Poslední partnerka Bolka Polívku sice zkrotila, ale ví, že bohéma nikdy nezmění!

Nejslavnější čeští svůdníci – 3.díl:

Mezi nejslavnějšími českými svůdníky nemůže samozřejmě chybět Bolek Polívka (70). S celkem čtyřmi partnerkami má šest dětí a usadil se až s přibývajícím věkem.

Rodiče Bolka Polívky (70) sice snili o tom, že by se jejich syn mohl stát lékařem, ale on si vybral úplně jinou životní dráhu. Táhlo ho to na jeviště, speciálně k pantomimě. Tu také společně s činohrou začal studovat v Brně na JAMU.

Také vás může zajímat ...

Vybral si dobře – netrvalo dlouho a proslavil se nejen u nás, ale i po světě. Uměl si sám pro sebe napsat i hry, a když s nimi jezdil po Evropě, jeho představení byla vždy vyprodaná!

Prý byli lepší než Casanova!

Bolek se stal i hvězdou slavného Divadla na provázku. Jeho velkým kamarádem se tehdy stal Miroslav Donutil (69). Užívali si popularitu, bohémský život a samozřejmě i zájem mnoha žen, který k tomu patřil. Když na to po letech vzpomínali, přišla řeč na legendárního svůdce Casanovu.

Ten ve svých pamětech napsal, že měl během života asi dva tisíce šest set žen. Bolek na to Miroslavovi řekl, že to byla „jejich roční norma“. Samozřejmě přeháněl, nicméně tenkrát v mládí měli oba skutečně problém, když se objevili v Brně na ulici – ženy po nich šly v zástupech.

A oni si to uměli užít. Kolik těch náhodných milenek bylo, to by asi Bolek nespočítal. Ani těch, o kterých se vědělo, ovšem nebylo málo. Jednou prohlásil, že by pro každého ze svých potomků chtěl mít jinou matku. A začal se podle toho i řídit!

Osudová Balada pro banditu

O prvním manželství slavného mima a herce se toho moc neví. Jeho ženou byla Stanislava Polívková. Měli spolu dceru Kamilu (45). Ta na rozdíl od dalších dětí nešla v otcových stopách, i když umělecké sklony zdědila také. Stala se scénografkou. Další osudovou ženou – a matkou druhé dcery – se stala Evelyna Steimarová (75).

Jejím životem, do té doby prošli další slavní muži, v raném mládí dokonce i Karel Gott (†80). Pak si vzala Ladislava Freje (78), jenže jejich manželství nebylo přáno, aby měli společné dítě. To je postupně odcizilo.

Evelyna se ještě jako vdaná dala dohromady s textařem Zdeňkem Rytířem (†69), se kterým rychle otěhotněla. Aby bylo jasné, kdo je otcem dítěte, muselo dojít na zkoušku otcovství. Tatínkem byl Zdeněk, Evelyna si ho vzala, ale manželství nevydrželo.

Když herečka točila film Balada pro banditu, seznámila se právě s Bolkem. Byl to oboustranný výbuch vášně a lásky. Prý právě tam došlo k početí jejich společné dcery, kterou není nikdo jiný než dnes populární Anna Polívková (41). Druhý Bolkův potomek přišel na svět docela dramaticky.

Poté, co na Evelynu přišly porodní bolesti, přijel jí odvézt bývalý manžel Zdeněk Rytíř, ale měl s sebou aktuální partnerku. Uražená Evelyna raději došla do porodnice sama, na poslední chvíli. Bolek byl trochu zklamán, že i na druhý pokus má dceru, protože si přál syna. S Evelynou zůstal v přátelském vztahu, ale nic víc mezi nimi dál nebylo.

Rozdělil je životní styl

Nejvíce mediálně sledovaný vztah prožil Bolek s francouzskou herečkou Chantal Poullain (63), nejen proto, že byla cizinkou. Mladou Francouzku okouzlil český mim na jednom vystoupení v Ženevě natolik, až totálně změnila svůj život. Měla namířeno do New Yorku, kde chtěla studovat herectví.

Zrušila letenku a místo toho se vydala s Bolkem do Československa, což se mohlo jejím příbuzným zdát jako šílenství. Psal se totiž rok 1978 a u nás vládl oproti veselé a barevné Francii šedivý socialismus. O tom se Chantal záhy přesvědčila, byla ale do Bolka natolik zamilovaná, že by s ním prý klidně bývala jela i na Sibiř.

Bolek si svoji zahraniční lásku vzal, a to dokonce dvakrát. Nejprve v Americe, ale tu naše úřady neuznaly, takže se dvojice musela vzít podruhé. Počkali si na to až do roku 1987. Dva roky poté se jim narodilo dítě – Bolek se tak konečně dočkal syna. Také Vladimír (30) jde v jeho hereckých stopách.

Možná by spolu zůstali Bolek a Chantal i nadále, ale rozdělil je odlišný názor na životní styl.

Bolek si totiž splnil svůj sen a vybudoval si farmu. Chtěl, aby tam jeho žena byla s ním, pro ni by to ovšem znamenalo konec kariéry. Jako dva ohniví lidé, narození ve znamení Lva nedokázali najít kompromis, a tak přišel rozvod. Pro Chantal zůstal Bolek v jejím životě stále mužem číslo jedna a žádnou další velkou lásku už nenašla.

Zkrotila ho, ale měnit ho nechce!

Spousta těch největších svůdníků a přelétavých mužů se nakonec usadí. Přihodilo se to i Bolkovi. S Marcelou Černou (50) se poprvé setkal, když jí bylo dvaadvacet let. Tehdy by ani jednoho z nich nenapadlo, že spolu budou mít tři děti. Marcela byla tehdy studentkou a brigádně pracovala v baru na jedné lodi. Bolek po ní neustále pokukoval.

Druhý den jí přišel říct, že se do ní zamiloval. V cestě dalšímu vývoji ale stálo to, že Marcela odjela do Německa. Měla za to, že nic dalšího nebude. Zpětně ale přiznala: „Samozřejmě jsem si všimla, že je ten chlap smršť – sedíte s ním půlhodinu a on vám změní život, protože se nechová podle žádných předpisů.

Je svobodný pán, který si svobodu vždycky zachová. A vůbec nezáleží, kolik bude mít žen a dětí.“ Když se vrátila ze zahraničí, šla se podívat na Bolka do divadla. Seděla dokonce v první řadě. Chodila pak na jeho představení pravidelně a láska propukla konečně naplno na obou stranách.

Ukázalo se, že právě Marcela je ženou, která dokázala bohéma definitivně zkrotit. Bolek se stal jejím manželem i otcem tří dětí. Tentokrát si – na rozdíl od minulosti – své otcovství užil naplno. Marcela svého muže citově podržela i ve velmi těžkých chvílích, kdy jeho farma zbankrotovala.

Nesnaží se Bolka předělávat, protože je jí jasné, že v jeho věku už se nezmění. Bere ho takového, jaký je, když ho poznala. „Nepotkali jsme se ve dvaceti, ušli jsme předtím každý svůj kus cesty a já jeho minulost musím respektovat,“ prohlásila.

Vzal si ji po 24 letech a za svědka měl známého herce!

Na svatbu si Marcela Černá, dnes Polívková, musela počkat neuvěřitelně dlouho, celých dvacet čtyři let. Pro veselku si vybrali letošní magické datum se samými dvojkami, tedy 22. 2. 2020.

O svatbě, která proběhla tajně, věděli jen nejbližší příbuzní a přátelé, mimo jiné i Bolkův dávný kamarád Jiří Bartoška (73). On a jeho žena byli dokonce za svědky. Valašský král, což je titul, kterým se Bolek honosil a o který bojoval, tak konečně dostal svoji oficiální královnu!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama