Po rozvodu promluvila Audrey Hepburn s prvním manželem už jen dvakrát v životě!

„O člověku zjistíte více tím, když budete poslouchat, co říká, než když budete naslouchat tomu, co o něm říkají jiní.“

Byla jednou z nejmilovanějších celebrit minulého století. Měla i dobré srdce. K němu ale Audrey Hepburn (†63) složitě hledala to druhé. První manžel Mel Ferrer (†90) ho rozhodně neměl.

Herečka Audrey Hepburn (†63) působila jako šlechtična a skutečně jí „modrá krev“ v žilách kolovala. Stačí si přečíst její rodné jméno Audrey Kathleen van Heemstra Hepburn-Ruston a je zřejmé, že pocházela z aristokratických kruhů.

Také vás může zajímat ...

Dokonce i první slavnou filmovou rolí Audrey se stala princezna – v romantické komedii Prázdniny v Římě. Její dětství ale rozhodně nebylo pohádkové nebo přepychové.

Na baletku byla vyhublá!

Otec Audrey, mimochodem rodák z českých Úžic, odešel od rodiny, když bylo budoucí hvězdě pouhých šest let. Celý život na to vzpomínala jako na velkou tragédii a ztrátu, ze které se nikdy úplně nevzpamatovala. U všech důležitých mužů svého života se herečka podvědomě bála, že jí také opustí.

Jejím dětským snem bylo tančit jako baletka, v tom ale Audrey zabránila druhá světová válka. Prožila si hlad, bídu a nebezpečí a podepsalo se to na její tělesné konstituci natolik, že jí v Londýně do baletní školy nepřijali. Jako náhradu si Audrey zvolila účinkování v muzikálech.

Odstartovala tím svoji velkolepou kariéru. Z londýnské scény se dostala až na Broadway a tam už si pohledné křehké dívky všimli i filmaři. Následovaly již zmíněné Prázdniny v Římě, za kterého Audrey získala Oscara.

Bylo jasné, že se kolem nové a obdivované hvězdy bude točit i řada mužů. O zájemce neměla skutečně Audrey nouzi. Ona sama si o sobě přitom nekriticky myslela, že je ošklivá a nikdo si ji nevezme.

Skandál se ženatým kolegou

Nejprve to vypadalo na svatbu s jedním anglickým velkopodnikatelem. Tu ale Audrey v poslední chvíli stornovala, protože jí došlo, že oba mají příliš náročnou profesi, která by je rozdělovala. Pak se zamilovala do herce Williama Holena (†63).

Problém byl v tom, že se jednalo o ženatého muže. Samotné Audrey to nevadilo, ostatně William sliboval, že se rozvede. Vadilo to ovšem šéfům Hollywoodu, kteří se báli skandálu. Audrey by možná šla hlavou proti zdi, jenže vztah s Williamem definitivně rozsekla jedna věc.

Herec si totiž už předtím nechal udělat vasektomii a nemohl mít děti. Audrey je mít chtěla, takže se s ním rozešla. Začala chodit s dalším kolegou, Melem Ferrerem (†90), který byl sice svobodný, ale měl za sebou už tři rozvody. O Melovu plodnost se nemusela obávat, měl už čtyři děti.

Přišel až na její pohřeb

Svatba se konala ve Švýcarsku. Kvůli manželství pak Audrey trochu omezila natáčení. Brzy po svatbě otěhotněla, tak jak si to přála. Nebylo jí ale přáno, aby dítě donosila. Prodělala potrat a nebylo to bohužel naposledy, co těhotenství skončilo takto nešťastně.

Když čekala dítě podruhé, natáčela právě western Nesmiřitelní. Tehdy byla ještě v rané fázi těhotenství. Spadla ale z koně a o miminko opět přišla. Donosit dítě se jí podařilo až na třetí pokus.

Syn Sean (60) se stal jediným potomkem, kterého s Melem měla, ačkoliv se snažila, aby získal sourozence. Poté, co se stala matkou, čekala se svým prvním manželem dítě ještě dvakrát, ale pokaždé to skončilo nechtěným přerušením těhotenství.

Celkem čtyřikrát během manželství přišla o vytoužené děti! Mel bohužel nebyl tím mužem, který by jí dokázal podržet. Vládl v manželství pevnou rukou a přitom si nepotrpěl na věrnost. Přesto s ním Audrey vydržela až do rozvodu v roce 1968.

Později se jí zastal i syn, který řekl, že jeho matka měla s otcem až svatou trpělivost. Po rozvodu spolu Mel a Audrey mluvili už jen dvakrát. K dojemné scéně ale došlo na hereččině pohřbu v roce 1993.

Mel tam přišel a držel se stranou. Když si ho všiml syn Sean, šel k němu a objal ho. Staré křivdy a nepravosti tak byly odpuštěny. Audrey by s tím jistě souhlasila!

Také druhý manžel jí zanedlouho začal podvádět!

Poté, co se Audrey rozvedla s Melem, seznámila se s italským psychiatrem Andreou Dottim (+69). Stalo se tak během její dovolené v Řecku. Brzy následovala svatba, a přestože Audrey už překročila čtyřicítku, chtěla mít ještě jedno dítě.

To se jí povedlo, ve druhém manželství přišel na svět další syn. Při pokusu stát se matkou potřetí pak herečka prodělala celkem pátý potrat. Ani s Dottim ale nevydržela, vyklubal se z něho rovněž nevěrník a manželství skončilo po 13 letech.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...