Po úmorném boji manžela s rakovinou se Catherina Zeta-Jones zhroutila!

„Klíčem ke kráse je vnitřní pocit štěstí. Vše ostatní je bonus.“

Hollywoodská hvězda Catherina Zeta-Jones (48) se dlouho bála o život svého slavného muže. Když se definitivně uzdravil, bál se zase on o ni!

Herečka, která proslavila britský Wales, stejně jako jiní zdejší rodáci Anthony Hopkins (79) nebo Richard Burton (+58), měla určitě sladké dětství, a to ve všech směrech. Její tatínek byl totiž manažerem v továrně na cukrovinky. Sama Catherine s hraním začala jako dítě nejprve amatérsky a když jí bylo jedenáct let, potkaly její rodinu dvě šťastné události.

Také vás může zajímat ...

Jednak Catherine dostala hlavní roli v divadelním roli v muzikálu Annie a jednak rodiče vyhráli v soutěži Bingo částku sto tisíc liber, takže se mohli přestěhovat za lepším.

Annie už s hraním nepřestala a kvůli roli v dalším muzikálu se pak v šestnácti letech přestěhovala do Londýna.

Nechtěla se jmenovat jako ostatní!

Slavná herečka přišla na svět pod trochu zkráceným jménem, jenom jako Catherine Jones. Protože ale dívek s takovým jménem a příjmením bylo v jejím okolí více a ona se vždy chtěla lišit, přidala si k tomu ono „Zeta“, což bylo jméno po její babičce. V jednadvaceti letech prorazila i ve filmu, a to ve francouzské pohádce Šeherezáda a gentleman.

Postupně dobyla i Hollywood, i když tam jí to moc netáhlo. Věděla ale, že jako herečka se tam musí ukázat, aby si režiséři zapamatovali její tvář. V polovině devadesátých let potkala Catherine svého osudového muže, herce Michaela Douglase (73).

Poprvé se potkali na jednom filmovém festivalu a Michael, který měl za sebou už dost bouřlivý soukromý život, včetně nucené léčby ze závislosti na sexu, se do tmavovlasé dívky z Walesu okamžitě zamiloval. To, že k sobě nejspíš opravdu patří, ještě podtrhovala zajímavá shoda okolností: oba se totiž narodili 25. září.

Michael si musel chvíli počkat, než se mohl po boku Catherine objevit, i proto, že se ještě bouřlivě rozváděl.

V roce 2000 si ho herečka vzala a nijak jí netrápil věkový rozdíl – její otec byl dokonce mladší než Michael.

Proslavil jí film o Zorrovi.

Děti se ptaly, jestli táta umře

Páru se postupně narodily dvě děti. Vypadalo to na šťastně probíhající manželství, ale pak začaly na jejich vztah dopadat rády osudu. Nejprve to bylo v podobě anonymních dopisů, ve kterých kdosi Catherine hrozil smrtí. Po půl roce nejistoty se zjistilo, že je psala jedna z fanynek jejího manžela. Horší situace nastala, když Michaelovi lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu.

Podstoupil léčbu, během které shodil 20 kilo. Zdálo se, že se blíží jeho konec, herec ale dokázal nad zákeřnou nemocí zvítězit. Catherine při něm stála jako pevná opora, ale obětovala spoustu energie. „Děti se mě ptaly, jestli tatínek umře a já nevěděla, co jim mám odpovědět. Byla to ta nejtěžší životní zkouška,“ konstatovala.

Po Michaelově uzdravení se naplno projevila zase její nemoc, tentokrát psychického rázu. Zjistilo se, že trpí bipolární poruchou. „Nemoc ve mně byla uložená léta, ale neprojevila se. Michaelova choroba a rodinná zátěž s ní spojená však zafungovala jako spouštěč,“ konstatovala Catherine. Nějaký čas se pak spekulovalo i o tom, že se s manželem rozejde a skutečně chvíli žili odděleně.

Pak se ale znovu dali dohromady a herečka na svých sítích sdílela dojemný snímek.

Byla na něm s Michaelem v horách, přesně na tom místě, kde jí kdysi požádal o ruku!

V oscarovém filmu Chicago.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...