Podzimní péče o vlasy

Podzim je tu a zima se blíží… Vlasy čeká další zatěžkávací zkouška v podobě mrazíků, vichru a nošení čepic. Jak o ně co nejlépe pečovat?

Podzimní padání

Také vás může zajímat ...

Běžně člověk za den ztratí 50–100 vlasů, v tomto období to ale může být i více. Pokud by však úbytek hřívy trval nebo byl enormní, poraďte se s lékařem. Na vině mohou být hormonální změny či onemocnění, ale také stres.

Je-li příliš silný, může způsobit nejen vypadávání vlasů, ale i jejich šedivění. Snažte se zajistit tělu dostatek spánku i fyzickou aktivitu. Dopřejte si pravidelnou masáž hlavy, zkuste dechová cvičení, choďte na procházky do přírody – odrazí se to i na stavu vašich vlasů.

Výkyvy teplot

Studený vítr, déšť, mrazíky či sníh vlasům neprospívají. Vlivem mechanického poškození slábnou, třepí se, lámou a ztrácejí lesk. A nesvědčí jim ani přecházení z chladného počasí venku do vyhřátých místností se suchým vzduchem.

Nezapomeňte jim proto věnovat potřebnou péči a dopřejte jim regeneraci pomocí přípravků pro obnovu namáhaných, poškozených a dehydratovaných vlasů.

Vlasová kosmetika a styling

Používání přípravků v podobě vlasových masek, kondicionérů či výživových sér je samozřejmě prospěšné, vlasy ale potřebují i vnitřní podporu. Dbejte proto na pestrý jídelníček, dopřejte si občas detoxikační kúru a své hřívě „naordinujte“ doplňky stravy pro zdravé vlasy.

Po užívání po dobu alespoň tří měsíců vaše vlasy zesílí, zvýší se jejich odolnost a získají zářivý lesk. Ani v chladném období roku se nemusíte vzdávat fénování, žehlení či kulmování.

Vysoké teploty vlasy ale opravdu poškozují, proto volte takové přístroje, které jsou k vlasům šetrnější, a používejte stylingové přípravky pro jejich ochranu před vysokými teplotami.

Čepice, klobouky, čelenky

Je pravda, že pod čepicí se vlasy rychleji mastí a ráno pracně vytvořený účes může poněkud pocuchat. Jenže pokrývka hlavy vlasy chrání před nepříznivými povětrnostními vlivy a chladem. Pokud chcete přílišné maštění omezit, nezapomeňte čepici či klobouk při vstupu do místnosti hned sundat, aby se vlasy nepřehřívaly a pokožka nepotila.

A také nenoste příliš těsné pokrývky hlavy. Některé čepice nebo i svetry vlasy elektrizují, ale jejich poletování lze snížit i používáním kondicionéru, který vytvoří na jejich povrchu ochrannou vrstvu a tím snižuje tření. Pomoci může také zábal z olivového oleje – vlasy nejen zpevní, ale i uhladí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama