Podráždění mírní šalvěj a řepík

Extra jemná péče

Zarudnutí, podráždění, pupínky, opary, kopřivka nebo svědění – to si žádá extra jemnou péči bez alergizujících složek, což v obchodech jen tak nenajdete.

Hojivá bylinná mast

  • Potřebujete: lékařskou vazelínu, 3 hrsti měsíčku, 1 hrst echinacey, 1 hrst jitrocele a 1 hrst řepíku.
  • Postup: V kastrolku rozhřejte vazelínu. Když je úplně rozpuštěná, přidejte bylinky. Počkejte, až vzkypí, a nechte je několik minut povařit. Potom směs nechte vychladnout a odstát 24 hodin. Druhý den všechno znovu ohřejte a přes cedník přefiltrujte bylinky (je dobré je vymačkat).Následně do něj vložte na několikrát přeložený obvaz a přes něj přeceďte směs do kelímků. Nechte vychladnout a zavíčkujte.

Šalvějová pleťová voda

Také vás může zajímat ...
  • Potřebujete: 1 velkou hrst šalvějových listů a 250 ml vody.
  • Postup: Šalvěj vhoďte do vody ve chvíli, kdy se začne vařit, pak vodu vypněte a bylinky nechte zhruba 15 minut louhovat. Potom sceďte, vymačkejte listy a vodu nalijte do láhvičky. Používejte ji ráno a večer. Skladujte v lednici. Vydrží 6 až 7 dní.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...