakého místního podnikatele a chce tam s ním žít. Proto se chce co nejdříve rozvést. Honzíčka si samozřejmě vezme s sebou.

Syn se z toho málem zhroutil, ale k mému zklamání se ani nesnažil bojovat. Přišla jsem tak o vnuka a syn o rodinu. Je to už pět let, ale pořád to bolí.

Jedinou útěchou mi je, že Luděk opět navázal vztah s Helenou a příští rok se budou brát.

Anna S. (54), Mělník

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...