Po pohřbu své seriálové maminky prozradil Jaroslav Satoranský, jak jí kdysi ublížil!

Po odvysílání Nejmladšího z rodu Hamrů dostával poštou nabídky k sňatku!

U rakve Jan Hamr maminku odprosil.

Děti ho milují jako Kubu z Krkonošských pohádek, pamětníci vzpomínají na Jana Hamra a současní diváci si ho oblíbili v seriálu Policie Modrava. Jaroslav Satoranský (78) nikdy neměl nouzi o zástupy příznivců.

Narodil se na začátku druhé světové války, v době, kdy Braník, kde vyrůstal, ještě ani nebyl součástí Prahy. Z konce války má už jako kluk pár vzpomínek: „Když už se Němci chystali na útěk, chodili po ulicích a sháněli jízdní kola. Náš domácí měl jedno na půdě, ale naše máma to zapřela.

Taky jsem během Pražského povstání pomáhal stavět barikádu z dlažebních kostek a jel s mámou, která hrála v orchestru, na nákladním autě sovětské armády zahrát zraněným do vojenské nemocnice.“

Honzovi Hamrovi fandila kdysi celá republika!

Jako rytec pracoval jenom měsíc

Také vás může zajímat ...

V Braníku bylo i divadlo, kde v ochotnickém souboru hráli rodiče Jaroslava i jeho sestra. Začal tam chodit také, a jako úplně malý si dokonce byl schopný povídat s diváky v hledišti. Potom ale začalo období, kdy se začal stydět. O herectví vůbec neuvažoval, jeho vysněnou profesí byl automechanik.

Na tuhle práci ale bohužel musel zapomenout poté, co při pobytu se školou na horách dostal zánět ledvin. Jako automechanik by býval musel ležet pod auty, což by jeho zdraví neprospělo, takže se šel učit rytcem. „Tři roky jsem se učil tohle krásné řemeslo. Dělali jsme všechno možné, dřevoryty i ocelotisky.

Do praxe jsem se dostal jenom na měsíc do provozovny u Karlova mostu, kde od stroje přicházely vyfrézované kousky, na kterých jsem vypichoval růžky, což byla taková nezáživná práce.“ Už během učení ale účinkoval v ochotnickém souboru a jeho režisér mu doporučil, aby se přihlásil na DAMU.

Jaroslav dal na jeho radu a svého rozhodnutí nikdy nelitoval.

Kdo by neznal Krkonošské pohádky!

Kvůli dávným rolím mu chodily anonymní dopisy!

Říká se, že první láska většinou nevydrží, ale u Jaroslava to tak nebylo. V sedmnácti a půl letech se v ochotnickém divadle seznámil se svojí budoucí ženou Libuší Kubovou (76). To, že jim vztah vydržel celý život, dává za zásluhu právě jí. První překážky přišly hned po svatbě, kdy musel narukovat na vojnu.

Bylo to začátkem šedesátých let, kdy ve světě vládlo velké napětí a on dostal povolávací rozkaz rovnou k útvaru. Nakonec si ale mohl oddechnout, protože se dostal do Armádního uměleckého souboru. V roce 1966 pak nastoupil do Divadla na Vinohradech, kterému zůstal věrný celou svoji kariéru.

Jeho velká chvíle přišla o devět let později, kdy se stal miláčkem národa díky seriálu Nejmladší z rodu Hamrů. Dostával tehdy spoustu dopisů, včetně nabídek k sňatku. Jedna dívka se mu dokonce postupně svěřovala s celým svým životem – korespondenci s ní má herec dodnes schovanou. Později, po listopadu 1989 mu tuhle roli mnozí vyčítali a od některých zbabělců dostával i anonymní dopisy.

Jaroslav si z nich ale nic nedělal. „Jenom jsem se nad nimi usmál. Vždyť ty seriály nemůžou nikomu ublížit. Každý pochopí, že je to výpověď o určité době. Pan Dietl to psal podle nějaké předlohy, takže v tom je kus pravdy. Něco jiného je, že tehdy všechno zaštiťovala mocná strana a vláda.

Dneska už ale každý ví, že se to vrátit nemůže.“

Jeho žena je celoživotní láskou.

Přišel se rozloučit s druhou mámou!

Ke své slavné seriálové roli Jana Hamra se vrátil nedávno při jedné smutné příležitosti. Ve vysokém věku totiž letos v dubnu zemřela jeho tehdejší seriálová maminka Libuše Havelková (+92), ke které měl Jaroslav velmi hezký vztah. Kdysi ho navíc i učila na DAMU.

Nebylo tedy divu, že během posledního rozloučení v obřadní síni vystoupil Jaroslav se smutečním projevem, kde zesnulou herečku oslovil: „Moje milovaná druhá maminko.“ Poděkoval jí za krásná herecká setkání a později novinářům prozradil, že Libuši Havelkové během natáčení i nechtěně ublížil. Ve své roli jí totiž objal natolik silně, až jí polámal žebra.

Byl z toho nešťastný a moc se omlouval, ale z jeho strany to byl prostě projev velké lásky!

V oblíbeném seriálu Policie Modrava.

Když dal ve fotbale gól, byl z toho nešťastný!

Jako kluk hrával často Jaroslav fotbal a mezi jeho kolegy na plácku patřil i budoucí slavný reprezentant Václav Mašek (76). V dospělosti se k tomuto sportu herec vrátil, samozřejmě ne profesionálně, ale jako člen klubu hvězd Amfora. S ním se podíval i po světě. Nepřekvapí, že muž s jeho pověstí patřil i na hřišti k těm slušným, jak o tom svědčí jedna známá historka.

Jednou se mu totiž dokonce podařilo dát gól.

Bylo mu tehdy ale strašně líto brankaře a tak k němu přišel a omluvil se mu!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...