Po smrti manžela hledala útěchu v alkoholu

Herečka Alena Mihulová (55) si po smrti svého manžela režiséra Karla Kachyni (†79) sáhla doslova na samé dno. Tak dlouho zapíjela svůj žal, až už nebyla schopná ráno vstát z postele.

Sympatická tmavovláska Alena Mihulová (55) o svého manžela dva roky obětavě pečovala, aniž by někomu prozradila, jakou chorobou Kachyňa trpěl. Jisté je jen to, že nemoc změnila Karlovu osobnost, takže si jeho mladá manželka prožila doslova peklo na zemi.

Také vás může zajímat ...

„Když někoho miluješ a den za dnem vidíš, jak odchází, není to nic proti ostatním problémům,“ tvrdila později herečka, která musela napnout všechny své síly, aby se dokázala o manžela postarat.

S Kachyňou si stihla pořídit dceru Karolínu

S jeho ztrátou se nedokázala vyrovnat

A pochopitelně nejen o něj. Vždyť Alena a Karel spolu měli dceru Karolínu (26), která v té době byla ještě malá. Není divu, že se u známé herečky brzy objevily deprese, které se pokoušela zahnat právě alkoholem.

Přestože Kachyňova smrt v roce 2004 nebyla bleskem z čistého nebe a pro něj samotného se stala spíše vysvobozením, Alena se s jeho ztrátou nedokázala vyrovnat. Manžel, i když byl byl o čtyřicet let starší než ona, ji chyběl tak, že už nechtěla dát žít.

Návrat s plnou parádou

Mihulová tak nastoupila sebezničující cestu, na jejímž konci byla těžká závislost. Když na tom byla nejhůř, už se jí nechtělo vstávat z postele a nedokázala plnit své pracovní povinnosti.

V ten okamžik naštěstí pochopila, že jí jde o život, a začala se svou závislostí bojovat. Statečná herečka dokázala téměř nemožné. S pomocí odborníků porazila svou závislost a ještě se s plnou parádou vrátila na výsluní.

Ve filmu Domácí péče, který měl premiéru v roce 2015, podala Mihulová tak excelentní výkon, že se znovu zařadila mezi hvězdy českého herectví.

Stále nemá vyhráno

Ačkoli jde Alena od té doby doslova z role do role a sklízí jeden úspěch za druhým, moc dobře ví, že boj s alkoholem je běh na dlouhou trať. „To, že jsem nad tím opravdu vyhrála, si budu moct myslet možná pár vteřin před smrtí.,“ tvrdí sympatická herečka.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...