Pohřeb svému odcizenému otci zařídila Heidi Janků po letech jen ze slušnosti!

Otec jí odmítl dávat peníze, takže si od druhé třídy gymnázia vydělávala zpěvem!

Zpěvačka Heidi Janků (57) si šťastné dětství užívala jen do svých jedenácti let. Pak jí zemřela maminka a s problematickým otcem měla hodně špatný vztah. Osud ale Heidi naštěstí přivedl do cesty jiného muže, který přinesl do jejího života dlouhé roky klidu a spokojenosti.

Ke zpěvu to Heidi Janků (57) táhlo už jako malou holčičku. V jednom rozhovoru vzpomínala, jak se ráda kroutila před zrcadlem, zatímco rádio hrálo na plné pecky. „Také jsem se věčně převlékala a zkoušela si různé pózy,“ prozradila. „Znala jsem veškerý repertoár všech tehdejších hvězd.“ Měla i nevlastního bratra, který byl starší o jedenáct let.

Také vás může zajímat ...

Díky němu se tak seznámila třeba s písničkami skupiny Beatles. „Odjakživa mi říkali, že já jsem měla být kluk a brácha holka,“ uvedla.

„On si vždycky někam zalezl a třeba si maloval, kdežto já prošmejdila každý kout a lezla jsem po stromech.“

Naprosto se jí změnil život!

Hudbě se začala Heidi věnovat už od první třídy. Navštěvovala lidovou školu umění, kde se učila i pohybovou výchovu nebo hru na klavír. Učiteli hudby byli i oba její rodiče. Hlavně maminka se jí hodně věnovala. „Vždycky mi říkala, že ona si to trochu pokazila, protože chtěla být barovou zpěvačkou a byla by ráda, kdybych se jí stala já,“ prohlásila Heidi.

Jenže osud byl bohužel velmi krutý a o milovanou maminku jí připravil strašně moc brzy. Heidi bylo tehdy teprve jedenáct let, když jí matka zemřela na rakovinu. Vztahy v rodině byly už předtím dost napjaté. „Ještě v době, kdy mamka žila, otec dost popíjel a bylo to komplikované,“ uvedla zpěvačka.

„Říkalo se, že nebýt otce, mamka by byla ještě mezi námi.“ Právě máma se snažila, aby rodina nějak fungovala. Neměla to snadné, protože k jejímu synovi z prvního manželství si otec Heidi nevybudoval dobrý vztah. Ztrátu maminky si pak začala Heidi naplno uvědomovat až postupně. „Problémy nastaly až později.

Já jsem si samozřejmě uvědomila, že se život změní od základu mně i mým blízkých, ale v těch jedenácti letech jsem si nedokázala dost dobře představit, jaké to bude mít důsledky,“ řekla.

Vydělávala si sama!

Ty důsledky byly opravdu tvrdé. Začalo to už v den, kdy probíhalo poslední rozloučení s maminkou. Heidi tam nesměla jít. Otec prohlásil, že by prý na ni účast na pohřbu mohla mít neblahý vliv. Zpětně mu to pak zpěvačka úplně nevyčítala. Pamatovala si, jak chodili za maminkou do nemocnice a jaké to bylo stresující.

V den pohřbu pak otec na tři dny zmizel, zatímco Heidi byla u tedy, máminy sestřenice. „Když se pak objevil, tvrdil, že si vzal prášky na uklidnění, které zapil alkoholem,“ vzpomínala. Vztah s otcem se postupně ještě vyhrotil. Otec pil čím dál víc a ztrácel u své dcery autoritu. Prohlásil dokonce, že svým narozením mu zkazila život.

Heidi se ho bála, protože jí vyhrožoval, že jí dá do dětského domova. Tam se jí rozhodně nechtělo. Útěchu hledala u své tety. Po základní škole nastoupila na gymnázium a tajně, aby to otec nevěděl, začala i zpívat. „Když to otec zjistil, byl z toho na nervy a zakazoval mi to. Chtěl mě nějakým způsobem vychovávat.

Vydělávala jsem si tím docela slušné peníze a on mi pak už žádné nedával,“ konstatovala Heidi. V praxi to znamenalo, že finančně byla od druhého ročníku gymnázia odkázaná sama na sebe. Otec pak prý dokonce ani nevěděl, kdy a jak jeho dcera odmaturovala. Tehdy už byla jejich komunikace na bodu mrazu.

V osmnácti letech se pak Heidi odstřihla od původní rodiny definitivně, protože se provdala za mladíka, po němž má dodnes své příjmení.

Děsila se, když se vracel domů!

S manželem se později Heidi rozvedla. Důvodů bylo víc. Jednak zjistila, že i její životní partner nemá zase k alkoholu úplně daleko, hlavně se ale zamilovala do svého osudového muže Iva Pavlíka (+84). Ve vztahu s otcem spálila veškeré mosty. Do jeho smrti ho potkala jen několikrát a náhodně.

V době, kdy už žila se svým druhým manželem, který pro ni psal i písničky, jí prý na ulici otec řekl, že jsou to šílené odrhovačky. Heidi nikdy necítila potřebu mu odpustit. Nijak jí nechyběl. „Já s ním v pubertě prožila opravdu nehezké chvíle,“ řekla.

„Byly to kruté chvilky, kdy jsem měla žaludeční neurózu jen z toho, že zachrastily klíče v zámku – protože jsem nevěděla, co bude nebo nebude. Většinou nechodil domů ve střízlivém stavu.“ O smrti otce se Heidi dozvěděla od své tety. Té to řekli na sociálním úřadu. Heidi pak úředníci našli až po měsíci, když zjistili, že je jeho dcerou.

„Celou tu dobu musel ležet v mrazáku,“ konstatovala zpěvačka.„Nechala jsem pak udělat neveřejný pohřeb, sama jsem na něm ale nebyla.“ Z její strany šlo pouze o slušnost, nebylo v tom žádné odpuštění.

Bratra zabil alkohol

Heidi se tehdy pokusila ještě udělat poslední krok ke smíření s otcem. Představila mu svého nastávajícího. Nedopadlo to ale dobře. Otec udělal naprosto šílenou scénu. Skončilo to tím, že Heidi odešla z domu s kufrem v ruce. Vdávala se pár měsíců poté. Rozhodně se ale neodstěhovala jen proto, že k tomu byla příležitost. „Vdávala jsem se z lásky,“ prohlásila rezolutně.

„Když mi maminka mého prvního muže nabídla, že u nich můžu bydlet, tak to pro mě bylo vysvobození.“ Otec o svatbě ani nevěděl, nevlastní bratr na svatbě Heidi byl. O něho ale Heidi také bohužel přišla předčasně. Ten si nedokázal najít žádnou přítelkyni, a proto začal pít. Pracoval v hutích, pak měl předčasně infarkt a dostal invalidní důchod.

To ho přivedlo k ještě větší konzumaci alkoholu. Pití se mu stalo osudným. Když opouštěl v Ostravě večer jednu restauraci, nastoupil do auta k muži, který ho měl odvézt na další „štaci“. Tam už ale auto nikdy nedojelo, protože havarovalo.

Nehoda měla za následek bratrovu smrt.

Proč zůstala bezdětnou?

Po bratrovi chtěla Heidi později pojmenovat dítě, které čekala. Mateřství se ale zpěvačka vzdala. Tehdy už byl jejím partnerem Ivo Pavlík. „Bylo mi čtyřiadvacet, měla jsem velmi slibně rozjetou kariéru zpěvačky a fakt jsem si nedovedla představit, že bych měla dítě,“ prohlásila po letech.

„Dnes je úplně jiná doba a dítě ženu v kariéře neomezuje, protože tu máme chůvy, ale v osmdesátých letech minulého století u nás nic takového neexistovalo.“ Svého rozhodnutí Heidi nikdy nelitovala. Různí lidé jí vyčítali, že nemít děti bylo sobecké rozhodnutí, Heidi si to ale nemyslí, protože i tak prožila plnohodnotný život.

Jeho nejdůležitější součástí byl právě Ivo Pavlík, i když mezi nimi byl velmi vysoký věkový rozdíl. Možná ve svém druhém manželovi Heidi podvědomě hledala také náhradu za otce, který jí tak moc zklamal. Brala ho nejen jako hodného a chápavého partnera, ale i jako zkušeného profesionála a ostříleného muže, kterého těšilo, že může své mladší partnerce předávat informace.

Na oplátku se o něho Heidi starala až do vysokého věku. Věděla, že jednou bude řešit věci, které by se stejně starým partnerem řešit nemusela. „Já jsem si to tak ale vybrala a nestěžuji si,“ prohlásila v době, kdy byl Ivo už nemocný.

A ničeho nelituje ani poté, co manžel zemřel a ona zůstala sama.

Ozdobila rakev obřím srdcem z rudých růží!

Manžel Heidi, Ivo Pavlík, zemřel v létě roku 2017. Podlehl problémům se srdcem. Posledního rozloučení se zúčastnila spousta známých osobností, například zpěvačky Jitka Zelenková (69) nebo Petra Černocká (70). Heidi nechala ozdobit katafalk obřím srdcem z rudých růží. Sama na pohřeb přišla v doprovodu syna Adama Pavlíka, manželova syna z předchozího vztahu s Věrou Špinarovou (+64).

Bylo na ní vidět, jak jí smrt osudového muže zdrtila.

Na smutečním věnci, kterým se s ním loučila, stálo: „Nikdy tě nepřestanu milovat.“

Za nahotu se nestyděla, ale jen do určité míry!

V 90. letech se Heidi nechala vyfotit nahá pro jeden pánský magazín. Nešlo ale o žádné vulgární snímky, byla to decentní erotika. Přiznala, že nikdy nebyla velká stydlivka. Další nabídky, které jí pak přicházely – za mnohem větší peníze v řádu milionů – už ale odmítla. To, že se opravdu nestydí, dokázala i moderování erotického pořadu v televizi.

Nijak to ale neznamenalo, že by byl divoký i její soukromý život.

„Já jsem třicet let s jedním chlapem, nejsem vůbec promiskuitní typ,“ odpovídala tehdy na zvídavé otázky novinářů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...