Po rychlé svatbě následoval rychlý rozvod

Dvě zbloudilé dušičky si k sobě rychle našly cestu. A tak se Štěpánka a Petr vzali už na škole

Vypadalo to, že do manželství spěchají. Půvabná televizní moderátorka a charismatický herec, miláček žen všech generací. Vzali se už na škole a vlastně se stejně brzy i rozešli. Štěpánka a Petr Haničincovi.

Také vás může zajímat ...

Odborníci na vztahy mezi mužem a ženou by možná řekli, že je kromě chemie spojil nelehký osud. Tím, čím si jako děti a teenageři prošli. Že hledali někoho, o koho by se konečně mohli opřít. Parťáka do života.

Táta pil, bráchu zabil granát

Táta pil a v kartách jim prohrál střechu nad hlavou. Pepíka, milovaného bráchu zase připravil hned po válce o život nevybuchlý granát, který vzal do ruky. Máma se pokusila o sebevraždu, a i když se jí nepodařila, se svou dcerou už nikdy společnou řeč nenašla. Štěpánka Haničincová, tehdy ještě Hubáčková, zůstala vlastně sama.

Nesmělá krasavice utekla do Prahy

Před svým osudem utíkala na etapy. Napřed tak, že se napotřetí konečně dostala do Prahy, na vysněnou DAMU. Co na tom, že si ji jednou vzali stranou a řekli jí, že s tím herectvím to tedy opravdu není dobrý nápad. „Byla jsem pořád taková nesmělá, uzavřená,“ líčila. Ale domů se jí nechtělo ani náhodou. Radši zůstala na škole a změnila obor.

O Petrově budoucnosti rozhodoval táta

Z uměleckých snů Petra Haničince už odmalička průběžně budil jeho táta Josef Haničinec, ředitel pošty. Měl o budoucnosti svého synka úplně jiné představy, než že bude po večerech hrát, ať na pódiu, jako herec, nebo někde v baru na skvěle vyladěné piano.

Když došlo na volbu střední školy, Petr naznačil, že by rád šel na lesnickou školu. Otec rozhodl jinak. „Můj syn bude studovat něco pořádného,“ rozhodl.

Učitelem být nechtěl. Radši utekl

A tak si Petr Haničinec sbalil kufr a z rodných Pardubic zamířil do Chrudimi do tamního Učitelského ústavu. Nezůstal tam dlouho a přestoupil na trutnovské gymnázium. Pak si postavil hlavu definitivně. Podal si přihlášku na Státní konzervatoř v Praze. Vzali ho.

Nedostaneš ode mě ani halíř

Odveta byla okamžitá. Josef Haničinec svého syna v podstatě vyhodil z domu. Jako nevítaný bonus mu přestal dávat peníze na studia. Ať se synáček zařídí, jak umí. Jenže Petr Haničinec už se nenechal zastavit. Místo kapesného po nocích sedával v nočních klubech, kde bavil osazenstvo svou mistrovskou hrou na klavír.

Domů se vrátil s diplomem a s manželkou

Když pak dorazil domů s první hereckou smlouvou v ruce, jeho táta kapituloval. Prý vždycky věděl, že jeho syn Petr bude hercem. Ony by mu případné připomínky stejně nebyly nic platné. Petr Haničinec už totiž v té době byl ženatý. S půvabnou kolegyní Štěpánkou.

Na cestě byla dcera Saša

Dvě zbloudilé dušičky s atraktivními tvářemi se prostě na škole daly dohromady. Nezůstalo jen u oboustranného pofoukávání bolístek. Rychle se vyvíjející vztah skončil svatbou. A aby toho nebylo dost, brzy byl na cestě i potomek. Dcera Saša.

Víc kamarádi než manželé. To nemohlo skončit jinak

Jenže stejně tak rychle, jak se do manželství hrnuli, šli od sebe. „Naše partnerství bylo víc kamarádstvím než manželstvím, a tak jsme se časem přirozeně rozešli,“ vysvětlovala později Štěpánka Haničincová. „Po manželství zůstala dcera Saša a já měla pocit, že to tak vlastně má být,“ dodávala.

Kdo za to může?

Jejich přátelé ale ještě nějakou dobu řešili, kdo z nich má vlastně na rozchodu větší vinu. Jedni tvrdili, že Štěpánka, která dala přednost před láskou lákavé kariéře na televizní obrazovce a životu v Praze. Druzí tvrdili, že Petr, věčný sukničkář, který byl brzy své atraktivní ženě nevěrný s jinou.

On si vybral princeznu, ona režiséra

Ta nová brzy navíc dostala jméno. Byla jí věčná hvězda vánočních obrazovek, princezna se zlatou hvězdou na čele, Marie Kyselková (*1935). Druhá manželka Petra Haničince.

Ale ani Štěpánka se nenechala zahanbit. Velmi brzy byla k vidění se svým druhým mužem, režisérem Janem Valáškem (1926-1928). Zazvonil zvonec a s manželstvím Štěpánky a Petra Haničincových by konec.

4 ženy Petra H.

  • Se Štěpánkou Hubáčkovou začal randit na škole, během studií se i vzali. Život je pak rozdělil. Štěpánka se rozhodla pro kariéru v Československé televizi v Praze, Petr dal přednost svému rodnému městu a Pardubickému divadlu.
  • S Marií Kyselkovou ho seznámil jejich společný kamarád Vladimír Menšík. Samozvanému dohazovači dělalo starost, že se Petr při rozvodu trápí a vypadá osamoceně. Princezna se zlatou hvězdou později přiznala, že Haničinec byl prvním mužem v jejím životě. Měli spolu syna Ondřeje.
  • Populární rozhlasové moderátorce Evě Kopecké původně jen pokynul hlavou, když bavil hrou na klavír hosty jednoho večírku. Líbila se mu. A on jí taky. Brzy byla svatba a záhy po ní zjištění, že jsou oba natolik dominantní, že spolu nedokážu být. A tak se zase rozešli.
  • O dvacet let mladší Radmila Pleskotová na začátku jen napsala svému oblíbenému herci dopis, v němž mu vyjádřila svůj obdiv. A zkušený lamač ženských srdcí na něj navzdory svým zásadám odpověděl. Bylo z toho dalších dvacet let společného života a pro Petra Haničince manželství číslo 4.

To nejlepší na konec

  • Štěpánku Haničincovou milovaly celým srdcem generace dětí, ale s muži tolik štěstí neměla. Manželství s Petrem Haničincem skončilo brzy poté, co se jim narodila dcera Saša.
  • Dlouho nezůstala ani se svým druhým mužem, úspěšným režisérem Janem Valáškem. A to přesto, že spolu měli syna Honzu.
  • Muže jejího srdce jí zkřížil cestu až jako poslední. „Poznala jsem báječného člověka, o němž jsem si myslela, že bude mít rád nejen mě, ale i obě mé děti,“ říkala o Janu Přeučilovi. „A nezklamala jsem se.“
Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

reklama