Po smrti milovaného manžela už měla Šárka Rezková rozepsanou závěť!

Brzy po svatbě začala mít tušení, že s manželem není všechno v pořádku.

Byl to šok pro celý národ, když si countryový král Jiří Brabec (+63) dobrovolně vzal život. Pro jeho ženu Šárku Rezkovou (48) to byla ale totální osobní tragédie!

Manželství zpěvačky Šárky Rezkové s hudebníkem Jiřím Brabcem pro ni bylo už třetím pokusem najít vztah, který by trval napořád. Ty předchozí dva nevyšly. První možná proto, že se Šárka vdala příliš brzy, už v osmnácti. Rozvedla se po roce, ale bez bouřek a skandálů, v dobrém. Dál se potom scházela s manželem jako s kamarádem.

Ke druhému manželovi, Ottovi Solčánymu (71), měla blízko i „pracovně“. Vystupovala se skupinou, která se jmenovala Newyjou a právě Otto ji vedl. Měli spolu dva syny a manželství tentokrát vydrželo šest let. Ani v tomto případě nebyl rozchod dramatický a Šárka si i druhého manžela dál velmi vážila.

Když zmíněná kapela slavila dvacet let od svého vzniku, přeskočila jiskra tam, kde by to předtím zpěvačka nečekala.

Také vás může zajímat ...
Už věděl, že po něm zůstanou jen ty fotky.
Už věděl, že po něm zůstanou jen ty fotky.

Oba byli ještě zadaní!

Jiřího Brabce, legendu countryové hudby, pochopitelně Šárka dobře znala, ale nikoliv osobně a zblízka. Domnívala se, že je to namyšlená hvězda. Jenže stačil jeden pohled z očí do očí a změnila názor. Dala Jiřímu své telefonní číslo pod záminkou, že potřebuje nějaké rady jako zpěvačka. Na jeho zavolání si ale musela několik dnů počkat.

Oba si ale během té doby uvědomili, že se do sebe zamilovali. Nebyla to snadná situace, protože Šárka byla tehdy ještě vdaná za Ottu a také Jiří byl ženatý. Navíc mu bylo o třicet roků víc, takže jejich vztahu nedávalo okolí moc šancí. Někteří lidé dokonce Šárku obviňovali z toho, že chce Jiřího jméno jen využít pro svoji kariéru. To samozřejmě nebyla pravda.

Spojovalo je opravdové porozumění a svoji lásku si potvrdili jak svatbou, tak tím, že se rozhodli mít spolu vlastního potomka.

V té době se ale už nad manželstvím dávno vznášel černý stín, o kterém Šárka nevěděla!

Šárka ví, že žít se musí dál.
Šárka ví, že žít se musí dál.

Pátrání skončilo tragickým nálezem

Nějaké tušení přece jen zpěvačka měla, protože Jiřího chování se po svatbě dost změnilo. Byl ale uzavřený a nechtěl o svých problémech mluvit. Evidentně ho ale něco hodně trápilo. Až později zjistila, že jí manžel vlastně oklamal ohledně své finanční situace. Měl dluhy už řadu let a celý život si půjčoval. Dokonce musel čelit v minulém manželství i exekuci, kvůli které mu zabavili dům i auto.

Společní přátelé pak Šárce naznačili, že možná byl i takzvaným bílým koněm a zapletl se s nebezpečnými lidmi. Tyto problémy bohužel vedly k tragickému konci. O sebevraždě se Jiří zmiňoval už předtím, ale manželovy řeči nebrala Šárka vážně. Jednoho listopadového dne odjel mimo Prahu. Ještě s ním naposledy mluvila mobilním telefonem, ale pak se Jiří nadobro odmlčel.

Pátrání přivedlo policii i na chalupu v jižních Čechách. Slavný hudebník byl ale bohužel mrtvý – prostřelil si hlavu. Pro Šárku nastalo kruté období. Kromě citového a psychického šoku z manželovy smrti po Jiřím zůstaly velké dluhy. Najednou se ocitla zcela bez prostředků, neměla vlastně ani na pohřeb muže, jehož milovala.

A kolem Šárky začali kroužit různí drsní lidé; chtěli zpátky peníze, které jim Jiří dlužil.

Starší synové jsou pro Šárku oporou.
Starší synové jsou pro Šárku oporou.

Vážně uvažovala, že také se vším skončí!

Nešťastná zpěvačka zůstala sama se třemi syny, přičemž nejmladšímu z nich nebylo ještě ani půl roku. „Nepřála bych to ani největšímu nepříteli. Podíváte se do postýlky, kde je miminko, které on miloval. Později jsem si vzpomněla, jak mi říkal, abych je spolu fotila, co nejčastěji. Asi už přemýšlel o sebevraždě,“ popisovala po čase své pocity. Jeden čas sama uvažovala o tom, že se vším skončí.

Rozepsala závěť a plánovala, že vyskočí z okna. Myšlenky na děti jí v tom naštěstí zabránili. Tři roky se z životní tragédie vzpamatovávala, potom si našla nového přítele. Přesto se dodnes potýká s depresemi.

Lidé kolem jí obvykle mají za úspěšnou a tvrdou ženu, ale ona ví, že Jiří jí bude chybět až do konce života – a právě tak jí budou pronásledovat i vzpomínky na to, co se stalo!

V 70. letech byl králem české country
V 70. letech byl králem české country

Syna, kterého má s Jiřím, poslala do ciziny!

Syna Dominika (14), kterého má Šárka s Jiřím Brabcem, příliš často zpěvačka nevídá. Přes jeho ještě malý věk ho totiž poslala do ciziny za svojí kamarádkou, konkrétně do Nizozemska. Vypadá to jako docela drsné rozhodnutí, ale Šárka si ho umí zdůvodnit. „Udělala jsem to proto, aby měl lepší vzdělání a ovládal jazyky,“ vysvětlovala. „A je tam za sebe, za Dominika Brabce.

Nikdo na něj nekouká, že je to syn Jiřího Brabce.

V Česku by to bylo jinak.“ V budoucnu plánuje, že se odstěhuje za ním!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...