Posvícenské koláčky

Potřebujete:

½ hrnku polohrubé mouky, 4 lžíce rostlinného tuku, ½ sáčku kypřicího prášku, 3 lžíce medu, mák, trochu mléka, 2 vejce, sůl

Postup:

  1. Mouku smíchejte v míse s kypřicím práškem, trochu osolte, přidejte žloutek, rostlinný tuk, lžičku medu a trochu mléka a vypracujte vláčné těsto.
  2. Pečicí papír namočte a vyždímejte a vyložte jím plech. Lžící namočenou do studené vody vykrajujte z těsta 10–12 hromádek, které mokrýma rukama vytvarujte dokulata. Uprostřed každého udělejte držadlem vařečky důlek a okraje potřete žloutkem.
  3. Mák umelte, přidejte zbylý med, trochu mléka a směs povařte asi 2 minuty na vodní lázni a nechte vychladnout. Poté jí naplňte koláčky a dejte péct do trouby na 170 °C asi 30 minut, až povrch zezlátne. Můžete plnit i tvarohem s rozinkami nebo povidly. .
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...