Po více než deseti letech nečekaně vyměnil manžel Kateřinu Hrachovcovou za jinou ženu!

Před svatbou byla prý nervózní a nedokázala si představit, jak to probíhá!

Dlouho se zdálo, že manželství herečky Kateřiny Hrachovcové (44) se zvěrolékařem Janem Herčíkem (60) vydrží už napořád. Změna, která přišla nedávno, byla šokem nejen pro ni.

Také vás může zajímat ...

Rozhodně nepatří k běžnému typu žen. Ona se ale Kateřina Kaira Hrachovcová (44) lišila od ostatních už jako malá. Zatímco spolužačky sledovaly televizní pohádky a seriály, ona už v první třídě základní školy psala do svého bloku detektivky a horory. I kdyby se bývala chtěla dívat na televizi jako ostatní děti, nebylo by jí to nic platné.

Doma totiž televizi neměli.

Její obraz Anděl ticha.

Velkou lásku rozdělil alkohol

O herectví se tak Kateřina nedozvěděla z televize, ale z kina, kam často chodila s matkou. Už tenkrát jí zajímalo, jestli své účinkování mají herci jako normální práci. A když zjistila, že ano, věděla, co chce v životě dělat. Ještě na základní škole chodila do dramatického kroužku, po jejím absolvování pak nastoupila na konzervatoř. Odtud šla do svého prvního angažmá v Plzni.

Divadlu pak dávala přednost, ale popularitu jí přinesla až televize, ke které měla z dětství tak odtažitý vztah. Seriál Život na zámku měl úspěch a o sympatické rozesmáté mladé herečce se dokonce občas hovořilo jako o nové Nataše Gollové (+76). První velkou láskou Kateřiny se stal moderátor a zpěvák Petr Vondráček (42). Chodila s ním čtyři roky, jenže vztah nakonec ztroskotal vinou Petra.

Měl totiž nebezpečně blízko k alkoholu. Několikrát týdně pořádal bujaré pitky a když byl pod vlivem, neřešil pak, jestli je vedle něho Kateřina nebo jiná dívka. Herečka se dlouho pokoušela s partnerovou závislostí bojovat. Nakonec jí došlo, že Petr ničí život nejen sobě, ale i jí, a tak se s ním rozešla.

Bývalý partner se pak naštěstí ze svých problémů dostal.

Na křtu manželovy knihy Zvěrolékař v akci.

Seznámil je jezevčík

Na tu velkou životní lásku, která ji přivedla až do svatební síně, si musela Kateřina počkat až do svých jednatřiceti let. V roce 2005 se úplně náhodně seznámila se zvěrolékařem Janem Herčíkem. Došlo k tomu skrze jeho profesi. „Můj pes, jezevčík, na tom byl špatně, a tak mi nějaká paní doktorka doporučila, abych s ním šla na operaci právě za Janem.

Tak jsem ho takhle objevila,“ prozradila v době, kdy se její manželství ještě zdárně rozvíjelo. Zvěrolékař přiznal, že by mu býval vyhovoval život starého mládence, ale láska změnila jeho plány. Svatbu si udělali na hradě Okoř. Za svědky jim šli Petr Hapka (+70) a Václav Vydra (62), přítomny byly i další celebrity. „Byla jsem samozřejmě dost nervózní,“ vyprávěla herečka.

„A to tak moc, že jsem si ani nedovedla představit, jak to všechno vlastně bude probíhat, a co člověk při svatbě všechno prožívá.“ Odpadly starosti s klasickým svatebním obědem, protože obřad se konal ve tři hodiny odpoledne. Hostina tak začala až večer a trvala do půlnoci. Delší dobu to vypadalo, že oba dva partneři našli navzájem toho pravého.

Janovi nevadily ani různé výstřelky Kateřiny, kterých stále přibývalo.

Nahota ji nikdy nědělal problémy.

Našla si nové jméno!

Jednou ze zvláštností byla ta, že Kateřina se nestydí ukazovat své nahé tělo. Svlékala se pro některé ze svých rolí, ale nikdy nešlo o žádné vulgární obrázky, pouze umělecké akty. Janovi to nijak nevadilo. Když spolu byli na dovolené v Asii, vyfotil svoji ženu také tak, jak ji příroda stvořila a ani jeden z nich se nebránil zveřejnění snímků.

Tohle se dá ještě pochopit a tolerovat, s čím ale měla problémy i veřejnost, bylo, že si Kateřina změnila své jméno na Kairu v rámci svého studia a praktikování psychologie a spirituality. Kateřina tvrdí, že Kaira je pro ni symbolem její vnitřní cesty, jménem, které má velkou sílu a hloubku. „Představte si, že bývám mezi lidmi, kterým to vysvětlovat nemusím.

Oni vědí,“ uvedla.

V seriálu Život na zámku.

Na vytoužené miminko nedošlo!

To, co si Kateřina přála, a co se jí v manželství nesplnilo, byla role matky. „To, že zatím dítě nemám, beru jako shodu okolností,“ prohlašovala na toto téma v rozhovorech s novináři. „Mohu jen neskromně říct, že jako matka budu bezvadná.“ O tom, jak byla její touha po miminku silná, svědčí i to, co říkala o vztahu se svojí starší sestrou Alenou.

Na otázku, jakou nejkrásnější chvíli s ní zažila, Kateřina odpověděla: „Když mi do telefonu řekla, že je bude mít dítě. Pamatuji si, že to bylo na natáčení a vím, kde a s kým jsem v ten okamžik byla v místnosti – a jak mě to vzalo u srdce!“ Později se herečka vyjadřovala ohledně dítěte už trochu zdrženlivěji: „Důvody, proč se tak zatím nestalo, zná asi jen Bůh. Ale nestalo se.

Tak jako jsem si většinu věcí v životě neplánovala a ony třeba přišly, tak jsem neplánovala ani dítě,“ řekla. „Vím ale rovněž, že mít dítě vyžaduje značnou vnitřní sílu a taky odvahu, bez ohledu na to, že přivést na svět nový život je vlastně přirozený pud. Myslím, že ve mně je.

Přesto ale nevím, jestli dojde k jeho naplnění.“

Další domácí mazlíčci je rozdělili!

Jedno je jisté: pokud se Kateřina dočká mateřství, nebude to s Janem. Jejich vztah totiž ztroskotal. Důvod byl na straně manžela: našel si novou partnerku. Nebylo to tak, jak to obvykle bývá, že by se poohlížel po ještě mladší – zamiloval se do ženy stejně staré jako Kateřina.

Paradoxní bylo, že se s novou přítelkyní seznámil tím samým způsobem, jako před lety se svojí manželkou: prostě k němu přivedla domácí mazlíčky na ošetření. Pro Kateřinu to bylo hodně nemilé překvapení, přiznala, že cítí smutek ze ztráty důvěry a ze zklamání.

Na sociálních sítích pak napsala pár vět, kterým dodávala nejspíš odvahu i sama sobě: „Vždycky přijde něco lepšího, i když to je a bude těžké. Ale ono to je a bude i lehké. Vždyť přece jednou jsi dole, jednou nahoře.“ Přidala k tomu i pár slov, která se nedají publikovat a kterými si vybíjela zlost.

Snad, až se vyrovná se zklamáním z konce vztahu, který byl považován za jeden z nejpevnějších mezi celebritami, najde novou lásku – ať už jako Kateřina nebo jako Kaira.

Manželova práce jí občas i rozplakala!

K dobrému partnerskému vztahu patří i zájem o to, co náš protějšek dělá. V době, kdy to mezi Kateřinou a Janem bylo ještě v naprostém pořádku, se tak populární herečka přiučila i leccos z oblasti veterinářství. Zahrnovalo to třeba starost o kočky hudebníka Petra Hapky, který jich měl opravdu hodně a Jan mu je pravidelně léčil.

A také to obnášelo velmi smutné chvíle, kdy domácím mazlíčkům už bohužel nebylo možné nijak pomoci.

To pak často Kateřina oplakala.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...