Po rozchodu s manželem zůstala Mahulena Bočanová na handicapovanou dcerku sama!

Poté, co se rozkřiklo, že je zase volná, ucházeli se o ní i výrazně mladší muži!

Herečka Mahulena Bočanová (51) je důkazem toho, že krásné ženy to nemusí mít v životě vždy snadné. V mládí prožila konflikt s matkou, v dospělosti jí nevydržel žádný vztah s partnerem!

Pro Mahulenu Bočanovou (51) bylo herectví jedinou možnou životní volbou. „Od tří let jsem hrála v dětských filmech a seriálech, fotila reklamy. Svět kolem filmu mi přišel normální, a tak jsem se automaticky rozhodla pro hereckou konzervatoř,“ konstatovala. „Kolem dvanácti let jsem chvilku uvažovala, že půjdu dělat balet, ale řekli mi, že vyrostu a budu vždycky poslední labuť v řadě.

Také vás může zajímat ...

Vyšlo mi herectví a nedokážu si představit, že bych dělala něco jiného – je to můj život, můj svět.“

Bezstarostný život? Jen do deváté třídy!

Mahulena vyrůstala v dobrém rodinném prostředí. Tatínek byl známým architektem, maminka bývalou krasobruslařkou. Oblíbená herečka po nich zdědila mladistvý vzhled a krásu. „Maminka ve svých 58 letech neměla ani vrásku,“ vzpomínala, když hodnotila, jak dobře vypadá i ve středním věku. „Ale vděčím za to nejen jí, ale i tátovi.

Ten měl pořád pleť jako miminko, máme asi tuhý kořínek.“ Vzhledem k tomu, co později Mahulenu v životě potkalo, je trochu paradoxní, že se jako dítě nejvíce bála postižení. „Bála jsem se lidí na vozíku, člověka bez ruky, lidí s jakoukoliv anomálií,“ přiznala. Rovněž pociťovala, že na ni má okolí přísnější hlediska než na její vrstevníky. „Až později jsem pochopila proč,“ uvedla.

„Byla jsem nápadně hezká, a navíc mi všechno vždycky šlo. Moje největší požehnání se stalo zároveň i mým nejpřísnějším trestem: Strčili mě na školní olympiádu, vyhrála jsem. Plavala jsem, vyhrála jsem.

Začala jsem dělat balet, šlo mi to, rychle jsem se naučila cizí řeči, šla jsem na konkurz a točila jsem, měla jsem bez učení samé jedničky.“ Zdálo se, že životem proplouvá bezstarostně a opravdu to tak bylo, až do deváté třídy. Když nastoupila do první třídy na konzervatoř, pohádala se s matkou a odstěhovala se pryč.

Od šestnácti let tak žila sama a bezstarostnost skončila.

Na zájem mužů nebyla připravená

Do života vstoupila Mahulena poměrně nepřipravená, hlavně co se týkalo vztahů s muži. Doma se s ní na toto téma nikdy nebavili. „Zpočátku jsem ani nevěděla, že mě například někdo balí,“ popisovala své tehdejší reakce. „V jednu chvíli to proto vypadalo, že jsem odmítala muže v mém životě nejhorším možným způsobem – přehlížením. Spousta z nich se mi za to později mstila.

Jenže já jen prostoduše netušila, že jsem balená.“ Poté, co odešla z domova, neměla to Mahulena snadné s bydlením. Nějaký čas se dalo bydlet na chatě, v nouzi nejvyšší pak na školní půdě. Tvrdohlavá dívka ale ani chvíli neuvažovala o tom, že by se vrátila do bezpečí domova. Napjaté vztahy s matkou vydržely až do maturity, až potom došlo ke smíření. Osud ale její mamince vyměřil málo času.

Vymstilo se jí to, že odmítala chodit na kontroly k doktorovi. Rakovina, kterou jí pak diagnostikovali, už byla bohužel rozvinutá.

Teprve na pohřbu Mahulena pochopila, jak měli lidé její mámu rádi – podle všech těch lidí, kteří se s ní přišli rozloučit.

Dcerka změnila její povahu!

Nedlouho po smrti maminky se mladá herečka poprvé vdala. Bylo jí dvaadvacet a vstup do manželství se ukázal jako předčasný. Vybraný životní partner vlastně pouze těžil z její slávy a sám nic do vztahu nepřinášel. Druhé manželství Mahuleně vydrželo déle, osm let. Podnikatel a producent Viktor Mráz (50) se stal i otcem její dcerky. Tu herečka čekala už v době svatby.

Během těhotenství se její váha zvýšila prý o třicet kilogramů a svatební šaty na ní musela kamarádka upravovat ještě chvilku předtím, než se Mahulena odebrala do kaple. Potěšilo jí, když dal Viktor najevo, že si jí nebere jen kvůli tomu, že je v jiném stavu. Dcerka přišla na svět za krutých porodních bolestí, kdy prý nastávající matka „mlátila hlavou o zeď“.

Dostala jméno Marina (17) a Viktor byl u porodu. Postupně vyšlo bohužel najevo, že se Marina narodila s handicapem: měla lehkou mozkovou dysfunkci. Znamenalo to, že bude většinu svého života vázána na péči své mámy. Mahulenu tato těžká životní zkouška změnila. Z tvrdohlavé krásky se stala trpělivá žena, která pro ulehčení života své dcerky udělá cokoliv.

Situace se jí výrazně ztížila poté, co se s Viktorem rozvedla a ona zůstala na Marinu sama.

Manžel se ale projevil jako charakter a dál se podílel na péči o jejich dítě.

Potřebují se navzájem!

Viktor se rozvedl kvůli tomu, že se zamiloval do zpěvačky Marty Jandové (44). „Zvláštní bylo, že i když jsme se na rozchodu dohodli, změna nás oba zaskočila.“ konstatovala Mahulena. „Jsem ráda, že se mi tyto hrozné věci staly teď a ne v šedesátce či sedmdesátce, protože pochybuji, že bych tehdy ještě našla sílu s tím bojovat,“ prohlásila smířeně.

Potěšilo jí, že když se rozneslo, že je sama, dostala spoustu nabídek od zájemců o vztah. „Nejvtipnější bylo, že se o mě ucházeli zejména podstatně mladší muži. To vlastně ani nevíte, co si máte myslet, když vás na vážné rande pozve sedmadvacetiletý chlapec! Trochu absurdní,“ řekla. Mahulena se soustředila na svoji dcerku.

Prohlásila, že poprvé je tu na světě člověk, který je absolutně upřímný, čistý, krásný a něžný – a že se narodil právě jí. Řekla dokonce, že Marinku potřebuje víc než ona ji. „Byla jsem nepraktická, líná, nesystematická,“ přiznala. „A dnes? Všechno, co mě kdy děsilo, musím dělat: Je nutné dodržovat pravidelnost a plnit sliby.

Pro ni je nesplnění jakéhokoli slibu zrada.“

Ztrátu soukromí těžce snáší

Mahulena sama sebe dobře zná a ví, že je těžké najít způsob, jak s ní komunikovat. Když ho prý druhý člověk najde, tak se vznáší v nebi – ale najít ho je neskutečně těžké. „Jsem extrémně nedůvěřivá. Věřím ve svou pravdu, a když to někdo vidí jinak, mám okamžitě dojem, že vidí špatně. Je těžké se vměstnat do mého života a přesvědčit mě, že něčí názory a pohled na svět jsou pro mě obohacující.

Jsem tvrdá palice,“ charakterizovala se upřímně. Poté, co se rozvedla s Viktorem, vystřídala několik vztahů, příliš jí ale nevycházely. Ideální by pro ni byl asi cizinec. „Nevěděl by, kdo jsem a neměl by strach z mého zaměstnání,“ zhodnotila tuto možnost Mahulena.

„Každého normálního chlapa medializace vztahu děsí.“ Ví, o čem mluví, sama těžce snáší ztrátu soukromí, i když ví, že je to daň za popularitu. Rozhodně nikdy nepatřila k exhibicionistkám. Možná by nějakého cizince našla u moře, kam už dlouho touží se s dcerkou odstěhovat. „Čím dál víc mi vadí situace, jak se tady lidi honí za prachy, všude je plno lží a zášti,“ uvedla.

„Někdy mám chuť si sednout na pláž, chytat ryby a všechny poslat do háje. Nepotřebuji slávu. Nikdy jsem nechtěla být slavná, to se stalo náhodou.“ Zatím žije s dcerkou ve velkém domě, kam hned tak nějakého muže nepustí. „Já vždycky budu s Marinou žít tady, sama.

A jestli se někdo najde, kdo se mnou bude ochoten žít a já s ním, protože já jsem hlavně ten problém, budeme to střídat třeba tady a tam, ale do tohohle domu nikdo jiný nepatří,“ prohlásila rozhodně.

Dobře ví, proč to s ní muži mají těžké!

Mahulena celkem dobře chápe, proč jí vztahy nevycházejí a co mužům na ní vadí. Říká, že muži nechtějí zažívat spalující vášeň, kterou ona nabízí. „Chtějí kámošku, se kterou si sednou v bačkorách k televizi a osmaží si řízky,“ vysvětlovala.

„Vášeň si užijí, ale nechtějí dál žít ve stresu, a ten já s sebou nesu.“ Ráda usíná pod jednou peřinou muži na rameni, ale často prý slyšela, aby dala hlavu pryč – dotyční prý měli dojem, že složili tři vagony uhlí.

Když se zkrátka někomu vetkne do života, je to peklo.

V jediné ulici si vždy zopakuje celý život!

Svůj dosavadní život by přirovnala Mahulena k jízdě, a to jednou ulicí. Myslí to doslova, protože celý život jezdí pražskou Evropskou licí sem a tam. „Došlo mi, že je to taková moje křížová cesta,“ řekla. „Na Kulaťáku jsme žily mnoho let s mámou a tam i maminka zemřela, později i tatínek, pak plynula léta a já tudy jezdila do Číčovic. Tam se narodila moje dcera a o kus dál žijeme dnes.

Každý den míjím na Evropské hřbitov, kde je maminka pochovaná.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...