Po rybím tuku budete zdravější a krásnější

Tomu pokladu se říká nenasycené mastné kyseliny omega 3. Snižují riziko srdečních nemocí a úmrtí na infarkt. Jsou účinné proti depresím a dětem zajistí zdravý vývoj.

Tyto blahodárné kyseliny mají silné protizánětlivé účinky, ovlivňují proces srážení krve a také zlepšují kvalitu vlasů a nehtů.Pokud se podávají ve správných dávkách, mohou výrazně prodloužit lidský život. Rybí tuk může působit také proti srdečním arytmiím. Ty se sice léčí speciálními léky, na rozdíl od rybího tuku mají však nežádoucí účinky.

Také vás může zajímat ...

Lidské tělo si neumí kyseliny omega 3 vyrobit samo a musí je proto získávat z potravy. Na tyto kyseliny jsou bohaté zejména mořské ryby, především makrely, lososi a čerství tuňáci.

Konzervovaný tuňák má však jen desetinu dávky obsažené v čerstvém mase.Treska obsahuje sedmkrát méně kyselin omega 3 než makrela a jejich obsah v kaprovi je pouze minimální.

Zlepší vaši náladu

Kyseliny omega 3 jsou v menší míře také v rostlinném tuku, vlašských ořeších a různých semínkách.Výtažek z rybího tuku očištěný od toxických látek, které mohu být v rybách, je obsažen i v potravních doplňcích.

Můžeme koupit přípravky, doplněné navíc o kyselinu listovou a vitamín B 12, které zlepšují vstřebávání těchto kyselin.Rybí tuk může být užitečný také při léčení různých duševních poruch, mezi něž patří depresivní stavy. Protože rybí maso představuje také bohatý zdroj vitamínů A, D a jódu, bylo by dobré, aby se na našem stole objevilo aspoň jednou týdně.

Pomáhá i při revmatických potížích, artritidě, ekzémech, neplodnosti a pravděpodobně také při některých druzích rakoviny, třeba prsu, střev či slinivky břišní.

Je prostě nezbytnou a přitom snadno dostupnou součástí vyvážené stravy, bez které zdraví dříve či později, začne chátrat.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama