Po velké slávě přišel v životě Annie Girardot pomalý pád!

Oblíbená herečka měla velké problémy v soukromí.

Vrchol své herecké kariéry zažila až po čtyřicítce. Tehdy vládla Annie Girardot (+79) i našim kinům. Později ji ale čekalo několik zklamání a těžká nemoc.

Francouzská herečka Annie Girardot (+79) nepatřila ke kráskám, jejichž plakáty si muži zdobili své pokoje. Měla ale neuvěřitelné charisma a uměla skvěle hrát, takže si získala srdce milionů evropských diváků.

Také vás může zajímat ...

V době své největší slávy patřila k opravdu velikým hvězdám. Filmy z toho období mají diváci rádi dodnes. O jejím dalším osudu ale toho už moc nevědí.

V komedii Stará panna.

Zažila domácí násilí

Smůla pronásledovala Annie už v dětství. V pouhých čtyřech letech přišla o otce a zůstala sama s bratrem a matkou. Ta pracovala jako zdravotní sestra. Annie se chtěla rovněž věnovat tomuto povolání.

Přiměly ji k tomu určitě i zážitky z období druhé světové války, které ji postihly v citlivém období dospívání. Hraní se začala věnovat nejprve během zaměstnání.

Studovala herecké kurzy, později pak v Paříži přešla na konzervatoř. Začala v malých divadlech. Právě tam ji objevili italští filmaři pro film Rocco a jeho bratři. Ten se jí stal osudným.

Annie zde hrála prostitutku, kterou jeden muž znásilní. Tohoto muže hrál Renato Salvatori (+55). Zatímco před kamerou na ni byl hrubý, v soukromí se do něho zamilovala.

Netušila, že až si Renata vezme, zažije od něho podobné chování jako v onom filmu. V manželství Annie přivedla na svět dceru, šťastná ale nebyla. S partnerem se stále hádala a zažila i domácí násilí.

Vydržela to šest roků, pak od Renata utekla. Manžel si přitom po jejím odchodu vymyslel rafinovanou pomstu. V jednom filmu hrála Annie s Alainem Delonem (85).

Ten jí během natáčení „vyřídil vzkaz“ od Renata, začal ji před kamerou bít do tváře, což nebylo ve scénáři. Annie si to ale nenechala líbit, dostala záchvat a na svého násilnického kolegu vytáhla nůž.

Její útok se naštěstí obešel bez zranění, ale Delon si pak už dával pozor. S Renatem se ovšem Annie nikdy nerozvedla. Není moc jasné proč, provdaná za něho každopádně zůstala až do jeho předčasné smrti na cirhózu jater.

Drogy brala ona i dcera

Svůj nepopiratelný šarm a kouzlo osobnosti Annie plně prosadila na filmovém plátně v sedmdesátých letech. Filmy jako Prožít si své peklo nebo Něžné kuře se staly trháky po celé Evropě.

Sympatická herečka byla tehdy zárukou plných kinosálů. Stala se prototypem emancipované ženy, která se o sebe dovede postarat – sama ovšem nikdy žádnou feministkou nebyla.

Nemusela se bát stárnutí a změny vzhledu, takže její kariéra by zřejmě pokračovala úspěšně i v dalších letech. Přišly ale velké starosti – nejprve s dcerou, která se stala závislou na drogách. Těm se nevyhnula ani sama Annie, prý brala dost kokainu. Další problém měla s novým vztahem.

Kvůli jednomu začínajícímu zpěvákovi se Annie zadlužila, pronajala si divadlo v Paříži, jenže tohle podnikání skončilo krachem. Bulvární novináři si na herečce smlsli a označovali ji za podvodnici. Annie, která byla v předchozím desetiletí za bohatou hvězdu, na tom byla finančně tak špatně, že musela dokonce prodat svůj byt.

Nemoc jí okradla o paměť

Slavnou Francouzku u nás dabovala Věra Galatíková (+69). Obě herečky si byly v lecčems podobné, takže když se při návštěvě Annie v České republice setkaly, měly si o čem povídat. V té době to ještě šlo, později začala Annie Girardot trpět Alzheimerovou chorobou.

Nejprve zapomínala texty přímo na jevišti, pak přišla doba, kdy už vůbec nebyla schopná hrát. Poslední roky života strávila už v podstatě bez paměti na to, jakou bývala slavnou hvězdou. Fanoušci na ni ale nezapomněli, a když zemřela, přišly se s ní v Paříži rozloučit velké davy lidí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama