Po šestadvacetiletém manželství zažila Milena Steinmasslová brutální rozvod a válku o majetek!

Rozvod byl tak krutý, že se z něho psychicky zhroutili oba!

Herečka Milena Steinmasslová (65), jedna z hvězd seriálu Ulice, má za sebou úspěšnou kariéru, ale také brutální rozvod po dlouhém manželství. Její manžel se z něho prý dokonce zhroutil!

Známe ji sice jako Milenu Steinmasslovou (65), ale v rodném listu má napsané jiné křestní jméno, i když se zase tak moc neliší. Narodila se totiž jako Miloslava. Hlavní postavou jejího dětství byl otec.

Také vás může zajímat ...

Vzpomínala na něho jako na vtipného, velmi inteligentního a charismatického člověka, který jí měl opravdu rád. Vychovával ji prý trochu jako kluka a vedl ji k samostatnosti. Stal se pak vzorem, podle kterého v dospělosti posuzovala všechny muže a vždy jí záleželo na tom, aby na ni byl tatínek pyšný.

S Jiřím Štěpničkou v Cestách domů.

Všichni fandili Bohunce!

Tím, čím ho mohla potěšit nejdřív, byl samozřejmě školní prospěch. Známky měla Milena vynikající. Přikládá to také tomu, že na všech školách, které absolvovala, byli dobří učitelé. Ona sama patřila k upovídaným žačkám a studentkám. Po základní škole šla na gymnázium a odtud na DAMU. Původně přitom herectví nepatřil k jejím holčičím snům.

Chtěla být doktorkou nebo učitelkou, ale o její budoucím povolání nakonec rozhodl jeden konkurz. Milenu si totiž vybrali filmaři přímo ve škole do jedné z hlavních rolí filmu Už zase skáču přes kaluže. Během natáčení pochopila, že tohle je pro ni ta pravá a vysněná práce. Ještě když studovala, ochutnala i divadelní život – hostovala dokonce i v Národním divadle!

A pak přišla role, která z ní udělala televizní hvězdu. Za minulého režimu platilo to samé, co platí dnes: největší popularitu přinášejí vždy seriály. Tenkrát jich nebylo tolik a sledoval je opravdu celý národ. Jedním z nich byl i Muž na radnici. Ten byl sice silně politicky laděný, ale jeho součástí byly i mezilidské vztahy a lásky. A Milena si zde zahrála dceru hlavního hrdiny.

Její Bohunce tenkrát fandil celý národ a mladá herečka si slávu užívala. Když jí v seriálu opustil přítel, kterého hrál Jiří Štěpnička (73), tak si to její herecký partner od veřejnosti pěkně schytal.

Divačky mu nadávaly a prodavačky mu dokonce nechtěly prodat ani cigarety.

Manžel nesl rozvod těžce.

Děti s ní nechtěly nikam chodit

V 70. letech šla Milena opravdu z role do role, i když některé byly jen vedlejší. Když se natáčel snímek Tam, kde hnízdí čápi, sblížila se s jedním mužem ze štábu, kameramanem Romanem Pavlíčkem (65). Odjeli se spolu toulat po Slovensku a jejich vztah se postupně upevňoval. Vzali se, měli spolu dva syny a řadu let tvořili celkem šťastnou rodinu.

Jediným problémem byla hereččina velká vytíženost, což jí nedovolovalo pravidelně se dětem věnovat v míře, v jaké by si přála. Přiznala, že neměla čas ani chodit na třídní schůzky nebo na školní besídky. „Nejsem sice třeskutě známá, ale určitě se setkali s tím, že na mě měli lidé jiný metr a že o mně mohli slyšet něco, co se běžně dětem o mámách neříká,“ konstatovala Milena.

„Dokonce byly doby, kdy se mnou nechtěli nikam chodit.“ Dodala ale: „Oni vědí, jak moc je mám ráda, připravili je jen kvůli mně, aby mi udělali radost. V každém případě naše vztahy mají vinou obou stran lepší a horší období. Někdy to měli těžké oni se mnou, a pak naopak přišla doba, kdy jsem měla problémy já s nimi.

Myslím si, že ve výsledku je to fifty fifty.“

Z televizních Bakalářů.

Prý ho napadl vlastní syn!

Krize v manželství přišla poté, co se oba synové osamostatnili. Milena konstatovala, že tím se vlastně všechno uzavřelo a už nebylo možné vztah znovu nastartovat. Rozejít se jí připadalo jako nejlepší a férové řešení. Podala proto žádost o rozvod. To byl ale teprve začátek velkého dramatu a jednoho z nejbrutálnějších rozvodů mezi českými celebritami!

Manžel se totiž rozvádět nechtěl a tak nastal boj o všechno: o společný dům, o přízeň synů, o zachování rodiny. Byla to vyčerpávající bitva, zejména pro Romana. Ten si začal všechno vyřizovat s Milenou přes média. Prohlásil: „Řekla mi, že se mnou není šťastná. Já se ale rozvádět nechtěl.

Ona si stála na svém.“ Novinářům Roman tvrdil, že mu Milena řekla, aby si vzal dva miliony a opustil vilu, kterou postavili společně. Že to s jeho odchodem myslí herečka vážně, dala prý najevo tím, že v domě dokonce vyměnila zámky u dveří. Dramatická situace se podepsala na psychickém stavu rozvádějícího se muže. „Zhroutil jsem se a musím brát uklidňující prášky. Situaci nezvládám.

Moc mi ublížila,“ konstatoval tehdy. Nejhorší zkušeností pro něho bylo, když ho údajně napadl starší ze synů. Zaútočil prý na Romana zezadu a bil ho do hlavy. Rodinné drama musely pak řešit policejní orgány. „V životě by mě nenapadlo, že se bude se mnou prát starší syn,“ postěžoval si Roman. „Mladší syn prostě dům opustil a raději bydlí u přítelkyně. Dopadl jsem hrozně.

Ztratil jsem děti a přišel kvůli rozvodu o všechny peníze.

S nezvyklou barvou vlasů.

Dohnala manžela k psychiatrovi?

Největší boj se vedl o vilu. Ta měla hodnotu téměř 10 milionů. Roman řekl, že Mileně dal 4,8 milionu korun a chtěl, aby se jeho exmanželka odstěhovala. Ta ale ještě nějaký čas ve vile přebývala. „Aspoň kdyby mi platila teď nájem. Z mé bývalé manželky se stalo něco nepochopitelného. A já opravdu navštěvuji psychiatra. Zničila mě,“ naříkal před novináři, kteří ho tehdy navštívili.

Verze Mileny byla trochu jiná – podle toho, co do novin tvrdili lidé z jejího okolí, se zhroutila kvůli rozvodu i ona. V době, kdy ještě ve vile bydlela, si prý Roman domů bral své nové milenky. Milena proto raději odjela do zahraničí, aby se vzpamatovala.

Vypjaté vztahy se nakonec uklidnily do té míry, že herečka mohla prohlásit: „Že by byl rozvod po dvaceti šesti letech manželství procházka růžovou zahradou, to je nesmysl. Ale naštěstí je to za mnou a já mám velkou výhodu, že dokážu vzpomínat jen na to hezké.

Umím přepínat a ošklivé vzpomínky vytěsnit.“

Zamlada v pohádce Sestřičky růží.

Výuka správného vyjadřování

Milena učila mladé herce, celkem devět let. Pak se začala věnovat jiné výuce: začala vyučovat lidi různých profesí, jak se správně vyjadřovat. Tomu oboru se říká rétorika. „Přes agentury nebo i jinak pomáhám ráda těm, kteří se chtějí zdokonalovat v řečnických projevech“ upřesnila Milena.

„Jde tedy především o to, aby lidé dokázali svoje myšlenky jasně a srozumitelně sdělovat druhým v daném prostředí a dané situaci.“ Probíhá to tak, že setkání herečky se zájemci je většinou zaměřenou na konkrétní vystoupení, takže se pracuje s nějakým daným textem a na něm se dotyční učí obecným pravidlům vyjadřování.

Kromě toho oblíbená herečka samozřejmě dál hraje v divadle i v televizi – tam hlavně v seriálech. Bez hraní si nedovede svůj život představit. „Nevím, jak bych žila, kdybych herečkou nebyla,“ prohlásila. „Je to nedílná součást mého bytí a stále mě moc baví.

To je vlastně to důležité pro osobní život, že děláte něco, co vás baví a přináší vám radost.“

A další pohádka, tentokrát Pastýřská

Narazila na firmu, kterou nikdy neměla potkat!

Špatnou zkušenost udělala Milena s řemeslníky, když začala stavět nový domov pro sebe a své syny. Firma, se kterou se domluvila, jí slíbila, že dům postaví a vzala si peníze dopředu. Jenže pak se začaly kupit jedna nesnáz za druhou. Vypadalo to, že firma chce vlastně oblíbenou herečku pouze „oškubat“.

Ta si to ale nenechala líbit a odmítla stát se jen něčí kasičkou, tím spíš, že odevzdaná práce měla očividné vady. Milena pak podala několik žalob.

„Zákon by měl chránit slušné lidi a já chci věřit, že tomu tak je,“ prohlásila.

Úspěšný seriál Ranč U Zelené sedmy.

Dnešní seriály už lidé neprožívají tak jako dřív!

V rozhovoru o televizních seriálech Milena Steinmasslová řekla: „Dnes je těch seriálů tolik, že diváci už nemohou zažívat to, co jsme zažívali v mládí. “ Připomněla, jak se třeba před půl stoletím vysílala britská Sága rodu Forsythů a druhý den lidé děj probírali v kancelářích, v obchodech i na refýžích.

„Dalo se tím opravdu žít.“ Pro Milenu byl asi nejúspěšnějším seriálem v její kariéře Ranč U Zelené sedmy, kde ztvárnila maminku Kudrnovou z rodiny, která vyměnila pohodlí města za bydlení v přírodě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama