Posilujte játra před silvestrovskou oslavou

Které jsou ty nejmocnější bylinky, jež vás ochrání před následky bujarého popíjení alkoholu? Jsou jimi především ostropestřec, zeměžluč a vlaštovičník.

Ostropestřec mariánský se využíval jako tradiční lék po hadím uštknutí. Dnes je nejčastěji spojován s onemocněním jater. Chrání tento důležitý orgán před nežádoucími látkami v potravě, jako jsou nasycené tuky, dusičnany, alkohol a syntetické látky v lécích, pomáhá při léčbě zánětů a cirhózy jater, ale také jako prevence žlučových kamenů.

Zmírňuje následky poškození jater dlouhodobým požíváním alkoholu. Ostropestřec se využívá pro regeneraci jaterních buněk, při křečových žilách, onemocněních žlučníku, sleziny a dvanácterníku, při kolice, žloutence a jako odvar při léčbě hemeroidů. Doporučuje se jako doplněk stravy při redukci váhy.

Pomáhá při infekční mononukleóze, otravě léky nebo potravinami, následkům chemoterapie, migréně a závratím, alergiím, astmatu, depresi a nevolnosti při cestování

Také vás může zajímat ...

Zeměžluč a vlaštovičník

Zeměžluč se užívá na všechny choroby zažívacích orgánů. Zlepšuje trávení, odstraňuje pálení žáhy a říhání, léčí zkažený žaludek a upravuje vylučování žaludečních šťáv. Tím všestranně posiluje žaludek. Zároveň příznivě ovlivňuje játra, žlučník, dvanácterník, zlepšuje metabolismus, vyhání střevní parazity a upravuje stolici.

Čaj ze zeměžluče si vyrobíte snadno tak, že 15 gramů sušené drogy zalijete hrnkem vroucí vody a necháte 10 minut louhovat. Před každým jídlem vypijte šálek. Čaj pomáhá při žloutence, bolest jater a žlučníku a používá se také při obtížích s játry. Také vlaštovičník léčí žaludeční a jaterní choroby. včetně žloutenky nejrůznějšího původu.

Příznivě ovlivňuje cukrovku, posiluje srdce, snižuje krevní tlak, má účinky antisklerotické.

U nás koupíte zejména tibetskou tinkturu z této byliny.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...