Pomozte játrům s regenerací

Játra jsou největší žláza lidského těla, váží kolem 1,5 kg. Nemůžeme bez nich žít, protože mají nezastupitelnou roli při zpracování tuků, cukrů, bílkovin a vitaminů. Navíc z těla odstraňují toxické látky. Jejich schopnost regenerace je téměř zázračná, i když se víc jak polovina tohoto orgánu odstraní, může v řádu týdnů až měsíců zase dorůst.

Filtrují vše

Také vás může zajímat ...

Protože játra slouží jako filtr pro škodliviny, dochází k jejich poškození většinou kvůli tak velkému množství toxických látek, že si s ním prostě nedokážou poradit. K tomu, aby byla naše játra zdravá a fungovala tak, jak mají, můžete velkou měrou přispět sami. Zdravá strava, pitný režim a pohyb. Tato trojice prospívá celému tělu, játra nevyjímaje.

Jednou za čas byste tomuto nezbytnému orgánu měli dopřát pořádnou očistu.

Jaterní dieta

To je možné provést buď za pomocí diety, nebo bylinkami, případně můžete dietu s užíváním bylinek skloubit. Dieta pro posílení jater je postavena na ovoci a zelenině a také kvalitních bílkovinách. Vyloučeno je tučné, smažené, kořeněné i příliš slané či sladké jídlo. Pít se nesmí samozřejmě alkohol, dále slazené a sycené nápoje, káva a černý čaj.

Bylinky a vitaminy

Skutečným lékem pro játra, který navíc uznávají i lékaři, je ostropestřec mariánský. V jeho semenech se nacházejí látky, které chrání játra před poškozením některými toxiny a urychlují jejich regeneraci. Ostropestřec se dá koupit ve formě potravinových doplňků. Mimořádně účinný je olej lisovaný ze semen ostropestřce a také kaše z rozemletých semen.

Při ztučnění jater, což je stav předcházející vážnějším změnám, je zase dobré užívat vysoké dávky vitaminu C, který pomůže tuk z jater uvolnit.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...