Pomůže i bez, lípa a meduňka

Vaše domácí lékárna by také měla obsahovat sušené květy černého bezu. Ten totiž působí proti skleróze, regeneruje jaterní buňky a napomáhá tak detoxikaci organismu. Sirup a čaj z květů bezu se užívá při nachlazení, pomáhá při horečce, kašli a chrapotu, jelikož uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje vykašlávání.

• Pro případ běžného nachlazení byste doma měli mít sušené lipové květy. Ty totiž vyvolávají pocení, snižují horečku a léčí průdušky. Také jemně ředí krev, což je výbornou prevencí srdečních onemocnění a zánětu žil.

Také vás může zajímat ...

Lipový čaj je velmi účinný i při močových a ledvinových potížích. Lipové květy jsou mimořádně vhodné pro malé děti, protože jim posilují imunitní systém, uklidňují organismus a dobře se jim po nich spí.

• Květy můžete používat i na přípravu domácí kosmetiky. Pro případ nespavosti a lehčích nervových obtíží byste měli mít v lékárničce i sušenou meduňku. Čaj z ní připravený je vhodný pro dobrý spánek. Také zlepšuje chuť k jídlu a trávení.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...