Po rozchodu podporovala Leona Machálková Bořka Šípka v jeho boji s rakovinou!

Ve chvíli, kdy se mohla radovat z toho, že se Bořek rozvádí, zjistila, že opouští i jí!

Proslavil se po celém světě, velkou lásku ale prožil architekt Bořek Šípek (+66) zase až zpátky v rodné zemi. Jeho vztah se zpěvačkou Leonou Machálkovou (52) byl složitý a skončil rozchodem, ale pak přišel krutý zásah osudu!

Původním povoláním byla Leona Machálková (52) pedagožkou. Studovala na Filozofické fakultě v Olomouci, ale nakonec daný obor nevyučovala. Své vzdělání uplatnila, když dva roky vyučovala interpretaci na Pražské konzervatoři.

Také vás může zajímat ...

Vždy ji lákalo zpívání. V devadesátých letech u nás nastal rozkvět muzikálů a Leona měla štěstí, že u toho mohla být. Na konci oné dekády pak potkala i svého osudového partnera.

Přesvědčil jí známý zpěvák!

Architekt Bořek Šípek (+66) měl za sebou pestrý život. Když mu bylo devatenáct, emigroval do Německa. Tehdy se psal rok 1968 a Bořek u našich západních sousedů zůstal až do roku 1983. Podařilo se mu tam prosadit. Poté, co vystudoval architekturu a filozofii.

Vlastní studio si pak založil v Nizozemsku. Oženil se s britskou tanečnicí a choreografkou zvláštního jména Bambi Uden a měl s ní dva syny. Po změně režimu se vrátil Bořek zpátky do Prahy jako vážený a bohatý muž. Pozornost veřejnosti tehdy vzbudil jako hradní architekt.

K prvnímu setkání s Leonou došlo zprostředkovaně, díky zpěváku Karlu Černochovi (+64). Právě on nepřímo zapálil jiskru mezi známým mužem a muzikálovou zpěvačkou – i tím, že Leonu ubezpečoval, jak skvělým pro ni může být Bořek partnerem. Uvěřila mu a sama se o tom pak přesvědčila.

Na svého partnera vždy vzpomínala jako na chytrého a imponujícího muže se spoustou tajemství a příslibů. Líbilo se jí také, že měl vždy svůj vlastní názor. Byla tu ovšem jedna chyba: Bořek byl ženatý a nemínil na tom nic měnit.

Místo radosti zklamání

Ani to, že jejich vztah byl vlastně z partnerovy strany nevěrou, nezměnilo nic na prohlubující se lásce. Nejvíc ale manželský stav Bořka začal Leoně vadit tehdy, kdy s ním čekala potomka. Syn Artur (17) se narodil v dalekém Thajsku.

Křestní jméno mělo původně znít Artuš, ovšem to by se ve spojitosti s příjmením Šípek dost špatně vyslovovalo. Leona si pak přála, aby měl Artur sourozence, ale do toho už se Bořkovi nechtělo. Toto téma se stalo pro dvojici jedním z těch konfliktních. Nejhorší zklamání ale přišlo pro zpěvačku tehdy, kdy si Bořek konečně začal zařizovat rozvod.

Bohužel v té době se rozešel i s ní. Proběhlo to ale v klidu a civilizovaně a oba partneři zůstali dobrými přáteli. Malý Artur zůstal u Leony, která se o něho starala po všech stránkách jako ta nejlepší máma. S Bořkem se chlapec setkával podle možností – i zpěvačka sama se snažila, aby k tomu docházelo co nejčastěji.

Architekt tehdy situaci komentoval, že neviděl důvod setrvávat ve vztahu, který se dostal do bodu, kdy už nefungoval. Současně ale dodal, jak je rád, že se jim s Leonou podařilo, aby měl jejich syn i nadále otce.

Nepomohli mu ani v cizině

Do dalšího vztahu mezi Leonou a jejím bývalým partnerem zasáhla těžká Bořkova nemoc. Měl k ní dědičné dispozice, protože na rakovinu předčasně zemřeli i jeho otec a matka. Když mu našli nádor na slinivce, bylo zřejmé, že jeho čas se krátí.

Bořek měl dost peněz na to, aby si mohl dovolit velmi nákladnou léčbu v jedné španělské nemocnici. Naděje, kterou s tím spojoval, se ovšem ukázala být planou. Bořek uznal prohru jako správný chlap a léčbu přerušil. Smířil se s tím, že jeho odchod se blíží.

Když umíral, Leona se na čas vzdala všech svých pracovních závazků a chtěla být už jenom s ním. V únoru roku 2016 došlo ke smutné, ale očekávané události: Bořek zemřel.

Život populární zpěvačky ale radikálně a navždy změnil, zanechal v jejím srdci velmi hlubokou stopu a navždy si ho bude připomínat prostřednictvím jejich společného syna!

Leona prozradila, v čem neobvyklém jí partner ještě učaroval!

Dodnes zůstává Bořek Šípek pro Leonu Machálkovou mužem jejího života. Postrádá jeho humor i to, s jakou elegancí a klidem řešil stresové situace. V jednom rozhovoru prozradila i zajímavou věc, že jí chybí i Bořkovo vaření.

Dokázal být totiž architektem i v kuchyni. „Byla to jeho vášeň,“ popisovala. „Z každé dovolené jsme si vezli dvě tři kuchařky. A protože byl mlsný a rád jedl, tak nejenže uměl ocenit dobré jídlo, ale dokázal ho i vytvořit a nabídnout. Měl odvahu v designu i v kuchyni!“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama