Pomerančová kůže trápí i štíhlé

Celulitida je onemocnění kůže, které dokáže srazit sebevědomí žen v období léta a z plavek udělat utrpení. Jak proti ní bojovat?

Celulitida souvisí se špatným pitným režimem a následným zadržováním vody, nedostatečným prokrvením, genetikou a špatnou životosprávou.

Také vás může zajímat ...

Dostatek pohybu

Každý den byste si měla udělat alespoň 30 minut sama pro sebe a jít si třeba zaběhat do parku, zacvičit si jógu nebo se projet na kole. I tyto drobné aktivity působí na organismus jako balzám, dokáží ho nastartovat nebo třeba i zrychlit metabolismus.

Správná životospráva

Dbát byste měla nejen na vyvážené stravování a pravidelnou stravu, ale zejména na pravidelný a vydatný pitný režim. Právě nedostatek tekutin je pro celulitidu, ať už její vznik nebo léčbu, zásadní.

Při špatném pitném režimu je tělo dehydrované, a tak proti tomuto stavu bojuje zadržováním vody. Člověk následně nejen přibírá na váze, ale celkově vypadá otekle.

Domácí masáž

Při boji s celulitidou byste neměla zapomínat na pravidelnou péči o problematické partie formou masáže. Tu provádějte ideálně po cvičení nebo horké sprše. Při výběru přípravku proti celulitidě věnujte pozornost složení – doporučovány jsou například účinné látky z mořských řas, které jsou právě na celulitidu jedny z nejúčinnějších.

Masáž provádějte krouživými pohyby v oblasti stehen, hýždí, břicha a boků. Vhodná je aplikace ráno a večer, minimálně po dobu 14 dní.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...