Pomstila jsem její smrt

Od samého začátku jsem věděla, že to je nezákonné. Ale ani na chvíli mě nenapadlo, že bych od toho nápadu upustila. Cítila jsem se totiž v právu.

Otevřela jsem dveře. Stáli tam dva policisté. Nemuseli vůbec nic vysvětlovat. „Vezmu si jen kabát.“ Řekla jsem jim na uvítanou a z věšáku sundala svůj baloňák. Bylo mi jasné, že někdo promluvil. Dalo se to čekat. A vlastně mi to ani nevadilo. Hlavně, že ten mizera dostal co proto.

Také vás může zajímat ...

Piplala jsem ji od narození

Moje Vendulka se narodila předčasně. I přes veškerou péči, byla lehce postižená. Mentálně byla o něco pomalejší než její vrstevníci. To jí zůstalo do dospělosti. Stejně jako její neskutečná důvěřivost a vstřícnost vůči lidem. S každým se dala do řeči, každému vyprávěla vše, co měla zrovna na srdci.

Poťouchlý Vladimír

Z Vendulky vyrostlo moc hezké děvče. Dokázala vystudovat střední školu. Začala pracovat jako sociální pracovnice. A tehdy se kolem ní začal motat Vladimír. Vendulka se strašně zamilovala.

Měla jsem o ni strach. Byla už ale dospělá a nemohla jsem ji hlídat na každém kroku. Nakonec jsem byla i ráda, že má kluka a že je šťastná. I když z Vladimíra jsem měla od začátku špatný pocit.

Náhlá změna

Asi po půl roce nastala prudká změna. Vendulka zesmutněla, stáhla se do sebe a jakoby ze dne na den zestárla. Chtěla jsem vědět, co se děje. Vyhýbala se rozhovoru, utíkala přede mnou a před světem někam daleko, do svého nešťastného světa.

A když jsem tenkrát zahlédla cestou domů před naším domem sanitku, bylo mi náhle vše jasné. Hned mi bylo jasné, že se stalo to nejhorší, co se stát mohlo.

Čekala dítě

Vendulka spáchala sebevraždu. Ukázalo se, že byla ve třetím měsíci těhotenství. A také to, že se na ni Vladimír vykašlal a ještě se jí sprostě vysmál. Celá ta jeho láska byla jen jedna hloupá sázka v hospodě.

O tom, že zblázní hloupou Vendulu, jak jí tito darebáci nazývali. Vladimír byl tedy příčinou všeho neštěstí. Ale trestat ho za to vůbec nikdo nemohl. Jen já.

Zaplatila jsem jim

Dlouho ve mně ta myšlenka zrála, až jsem to udělala. Najala jsem si tři kluky a dobře jim zaplatila. Ti Vladimíra zmlátili do bezvědomí. Chtěla jsem jen pomstít smrt své dcery. Ale sladká pomsta to rozhodně nebyla. Kluky vypátrali a ti mě pak udali. Ponesu teď všechny následky. Ale nelituji toho.

Marie L.(58), Příbram

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...