Po rozvodu hledal Ondřej Sokol útěchu v náručí nezletilé milenky!

Odešel z Prahy s dcerou slavné herečky, ale dlouho s ní nevydržel!

Jak Ondřej Sokol (45) přiznává, popularita k jeho profesi patří. Přináší mu i přízeň žen, ale s někým ve vztahu zůstat není tak jednoduché, jak to na začátku vypadá.

Čím dál oblíbenější herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol se musel v dětství vyrovnat se dvěma handicapy. Tím prvním byly problémy se zrakem. Dnes už se obecně ví, že Ondřej na jedno oko nevidí. Není to následek žádného zranění, je to vrozená vada, která se jmenuje tupozrakost.

Obnáší to opravdu hodně dioptrií, až 18, ale pokud by si Ondřej vzal nějakou obrovskou lupu, tak by na dané oko viděl. „Jenže můj mozek na to není uzpůsobený,“ konstatoval v jednom rozhovoru, „a kdybych najednou začal vidět normálně, bude to pro mě horší; rozbolí mě hodně hlava nebo budu zmatený.“ Druhým handicapem bylo, že měl vlastně většinu času „tatínka na dálku“, nejprve kvůli rozchodu rodičů, později kvůli otcově emigraci.

Nechyběl ani v sestavě Ordinace v růžové zahradě.
Nechyběl ani v sestavě Ordinace v růžové zahradě.

Tatínka znal na dálku!

Také vás může zajímat ...

Když se Ondřej narodil, odehrál se současně zmíněný rozchod otce a matky. „Máma šla prostě z porodnice zpátky k rodičům,“ prozradil herec. S otcem se jako úplně malý stýkal, jak prohlásil, „partyzánským způsobem“. Byl třeba na hřišti, táta přijel velkým náklaďákem a zeptal se, jestli s ním Ondřej nechce odjet. Strávili pak spolu den a babičce chlapec řekl, že byl s kamarádem.

O těchto setkáních maminka nejspíš věděla, ale nikdy o otci neřekla špatné slovo. V roce 1979 se ale Ondřejův podnikavý tatínek rozhodl, že v Československu své schopnosti nemůže využít a emigroval do Kanady. Vrátil se až po listopadu 1989 a za oceánem vystřídal desítky zaměstnání.

„Dostával jsem od něho rozlepené dopisy a probrané balíčky, protože to na celnici vždycky všechno rozřezali a vybrali si z toho, co chtěli,“ popisoval oblíbený herec. Pokud mu otec z Kanady poslal nějaké oblečení, tak Ondřejovi většinou nebylo, protože si ho otec pamatoval jako menšího.

Do vytoužených džínsů, za socialismu tak vzácných, se sice dostal, ale z nich už to nešlo a maminka ho musela vystříhat nůžkami!

V televizi se hodně "vyblbne".
V televizi se hodně „vyblbne“.

Učitelka neměla pravdu

Vzhledem ke svému problému s okem byl Ondřej spíš introvertní a uzavřený do sebe. Na škole to pro něho nebylo snadné, nosil silné brýle a klapku na oči, což na sebedůvěře nikomu nedodá. Navíc byl malý a hubený. Od dětství ale toužil stát se hercem. Jedna učitelka se mu za to před ostatními dětmi vysmála – herectví je prý výběrové povolání a na takovou školu se někdo jako Ondřej nemůže dostat.

Kvůli zraku nemohl dělat ani případné „náhradní“ povolání: letce. Poprvé si uvědomil sílu svého talentu, když ho na dětském táboře donutili předvést nějakou scénku. Zahrál Karla Gotta (77), který přišel o hlas – a zjistil, že ho takové vystupování baví. Na DAMU se vydal dělat přípravné kurzy v zajímavý den: 17. listopadu 1989.

Dostal se tehdy dokonce do onoho studentského průvodu, který byl později na Národní třídě zlynčován.

Místo výuky herectví tak v rodném Šumperku po návratu pomáhal zakládat stávkový výbor.

S Kateřinou Lojdovou má dceru i syna.
S Kateřinou Lojdovou má dceru i syna.

Se zajíčkem mu to nevyšlo

V letech 1990-1995 vystudoval herectví a režii. První angažmá měl v Mladé Boleslavi a v té době ho tam doprovázela i jeho velká láska. Jednalo se o dceru slavné herečky – kdyby Ondřej se Sabinou Remundovou (45) býval vydržel, mohl mít za tchyni takovou osobnost jako Ivu Janžurovou (76). Místo toho Se ale zamiloval do jiné kolegyně, Kateřiny Lojdové (40).

Dva roky spolu chodili, potom se vzali a měli syna a dceru. Jejich manželství trvalo dvanáct let. Problém byl nejspíš na obou stranách, včetně údajných hercových nevěr. Sám přiznal, že nadělal spoustu hloupostí, které se na rozvodu podepsaly. Líto mu to bylo hlavně kvůli dětem, protože sám kdysi poznal, jaké to je, vyrůstat v neúplné rodině.

Pikantní bylo, že po rozvodu Ondřej sbalil teprve šestnáctiletou studentku.

Šokoval tím celé své okolí, ale dnes už je zase všechno jinak: své mladičké přítelkyni dal po roce chození sbohem!

Jsou rozvedení, ale dál spolupracují.
Jsou rozvedení, ale dál spolupracují.

Do hry o nevěře obsadil svoji bývalou ženu!

Se svojí bývalou ženou Kateřinou hraje Ondřej v představení Činoherního klubu, které sám režíroval. Na tom by možná nebylo nic divného, kdyby to nebyla hra o manželské nevěře. „Zásadní důvod, proč jsem takové obsazení zvolil, je ten, abychom se bavili co nejupřímněji. Chtěl jsem, ať nejde jen o běžné setkání lidí, kteří k sobě nic necítí,“ vysvětloval.

Při zkouškách se tedy prý ventilovaly i osobní věci, ale v inscenaci už hrají opravdu jen postavy.

Tomu se říká profesionalita!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...