Potravinová alergie u psů

Alergie, ať už na cokoli, je přehnaná nebo taky nepřiměřená reakce vlastního imunitního systému na běžné podněty.

Alergii nelze vyléčit, ale můžeme do určité míry kontrolovat její projevy.

Jaké jsou projevy

Mezi primární příznaky alergie patří nesezónní dermatitida, která se projevuje svěděním, zčervenáním kůže nebo kopřivkou. Dalšími projevy mohou být: zhoršená kvalita srsti a její vypadávání, záněty uší a očí, hubnutí.

U 10 až 15 % případů se k tomu přidávají i potíže trávicího ústrojí (zvracení žlutavých hlenů, průjmy, postižení jater). Alergie se stejně jako u lidí léčí odstraněním alergenu ze stravy a u těžkých případů se nasazují léčiva.

Najděte alergen

Abyste mohli zjistit, na jakou potravinu má zvíře alergii, podávejte mu v následujících týdnech vždy jen dva potenciální alergeny. Mezi nejčastější alergeny patří kravské mléko, kuřecí maso a také hovězí maso, sója, kukuřice, pšenice.

Pozorujte reakce

Cílem je dosáhnout dobrého zdravotního stavu pejska bez alergických projevů. Pokud se tedy jeho zdravotní stav zlepší, potvrdí se tím domněnka, že příčinou jeho potíží byla právě potravinová alergie. Proto byste neměli dále původní krmivo podávat.

Hypoalergenní krmivo

Pokud nekrmíte psa metodou BARF, pak vybírejte kvalitní hypoalergenní granule. Obsahují pouze jeden druh bílkoviny, tak aby mohl být jednoznačně alergen vyloučen. Nejméně alergizující bílkovinou je jehněčí, losos nebo divočina.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...