Poddejte se síle jógy

Bolí vás celé tělo a nemáte náladu? S tím vším vám hravě pomůže malé ranní cvičení!

Ranní cvičení jógy je skvělou fyzickou i psychickou vzpruhou pro celý následující den! Až už se chystáte do práce nebo se chcete trochu nabudit před víkendovým relaxem. Stačí vám tomu věnovat pouhých deset minut a vaše tělo bude překypovat energií!

Hlavním cílem je probudit tělo i mysl po dlouhé noci opět k životu a rozproudit v něm krev a energii. Poradíme vám několik jógových pozic, díky kterým se budete cítit o poznání lépe. Každou pozici je potřeba náležitě prodýchat. Sama za velmi krátkou dobu uvidíte, že po každodenním cvičení vás jen tak něco nerozhází!

Také vás může zajímat ...
Pozice hlavou dolů je hlavně relaxační polohou.
Pozice hlavou dolů je hlavně relaxační polohou.

1. Pozice dítěte

Nejprve se na celé cvičení psychicky připravte. Klekněte si na kolena, hýžděmi sedněte na chodidla a lehněte si hrudí na stehna tak, že ruce necháte volně ležet dozadu podél těla. Dlaně směřují nahoru ke stropu. Pokud nedosáhnete pohodlně hlavou na podlahu, podložte si ji složenýma rukama nebo knihou. Pozici prodýchejte nosem asi desetkrát.

2. Kočka či kráva

Z pozice dítěte se opět postavte na kolena a dlaněmi se opřete o zem přímo pod vašimi rameny. Při nádechu se podívejte co možná nejvíce nahoru. Při výdechu naopak přibližte bradu k dekoltu a vyhrbte při tom záda. Opakováním můžete procítit, jak se vám příjemně masíruje páteř.

3. Pes hlavou dolů

Poté zvedněte kolena od země, aby vaše tělo vytvořilo pomyslnou stříšku. Hýždě při tom zvedejte co nejvíc nahoru. Pořádně propněte ruce i nohy a nezapomínejte dýchat. Minimálně desetkrát. Hlavu nechte svěšenou mezi pažemi. Prsty u horních i dolních končetin mějte maximálně roztažené.

Ke cvičení jógy si berte podložku a na sebe příjemné, pohodlné oblečení.
Ke cvičení jógy si berte podložku a na sebe příjemné, pohodlné oblečení.

4. Jemná pozice velblouda

Plynule přejdete do pozice velblouda. Ta bude příjemná především těm z vás, které potřebují pořádně otevřít hrudník. Opět se postavte na kolena a celé tělo prohněte jako luk směrem dozadu. Rukama se můžete opřít buď o bedra nebo o chodidla. Tím také dosáhnete velmi příjemného protažení přední strany stehen.

5. Židle

Přes předklon ve stoje pomalu vytvořte pozici židle tak, že se lehce pokrčíte v kolenou. Chodidla přitom umístíte přibližně na šířku pánve. Záda společně se vzpaženýma rukama nastavte tak, aby se stehny uzavírala pravý úhel. Tato pozice znamená v Sanskrtu „pozici síly“.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...