Po smrti syna přišel John Travolta také o milovanou manželku!

Slavného herce potkaly v životě dvě velké osobní tragédie.

Ačkoliv patřil k největším idolům dívek a žen po celém světě, prožil John Travolta (66) jediné šťastné manželství. Rok 2020 mu však přinesl velkou bolest.

Na svět přišel pod jménem John Travolta (66) jako nejmladší ze šesti dětí rodičů s evropskými kořeny. K herectví ho nasměrovala matka, přihlásila ho na školu dramatu v New Yorku, kde kromě herectví studoval i tanec. To se mu pak hodilo, když přišly jeho velké chvíle v Hollywoodu.

Také vás může zajímat ...

Měl prý všechny herečky z Pomády!

V šestnácti letech dostal John první placenou hereckou práci v muzikálu. Skončil se studováním a přestěhoval se do New Yorku. Slavný muzikál Pomáda si nejdřív vyzkoušel v divadle v jiné roli. Zamířil do Hollywoodu, ale tam se mu moc nedařilo prosadit se.

Role tanečníka Tonyho ve filmu Horečka sobotní noci udělala z třiadvacetiletého Johna doslova přes noc celosvětový idol. Hned rok nato tuhle slávu přiživil ve filmové verzi Pomády. Tam si mohli zahrát místo něho třeba Richard Gere (71) nebo Patrick Swayze (+57), jenže John měl proti nim jednu výhodu: uměl i zpívat.

Z hvězdy se stala superhvězda a John si mohl do postele vybírat z miliónů obdivovatelek. Prohlásil o sobě, že spal se všemi dívkami, které se na filmu Pomáda podílely, což jeho kolegyně Olivia Newton-John (72) samozřejmě popírala.

Po Pomádě ale následoval v kariéře volný pád. Další takové super role nepřišly a slávu Johnovi vrátil až za hodně dlouho režisér Quentin Tarantino (57) s filmem Pulp Fiction – Historky z podsvětí.

Manželka Kelly letos zemřela.

Stal se obětí vyděračů

V Hollywoodu bývá zvykem, že se velké hvězdy žení nebo vdávají i několikrát během své kariéry. V tomto směru byl John Travolta šťastnou výjimkou. Jeho ženou se stala Kelly Preston (+57), která se do slavného idolu zamilovala už v šestnácti letech.

Poté, co přišla z kina a podívala se ve svém pokoji na plakát z filmu Pomáda, prý stoprocentně věděla, že John se stane jejím manželem.

Kelly se dala rovněž na hereckou dráhu a s Johnem se osobně setkala při natáčení komedie Experti. V roce 1991 si ho skutečně vzala. O rok později se jim narodil syn Jett (+16), o osm let později dcerka. John, pilot a velký fanoušek létání, jí chtěl dát jméno Quantas, podle australské letecké společnosti.

Kelly byla ovšem razantně proti, a holčička tak nese jméno Ella Bleu (20). Těžká zkouška postihla manželský pár na samotném začátku roku 2009. Rodina trávila svátky na Bahamách. Druhého ledna šestnáctiletý syn Jett zkolaboval v koupelně, a ačkoliv se ho Travolta snažil oživit, zemřel mu chlapec v náručí.

Příčinou byl takzvaný Kawasakiho syndrom, kterým Jett od dětství trpěl. Po tragické smrti Jetta byli John a Kelly vydíráni. Neznámí pachatelé jim vyhrožovali, že zveřejní fotky jejich mrtvého syna. Z vyděračů se vyklubali řidič sanitky a bývalá senátorka – ta se musela kvůli skandálu vzdát politické kariéry.

S bolestnou ztrátou se John a Kelly vyrovnali tím nejlepším způsobem: o rok později v listopadu přišel na svět další syn Benjamin (9).

Třicet let spolu už neoslaví

Osud bohužel do hercova života zasáhl tragicky podruhé a své stáří vedle milované ženy John nestráví. Byli spolu téměř 29 let a stále se milovali, o čemž svědčil vzkaz Kelly pro manžela při příležitosti osmadvacátého výročí.

Na sociálních sítích napsala: „Dal jsi mi naději, když jsem se cítila ztracená, miloval jsi mě trpělivě a bezpodmínečně, rozesmál jsi mě víc, než kdo kdy dokázal.”

Kelly bohužel onemocněla rakovinou prsu, a přestože s nemocí dva roky bojovala, nakonec jí v létě roku 2020 podlehla. Z legendárního herce je tak dnes smutný vdovec.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama