Po rozvodu byl Omar Sharif do smrti už osamělým mužem!

Herectví mu kromě slávy nakonec přineslo i doživotní samotu!

Hollywoodský herec Omar Sharif (+83), známý z filmů Doktor Živago nebo Mackennovo zlato, patřil v 60. a 70. letech k idolům mnoha žen. Přispěla jeho sláva i k rozvodu s jeho jedinou manželkou Faten Hamamou (+83)?

Rodák z Egypta, kterého filmový svět zná jako Omara Sharifa (+83), se původně jmenoval Michel Demitri Shalhoub. Otec byl bohatým obchodníkem se dřevem a mladý Michel si tuhle branži také vyzkoušel. Nic mu to ale neříkalo, lákalo ho hraní, o které se zajímal už v době vysokoškolského studia. Když mu bylo jednadvacet let, zahrál si poprvé ve filmu.

Také vás může zajímat ...

Jednalo se o romantický snímek Pod žhavým nebem.

A přímo při natáčení se hned zamiloval do své kolegyně!

Musel změnit víru!

Jmenovala se Faten Hamama (+83) a Michela naprosto okouzlila. Neměl to ovšem snadné, jeho láska byla od svých patnácti let vdaná a měla dceru. A navíc byla muslimka. To je hlavní důvod, proč ho dnes známe jako Omara Sharifa a ne Michela Shalhouba. Mladý herec, pokud si ji chtěl vzít, musel přijmout islám a s ním i nové jméno.

U jeho křesťanských rodičů to příliš nadšení nevyvolalo, nicméně později se s tímto krokem smířili a Faten si oblíbili. Pár spolu měl syna. Sám Omar Sharif říká o své víře a o toleranci obecně: „Změnil jsem víru pouze jednou, kvůli manželství. Nebyl jsem ani trochu věřící. Dnes jsem ateista, stejně jako můj syn. Učil jsem ho, aby byl tolerantní k celému světu.

Nevěřím tomu, že být Egypťanem, bílým nebo černým je důvodem ke konfrontaci. Je absurdní, jak se lidé zabíjejí jen kvůli vlajkám a hymnám.“ Šarm a mužný vzhled mu postupně zajistily další role a celosvětovou slávu – a také cestu do Hollywoodu.

Zapsal se do dějin filmu rolemi ve snímcích Doktor Živago, Funny Girl nebo Mackennovo zlato.

Nikdy se už nezamiloval!

Faten snila o herectví už od dětství a ke splnění tohoto snu jí pomohl fakt, že vyhrála soutěž o nejkrásnější dítě v Egyptě. Filmařům se dostala do ruky její fotografie a už v devíti letech tak dostala první nabídku na roli. S Omarem Sharifem si pak kromě jeho debutu zahrála ještě v dalších filmech. Měli spolu syna, ale dvacetiletý vztah nahlodala vážná krize.

Faten měla i nějaké politické problémy a dostala zákaz cestovat a jezdit na světové festivaly. K rozchodu fyzickému došlo u dvojice v roce 1966, ale oficiálně byli Omar a Faten rozvedeni až po dalších osmi letech. Už se ale příliš nevídali, i proto, že hollywoodský herec v dobách své velké slávy stále někde natáčel.

V době rozchodu se Faten přestěhovala nejprve do Libanonu a pak do Londýna. Zatímco ona se později znovu provdala za egyptského lékaře, Omar se už nikdy neoženil. Jeden čas se sice spekulovalo o jeho manželství s další herečkou, ale sám herec to vyvrátil. Říkal dokonce, že už se nikdy ani nezamiloval do žádné další ženy.

„Herectví mi přineslo velkou slávu,“ prohlásil, „ale také velkou osamělost.“ Dlouhá léta žil po hotelích a neměl ani příležitost se zamilovat. „Když je někdo sám pět nebo šest let, je později už těžké zvykat si s někým žít,“ konstatoval.

„Měl jsem vždy jen krátkodobá, malá dobrodružství, dva tři měsíce, nikdy delší.“ Někdejší idol stříbrného plátna zemřel před třemi lety ve věku 83 let v rodném Egyptě.

Dokázal v kartách za jednu noc prohrát byt v Paříži!

Říká se: smůla v lásce, štěstí ve hře. Poté, co se rozešel Omar se svojí ženou, začal se věnovat profesionálně hraní bridže a stal se jedním z předních světových hráčů. Přišel k tomu náhodou, když se mu při jednom natáčení dostala do ruky kniha o bridži. V kasinech celého světa pak hrál o veliké sumy a občas je prohrál. Během jedné noci dokázal přijít třeba o byt v Paříži.

Přiznal, že pak kvůli tomu bral i role, které za nic nestály – některé noci volal svému agentovi, aby mu našel něco za každou cenu!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...