Pořídila jsem si tajně dítě s jiným

Byli jsme velká láska od mládí. Nikdy bych nevěřila, že svého manžela podvedu a naše Anetka nebude jeho.

Potkali jsme se na Lékařské fakultě v Praze. Za rok jsme si našli společný pronájem a aniž by se přes naše milostné pole přehnal jediný mráček, společně jsme odpromovali a začali si hledat práci.Když jsme nastoupili každý do jiné nemocnice, byla jsem nervózní, jestli se s Vladimírem vzájemně neodcizíme, když už spolu nebudeme celý den. A taky jsem trochu žárlila. Zatímco u Vládi bylo všechno v pořádku, problém nastal u mě.Jeden kolega se mi začal dvořit. Jeho zájem jsem odrážela, ale ve skrytu duše jsem si musela přiznat, že nevypadal vůbec špatně. Přehouply se tři roky a my s Vláďou jsme zatoužili po rodině. A tak jsme na ni začali pracovat.Těhotenství se mi však vyhýbalo jako čert kříži. Systematické snažení zanechalo v našem soužití první trhliny. Už to nebylo milování, ale řízená inseminace. Byla jsem znechucená, a navíc si připadala vadná.

Přišly první hádky

Po jedné hádce s manželem jsem dorazila do práce celá ubrečená. Všem jsem se vyhýbala. Takové zprávy se ale nesou rychle, tak na mě krátce nato zaklepal můj kolega ctitel.Ptal se, co se děje. A že bychom to mohli probrat u skleničky. Po práci jsme se tedy odebrali do blízké vinárny. Kolega byl okouzlující společník. Pobídl mě, abych se mu svěřila a velmi pozorně naslouchal.Zpětně už vím, že to dělal jen proto, aby ulovil zmatenou kořist. Víno mi stouplo do hlavy a když jsme mířili taxíkem k domovu, začali jsme se líbat. Kolega toho okamžitě využil, nahlásil taxikáři svoji adresu a já bez protestu vystoupala schody do jeho bytu.Milování s ním mě bavilo. Byl to vášnivý sex, hodně se vzdaloval našemu nudnému manželskému plození. Byla jsem jako utržená ze řetězu. Podlehla jsem chuti zakázaného ovoce, hodná holčička poprvé v životě zazlobila.

Náhoda mi přála

Když jsem přišla domů, Vláďa už spal. Ráno jsem se mu omluvila, že jsem potkala spolužačku a kafíčko se protáhlo. Manžel mě nepodezříval. Zbývala ještě konfrontace s kolegou.Když jsem dorazila do práce, choval se odtažitě. Evidentně to byl pro něj jen úlet. Po měsíci ale nedorazila menstruace. Posedla mě hrůza. ,,Pane bože, vždyť to nebude Vláďovo!“ Nejdřív jsem si říkala, že půjdu tajně na potrat.Ale pak mi došlo, že by se moje doktorka divila. A že by se to manžel jako lékař určitě dozvěděl. Nakonec jsem se rozhodla miminko si nechat. Byla to ironie, že jednou selžu a hned to má takový následek. Po třech měsících, když bylo jisté, že budu mámou, jsem manželovi řekla, že se náš život mění.Mohl se zbláznit radostí. Asi jsem nečestná mrcha, ale když se dnes koukám na naši kouzelnou dcerku, která je prý celý tatínek, rozhodně nemám v plánu svoji lež odtajnit. Vláďa je skvělý táta a malá ho miluje.Proč bych měla rodinnou idylku kazit? A navíc si z fakulty pamatuji, jak jsme se učili, že kukaččích dětí je v populaci až třetina. Rozhodně v tom tedy nejsem sama…

Aneta (42), Praha .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...