Posilujte játra před silvestrovskou oslavou

Které jsou ty nejmocnější bylinky, jež vás ochrání před následky bujarého popíjení alkoholu? Jsou jimi především ostropestřec, zeměžluč a vlaštovičník.

Ostropestřec mariánský se využíval jako tradiční lék po hadím uštknutí. Dnes je nejčastěji spojován s onemocněním jater. Chrání tento důležitý orgán před nežádoucími látkami v potravě, jako jsou nasycené tuky, dusičnany, alkohol a syntetické látky v lécích, pomáhá při léčbě zánětů a cirhózy jater, ale také jako prevence žlučových kamenů.

Také vás může zajímat ...

Zmírňuje následky poškození jater dlouhodobým požíváním alkoholu. Ostropestřec se využívá pro regeneraci jaterních buněk, při křečových žilách, onemocněních žlučníku, sleziny a dvanácterníku, při kolice, žloutence a jako odvar při léčbě hemeroidů. Doporučuje se jako doplněk stravy při redukci váhy.

Pomáhá při infekční mononukleóze, otravě léky nebo potravinami, následkům chemoterapie, migréně a závratím, alergiím, astmatu, depresi a nevolnosti při cestování

Zeměžluč a vlaštovičník

Zeměžluč se užívá na všechny choroby zažívacích orgánů. Zlepšuje trávení, odstraňuje pálení žáhy a říhání, léčí zkažený žaludek a upravuje vylučování žaludečních šťáv. Tím všestranně posiluje žaludek. Zároveň příznivě ovlivňuje játra, žlučník, dvanácterník, zlepšuje metabolismus, vyhání střevní parazity a upravuje stolici.

Čaj ze zeměžluče si vyrobíte snadno tak, že 15 gramů sušené drogy zalijete hrnkem vroucí vody a necháte 10 minut louhovat. Před každým jídlem vypijte šálek. Čaj pomáhá při žloutence, bolest jater a žlučníku a používá se také při obtížích s játry. Také vlaštovičník léčí žaludeční a jaterní choroby. včetně žloutenky nejrůznějšího původu.

Příznivě ovlivňuje cukrovku, posiluje srdce, snižuje krevní tlak, má účinky antisklerotické.

U nás koupíte zejména tibetskou tinkturu z této byliny.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...