Popelka ze Slunečné měla v lásce nejdřív smůlu, potom štěstí

Žertuje, že zpívat začala dřív než mluvit. Ostatně není divu a možná to ani není vtip, neboť táta František je muzikant a máma Georgina zpěvačka.Naši mě k hudbě vedli nenásilně, doma ji pouštěli ke každé příležitosti. Otec do mých šestnácti let pracoval v zahraničí a já za ním často jezdila.

Jako holce mi přišlo přirozené cupitat po pódiu, takže brzy bylo jasné, kudy se vydám,“ poznamenává Eva Burešová. Debutovala v dětské opeře Kolotoč v Národním domě v Ostravě, ta je mimochodem jejím rodným městem.

Také vás může zajímat ...

První muzikálovou příležitost získala v trojroli Gity, Džamily a služtičky v muzikálu Baron Prášil. Později začala zpívat a tančit v karlínském divadle, se kterým spolupracuje doposud. Objevila se v muzikálech Vražda za oponou či Lucie.

Když se před lety zúčastnila soutěže Česko Slovensko má talent, označil ji porotce Martin Dejdar (55) za největší objev podobných soutěží. Vítězství ji minulo o vlásek, ale všiml si jí Ondřej Brzobohatý (37) a nabídl jí roli v seriálu Gympl, který se právě natáčel.

Hledali tehdy zpívající herečku a já jsem dodnes Ondrovi vděčná, že mě oslovil. Mnoho lidí si řekne, hm, pěkné, když je něco zaujme, ale on podnikl praktický a konkrétní krok,“ chválí Ondřeje Eva.A její hvězda strmě stoupá.

V muzikálech Jesus Christ Superstar, Dracula a Čas růží získala hlavní role. O Čase růží říká: „Na konkurzu mě do něj vybrali, i když jsem se dobelhala na poslední chvíli se zlomenou nohou. Byla jsem pěkně nervózní, protože mi korepetitorka skladbu hodila níž, než jsme se domluvily.

Navíc byl přítomný sám Karel Gott, stále milý a usměvavý, a já roli nakonec získala.“

V seriálu Modrý kód jsme ji vídali jako zdravotní sestřičku Petru. S důležitým mužem svého života, muzikantem Michaelem Krásným (36), se seznámila na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde oba studovali. Znali se dlouho, než přeskočila pověstná jiskra.

Ale pak to zas šlo rychle – záhy se jim narodl syn Nathan (2). „Vždy jsem si myslela, že budu mít děti později. I moje mamka mě měla až ve čtyřiceti. Když se to ale odehrálo takto, jsem ráda. Byl to správný čas. Výhody mladých maminek oceňuji. Jednou z nich je zdravé tělo a v biologickém rozkvětu.

Znám maminky, co mají děti kolem třiceti, a dávají jim zabrat,“ konstatuje Eva. „Myslela jsem, že budu brát mateřství s určitou lehkostí, jsem však dost úzkostlivá. Kdykoli jdu do práce nebo na kafe s kamarádkou, mám výčitky svědomí,“ dodává. „Měla jsem představu toho, že budeme velká rodina, budeme mít pět dětí a všichni budeme žít ve velké lásce. Nevyšlo to.

Rady typu zůstaňte spolu kvůli dítěti jsou nesmysl. Co by z toho Nathan měl, kdyby žil v rodině, kde spolu rodiče ani nemluví,“ říká herečka, protože vztah s hudebníkem Krásným je již minulostí. „Nečekala jsem, že by něco takového mohlo přijít,“ posteskla si v té době Eva. „Byli jsme nejlepší kamarádi.

Jenže po narození syna to partner přestal zvládat,“ popsala důvody rozchodu. „Když mě nikdo nevidí, tak si doma brečím do polštáře. Přijde mi to normální,“ svěřila se. Muzikant ji opustil, když bylo jejich chlapečkovi půl roku. Z Evy se stala samoživitelka, s čímž předtím nepočítala.

Představovala si, že rodičovskou dovolenou stráví v klidu doma s dítětem, život ale rozhodl jinak. „Musela jsem se postarat o rodinu,“ vysvětluje. „Zároveň jsem měla veliké štěstí, že ta nabídka práce byla.

V naší branži je tohle velmi těžké, takže když práce je, člověk je za ni velmi rád a vezme ji. Zároveň bylo štěstí i v tom, že mě moje práce nesmírně baví a naplňuje.

A tak máme peníze a Nathan má i usměvavou, spokojenou maminku,“ popisuje, jak se vlastně dostala k roli statkářky Týny Popelkové v seriálu Slunečná.

My jsme si docela podobné, máme dokonce i podobný šatník, třeba ty její velké košile mám ráda,“ říká o postavě Týny, kterou v seriálu ztvárňuje. Jen Týnka je podle ní víc nabručená. „To já nejsem, jsem pozitivní člověk.

Když vidím překážky, jdu přes ně a usmívám se o to více. Lidi si vyslechnu a popřemýšlím nad tím dřív, než je začnu s brokovnicí v ruce vyhazovat ze vrat.“ Život na podobném statku jako je ten ve Slunečné by se herečce moc líbil. Do budoucna o něčem podobném uvažuje.

Asi nikdo se nedivil, že tak krásná dívka jako Eva nezůstala dlouho sama. Sice říkala, že je tu hlavně pro syna a to ostatní není důležité, že jí muži připadají skoro až směšní, ale když poznala charismatického tanečníka Matyáše Adamce (20), rychle změnila názor.

Matyáš je ve své profesi velice úspěšný. S taneční partnerkou Natálií Otáhalovou (20) se stali držiteli jedenácti českých mistrovských titulů ve všech věkových kategoriích, poté se Matyáš se vydal za tancováním do zahraničí.

Eva a Matyáš se seznámili díky projektu Roztančené divadlo, soutěži mezi divadly, v níž herci tančí s profesionálními tanečníky, kde Eva reprezentovala Činoherní klub.

„Seznámili jsme se tak, že jsme se domluvili na nějakých pracovních schůzkách a nějak to zafungovalo víc, než jsem si myslela,“ vypráví půvabná tmavovláska. „Jsem zamilovaná!“ zasněně prohlásila na podzim loňského roku.

Kdo by to byl řekl, že najdu štěstí vedle mladšího muže? Všichni mě od toho zrazovali, že ještě nebude vyspělý, já vždycky byla na starší, ale teď jsem zjistila, že věk nehraje roli. Matyáš je daleko vyspělejší než o několik let starší muži.

Ten rozdíl nepociťuji,“ radovala se. Zdá se, že konečně nalezla ten pravý, osudový vztah. „Těch pět nebo šest měsíců, které jsme měli na trénování, jsme víc věnovali seznamování,“ vypráví krásná herečka s úsměvem.

Bylo pro ni důležité, aby si Matyáš rozuměl s jejím malým Nathanielem. Vše naštěstí dopadlo nad očekávání dobře.

„Hrají si spolu neskutečně, Nathánek je s ním hrozně v pohodě, má Matyáše velmi rád,“ říká Eva a její přítel doplňuje: „Nedávno jsme s ním v obýváku stavěli stan. Asi takhle, už jsem poznal lepšího spolupracovníka, ale bavilo nás to.“

A tak vše nasvědčuje tomu, že představitelka Týny Popelkové ze Slunečné našla lásku i ve skutečném životě, což si po tom velkém zklamání, které jí osud uštědřil, skutečně zaslouží. Pomýšlí i na druhé dítě, ale nepospíchá.

Pokud spolu budeme do konce života, tak k tomu dojde,“ ujišťuje. „Já bych chtěla ale nejdřív zažít tradiční vztahový život. Chtěla bych delší vztah, svatbu a pak asi miminko. Rozhodně na nic nespěcháme.“ Eva má velké plány.

Vypadá to, že díky svému talentu by se uživila i v zahraničí, což dobře ví. Zatím se však raduje z práce na Slunečné, jež ji plně naplňuje, ze zdravého syna a v neposlední řadě z lásky, kterou jí všichni její fanoušci ze srdce přejí.

Kupodivu si někteří z nich myslí, že Evinou láskou je Marek Lambora (25), což herečku už trošku unavuje. Sympatický Marek Lambora si s Evou začal románek jen ve Slunečné, což je pohádka pro dospělé. V reálném životě Evino srdce patří tanečníku Matyášovi, a doufejme, že už napořád.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama