Po vyhazovu z Národního musela prodávat chlebíčky

Aby se uživila, hledala pomocí proutku vodu nebo dokonce ztracené předměty!

Regina Rázlová (72) prožila nejen spoustu vzestupů, ale i drsných pádů. Nejprve se musela vyrovnat s výpovědí z divadla, později dokonce s ročním vězněním.

O Regině (72) se v počátku její kariéry hovořilo jako o protekčním dítěti. Ostatně není se čemu divit. Vždyť přišla na svět jako dcera komunistického poslance Stanislava Rázla (†79). Jak se ale brzy ukázalo, Regina o takovou pověst rozhodně nestála.

Také vás může zajímat ...

Slibně rozjetá kariéra

Odvážně se pustila do herectví, aniž by jí někdo umetal cestičku. Vysněnou DAMU absolvovala pod vedením nezapomenutelného Miloše Nedbala (†76), což byla jistě skvělá průprava pro další kariéru. Vždyť také jen několik let po třicítce dostala nabídku na angažmá v Národním divadle. To už měla navíc slibně rozjetou filmovou kariéru.

Ještě v šedesátých letech se objevila v takových skvostech české kinematografie, jako byly snímky Zabil jsem Einsteina, pánové…, Utrpení mladého Boháčka a Na kolejích čeká vrah. I ti nejzarytější odpůrci mladé herečky museli tehdy uznat, že fámy o protekci nemají se skutečností pranic společného.

Rázlová byla zkrátka skvělá, ať už na divadelních prknech, či před filmovou kamerou.

Ze dne na den přišla o práci

Ani to ji však nemohlo uchránit před drsným pádem, který přišel v devadesátých letech. Po sametové revoluci totiž přišla právě kvůli otcově minulosti téměř ze dne na den o milovanou práci. Musela odejít z DAMU, kde do té doby vyučovala herectví, a v Národním divadle pro ni najednou nebyly role. Vedení Zlaté kapličky ji prý dokonce požádalo, aby sama podala výpověď.

To ale Regina Rázlová pochopitelně odmítla.

Zůstala sama se dvěma dětmi

V té době byla sama se dvěma dětmi, a vůbec netušila, co by si bez zaměstnání počala. Zůstala tedy ve stálém angažmá, ačkoli vlastně nezavadila o práci. Dál se živila všelijak, třeba tím, že v kantýně prodávala chlebíčky. Dokonce prý pomocí proutku hledala vodu a ztracené předměty. V té době jí pochopitelně přišla vhod nabídka od otce, aby se stala členkou představenstva Skloexport.

Vězení se podepsalo na jejím zdraví Jenomže v roce 1998 vypukla okolo společnosti, jíž se mezi tím stala spolumajitelkou, obrovská aféra. Herečka byla obžalována z vytunelování Skloexportu, a i když tvrdila, že je nevinná, skončila na samotce ve vyšetřovací vazbě. Během roku, který tam strávila, se výrazně zhoršily její zdravotní problémy.

K roztroušené skleróze se brzy přidaly i vážné psychické potíže. Ty udeřily takovou silou, že Rázlová nabyla přesvědčení, že trpí bipolární poruchou. Po propuštění z vazby skončila v psychiatrické léčebně a musela podstoupit léčbu elektrošoky.

Nějaký čas se vůbec neobjevovala na veřejnosti a se svým třetím manželem architektem Jindřichem Santarem (†81) žila v naprostém ústraní ve vile za Prahou.

Několikrát se pokusila o sebevraždu

Podle svých slov se zotavovala z psychického traumatu způsobeného pobytem za mřížemi. Dokonce tvrdila, že zapomněla i na touhu po prknech, která znamenají svět. Aby ještě znásobila svůj obraz zlomené ženy, veřejnosti svěřila, že se v minulosti několikrát pokusila o sebevraždu.

Později se jí alespoň dostalo zadostiučinění, byla oficiálně zproštěna obžaloby a Česká republika jí musela vyplatit finanční odškodnění. To prý ale byla jen slabá náplast na ránu, kterou jí v roce 2012 způsobila smrt milovaného manžela. Konečně začala úplně nový život Ačkoli tehdy Rázlová vypadala naprosto zlomeně, brzy se u ní začalo blýskat na lepší časy.

Kdysi nadobro odepsaná herečka totiž začala úplně nový život. Opět naplno natáčela, jako by se nechumelilo, a také se vrátila na divadelní prkna.

To je opravdu slušný výkon a herečku, která ještě před několika lety podle svých slov téměř balancovala mezi životem a smrtí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...