Po své nevěře chtěl Petr Kolář ještě šanci, ale omluvná písnička na to už nestačila!

„Zásadní je, že nechceme žít vedle sebe jako dva nešťastní lidé, kteří něco předstírají. Dáváme přednost upřímnosti, a proto je jediným řešením rozchod.“

První manželství zničila Petru Kolářovi (53) jeho kariéra. Druhá manželka Zuzana (48) se pro změnu nedokázala vyrovnat se zpěvákovou provalenou nevěrou. Neobměkčil jí ani hit, který pro ni Petr složil.

Cesta k hudbě začala u zpěváka Petra Koláře (53) nepřímo přes starší sestru. Ta chodila na klavír a Petr muziku vnímal, když doma cvičila. Chytilo ho to a ve dvanácti letech pak začal podle svých slov „do všeho bouchat a mlátit“.

Také vás může zajímat ...

Přesto nezamířil na konzervatoř, ale do úplně jiného oboru: na lesnickou školu. Vyučil se mechanizátorem lesní výroby. „Dělal jsem v lesním závodě na Hluboké, musel jsem tam být v šest hodin, takže jsem vstával v půl páté, a to jsem hodně trpěl,“ vzpomínal Petr.

Pracoval pak například dva roky i v zahraničí – v truhlářské firmě v Rakousku. „Byla to dobrá práce, ale 14 hodin denně, spali jsme v maringotkách, jedli pytlíkové polévky. Poznali jsme, že když člověk tvrdě pracuje, tak za to něco má,“ uvedl.

Odešel od rodiny za svým snem

Přes všechna zaměstnání to Petra dále táhlo k muzice. Oženil se, měl dceru, a když přišly po roce 1989 díky změně režimu nové možnosti, rozhodl se zpěvu věnovat profesionálně. Musel pro to ale obětovat rodinu.

Chtěl se přestěhovat z Českých Budějovic, kde bydlel, do Plzně. Tam se pohybovalo více hudebníků. Jeho první žena ale řekla, že se stěhovat nebude. Petr proto odešel od rodiny. Neztratil o ni zájem a veškerou vinu za rozpad vztahu vzal na sebe.

Na druhou stranu ale zpětně ví, že kdyby ho tehdy manželka v muzice podporovala, tak by problémy nevznikly a možná by spolu zůstali dodnes. Stěhování do Plzně bylo docela krušné. Petr odešel jen s malým batohem a pár věcmi.

V západočeské metropoli ani nikoho neznal, takže přespával na nádraží. Někdo jiný by to na jeho místě možná vzdal, ale Petr věřil, že se to poddá.

„Postupně se mi povedlo sehnat brigády a zpíval jsem se dvěma kapelami,“ popisoval, jak se jeho situace začala zlepšovat. Rozjel úspěšně svoji kariéru a vedle toho si našel i novou lásku.

Dohromady je dal Hamlet

Se Zuzanou se Petr seznámil díky účinkování v muzikálu Vlasy. Stejně jako on, měla i Zuzana původně jiný životní plán. Ačkoliv jí to táhlo k tanci a k divadlu, vystudovala gymnázium a šla studovat do Brna na přírodovědeckou fakultu.

Přála si stát se učitelkou přírodopisu a tělocviku, ale po roce ze školy odešla. Neodolala totiž tomu, že na brněnské JAMU otevřeli školu muzikálového herectví. Splnila tak přání své maminky, která si přála, aby její dcera měla nějakou vysokou školu.

„Našla jsem si tu, která mi nejvíc vyhovovala,“ konstatovala Zuzana. S Petrem se poznali nejprve pracovně, ale pak se delší čas neviděli.

Setkali se znovu opět pracovně v divadle Kalich, kde je čekal další muzikál Hamlet. Titulní roli hrál právě Petr, Zuzana byla obsazená jako Ofélie. „Pak mezi námi přeskočila jiskra i v soukromí,“ uvedla.

Na monogamii nevěří

V roce 2002 se dvojice vzala a na svět pak přišli dva synové. Petr byl na rozdíl od prvního manželství spokojený s tím, že ho partnerka v jeho kariéře podporuje. Ona ale nemohla být spokojená s jeho věrností.

Jak už to u zpěváků bývá, neustále se kolem nich točí nějaké fanynky. A sám Petr otevřeně přiznal, že na monogamii moc nevěří. Zná sice pár lidí, kterým stálý vztah funguje, ale muži mají podle něho v genech, že se za každou hezkou ženou otočí.

„Nemusí to samozřejmě hned znamenat, že se s ní chceme vyspat,“ mírnil svá slova. Vypadalo to ovšem, že u Petra nezůstává pouze u teorie. Nevěry, na které se přišlo, mu prý Zuzana nejprve odpouštěla. Neřešitelným problémem se stalo až to, kdy byl její manžel nachytán veřejně.

Jednalo se o biletářku z divadla Broadway Lenku Chlupáčovou (32) a Petra s ní načapali na zadním sedadle jeho auta. Pro Zuzanu to samozřejmě byla potupná situace.

Asi by se stejně rozešli

S odstupem času se ale dá říct, že Petrova nevěra byla jen pomyslnou poslední kapkou do poháru Zuzaniny trpělivost. Zuzana to později, když už byla nevěra několikrát vláčena bulvárním tiskem, vysvětlovala:

„Rozvádíme se z celé řady důvodů, rozhodně to není prvoplánově pouze kvůli nevěře, která proběhla tiskem. Vztahy jsou složitá věc. My jsme přišli na to, že máme o manželském životě rozdílné představy, a chceme tedy žít každý jinak. Samozřejmě, že když se k tomu přidá nevěra, všechno se to vyhrotí.“

Petr vztah ještě nevzdával a snažil se usmířit si svoji ženu písničkou. Byla určena přímo pro Zuzanu a jmenovala se Navzdory hříchům svým. Chtěl od manželky dostat ještě jednu šanci. Nepodařilo se to, jak Petr poté přiznal. Prohlásil ale, že je rád, protože svým hitem potěšil další nevěrníky.

Už je dokonce trojnásobným dědou!

Lenku, se kterou byl přistižen v autě, nejprve neoznačoval za svoji oficiální partnerku. „My jsme takoví dobří přátelé, kamarádi, navzájem si pomáháme. Když chceme, tak je nám spolu dobře,“ vysvětloval.

Prohlásil rovněž, že těžko už asi může někoho mít nastálo. „Při mé práci se nemůžu naplno věnovat rodině. A práce je pro mě číslo jedna,“ řekl. „Nejsem schopen žádné ženě, ani rodině, věnovat maximum svého času.“

To bylo před několika lety, nicméně s Lenkou je dodnes. A díky své dceři z prvního manželství už se dokonce stal i dědečkem, a to trojnásobným. Vnoučata vídá jen občas, protože bydlí daleko od Prahy – a i když jsou při svých návštěvách pořádně živými dětmi, má je rád a říká, že je hezké vidět je vyrůstat.

Na otázku, zda by byl ochoten mít ještě dalšího potomka se současnou partnerkou – i vzhledem k jejím zatím relativně mladému věku – odpověděl novinářům: „Co se stane, stane se.“ Možná tedy, že jednoho dne přijde s překvapivým sdělením, že se stane otcem počtvrté.

Do další svatby se zpěvák už rozhodně nepohrne!

Ačkoliv jsou spolu už řadu let, zatím nehodlá Petr Kolář svůj vztah s Lenkou Chlupáčovou potvrdit oficiálně. Může se tedy stát, že pokud jim vztah vydrží, bude mít Lenka napořád v dokladech napsáno „svobodná“.

Petr se k této otázce vyjádřil celkem nekompromisně. „Svatbu neplánujeme,“ řekl. „Mluvili jsme o tom, ale vyhovuje nám to, jak to teď je, je nám spolu dobře a víc neřešíme. Já už byl dvakrát ženatý a nedopadlo to zrovna nejlépe. Proto se do toho nehrnu a neláká mě další svatba.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama