Po třech týdnech známosti si Emília Vášáryová vzala vdovce. Udělala krutou chybu!

Rozvod s prvním manželem byl hodně drsný, soudních stání bylo šestnáct!

K herectví se Emília Vašáryová (78) dostala proto, že nemohla studovat vysněný obor. Dnes je jednou ze slovenských legend. I ona si ale prošla v životě krušným obdobím v podobě prvního manželství.

Jako malá se sice Emília Vašáryová (78) věnovala ochotnickému divadlu, herectví ovšem nebylo jejím snem. Přála si například stát se architektkou. Později se vysněným oborem staly mezinárodní vztahy. „Nechtěla jsem zůstat na jednom místě,“ líčila.

Také vás může zajímat ...

„Představovala jsem si, že odejdu do Prahy a potom se rozlétnu do ciziny. Jako rodina jsme nemohli vůbec cestovat, protože jsme měli venku blízké lidi, kteří emigrovali.“

Byly to právě politické důvody, které Emílii neumožnily studovat to, co by chtěla. Prožívala šok. Nakonec málem ani neodmaturovala. Jedinou možností, jak pokračovat ve studiu, bylo právě herectví.

Muže si držela od těla

Dětství strávila Emília v Banské Štiavnici a vzpomíná na ně jako na velmi šťastná léta. „Od jara do podzimu jsme se sestrou v jezerech plavaly, v zimě bruslily nebo sáňkovaly na nedalekých kopcích,“ popisovala v jednom rozhovoru. „Kromě toho jsem se věnovala sportovní gymnastice a baletu. Doba to byla úžasná. Zřejmě z ní sílu a radost čerpám dodnes.“

Poté, co vystudovala Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, se kariéra Emílie dobře rozběhla. Dávala jí přednost před soukromým životem a muže si držela spíše od těla. Neuspěl ani Milan Lasica (80), který byl do ní zamilovaný. Pikantní bylo, že si o řadu let později vzal její mladší sestru Magdu (72).

Tak dlouho se Emília bránila vztahům, až do jednoho skočila nečekaně a příliš rychle. Bylo jí osmadvacet let, když se seznámila s ortopedem Ivanem Horským (+66). Ten se přijel podívat na divadelní představení do Trnavy a zpátky do Bratislavy už si vezl Emílii v autě.

Žárlil a dokonce jí i bil!

Možná, že Ivan vzbudil v herečce soucit, protože se jednalo o vdovce, který zůstal sám s dvouletou dcerou. Ukázalo se ale, že vztah s ním byl velkou chybou, která Emílii přinesla hodně utrpení. Tatínek se jí snažil tuhle známost rozmluvit, ani on však nezabránil svatbě – ta se konala pouhé tři týdny od prvního setkání!

Potvrdilo se, že se nemají brát lidé, kteří se tolik neznají. Ivan byl totiž nesmírně žárlivým mužem a domácím tyranem. Despota se uchyloval i k fyzickému násilí. Utrpení Emílie trvalo dlouhých sedm let. Mezitím se jí narodil syn.

Napětí ve vztahu se stupňovalo, manžel žárlil na všechny své kamarády i na kariéru své ženy. Rozvod byl jediným možným řešením, neprobíhal ovšem nijak lehce. Celkem se konalo šestnáct stání, než bylo nešťastné manželství definitivně ukončeno.

Emília naštěstí potkala jiného muže, který za to na rozdíl od Ivana opravdu stál. Výtvarník a scenárista Milan Čorba (+72) měl za sebou také čerstvou rozvodovou zkušenost, po které skončil, jak se říká, „oškubaný“. Pro sympatickou herečku byl ale vztah se zchudlým, ale hodným partnerem, rájem na zemi v porovnání s utrpením, které si předtím musela prožít.

Druhý vztah jí vše vynahradil

S Milanem strávila Emília šestatřicet let až do jeho smrti v roce 2013. Znali se už předtím jako přátelé a herečka ocenila, že v těžké době rozvodu byl po jejím boku člověk, který jí byl blízký.

Začátky měla dvojice složité, oba odešli od svých partnerů v podstatě s jedním kufrem. Emília byla navíc v jiném stavu. Na nějakou dobu našli přístřeší u svých kamarádů.

Pak se situace zlepšovala a Emília si plně vynahradila oněch sedm ztracených let s Ivanem. Jediné utrpení, které ji čekalo, bylo, když jejímu osudovému muži diagnostikovali rakovinu.

Bojoval statečně, na chemoterapie se nenechal doprovázet. Prodělal jich celkem třiatřicet. Operaci odmítl a právě tak nechtěl, aby ho někdo litoval. Poctu oblíbenému scénografovi vzdalo při posledním rozloučení celé Slovenské národní divadlo.

Měla hlídat sestru, ale místo toho ji odkládala na živý plot!

Jako malá se Emília starala o svoji mladší sestru Magdu. Ne vždycky k tomu přistupovala zodpovědně. „Občas mě jí pověsili na krk, aby na mě dávala pozor,“ vyprávěla Magda v televizním pořadu. „Posadila mě na živý plot, abych jí neodešla, vykašlala se na mě a jela s kamarádkami.“

Obě sestry se v dětství hodně lišily. Magda prý byla vždycky vysmátým sluníčkem, zatímco Emília pravým opakem. Před každým fotografováním prý brečela, takže je na všech fotkách s opuchlýma očima.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama